Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ciśnienie oleju kontrolka


rutek08

Rekomendowane odpowiedzi

u brata wstawiałem pompę febiego śmiga już 3 rok ok 50 000 tys przelatane na 10w40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie jakbym mial kupic pompe toprana lub krafta to kupil bym pompe uzywana najlepiej z forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa będzie nowa. Nie wiem dokładnie jeszcze jakiej firmy ponieważ dopiero jade pytac o nią i czekam jeszcze na telefon od znajomego, który możę takowa rzecz z serwisu zalatwic. Zastanawia mnie jedna kwestia. Robić płukankę przed zdjeciem miski i pozniej zmiana spowrotem na pełny syntetyk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki olej zalac po plukance? Nie chce sie pakowac w LM albo Motula za 200 zł jezeli nie bede pewny czy wszystko poszlo po mojej mysli i nie bede mial ponownie problemow z cisnieniem. Co moge zalac na okres 7kkm??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najtaniej mi bedzie dokupic Motul 8100 X-Cess ponieważ zostało mi go prawie 2 litry wiec mysle ze jak wezme z 3 to spokojnie jeszcze na dolewke bede mial. Co o tym myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby kupic 3 litry to musisz wziac 3x1l. Taniej bedzie cala piatke kupic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro za 1L x-cess zaplace tyle :

MOTUL 8100 X-CESS 5W40 1L B-stok AutoOil OKAZJAAA (3398688521) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

a banka 5L kosztuje okolo 150 zł. W sklepie dalem 175... Wole kupic 1l banki bo co pozniej z resztkami tego oleju zrobie? Przeciez ich nie wypije, a jezeli kupilbym teraz 5 litrow to juz bym mial ponad 3 w obu bankach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak zacznie ci auto pic olej to co będziesz poznij przepłacał za 1L ? jak ci zostanie ta reszta z 5tki to zawsze się przyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic sie nei stanie tez jak kieds kupi inny olej 5W40 lub juz bedzie wlany inny nawet w innych aucie, i jak mu bedzie brakowalo z pol litra to doleje tego motula... obecne normy tych olei pozwalaja mieszanie przy zachowaniu tej samej klasy lepkosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pioteros to co byś zaproponował z takich tańszych olei? Jakiś Elf? Ponoc on ostro wyplukuje silnik i wlasnie nie wiem czy to nie zaszkodzi zaraz po plukance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuje motula 5w40 u kolegi duras z forum po 135zl. Jak tani syntetyk to widzialem ori na allegro do opla GM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co macie do tańszych pomp? Ja zrobiłem ok 20 tyś na tej toprana i jakos jeździ,olej zmieniam co 8tyś,a pozatym co ma sie zepsuć w 2 kołach zębatych pracujących w oleju? Ja nie widzę najmniejszego sensu przepłacać za jakieś firmowe pompy a tym bardziej jest bezsens kupowac używke pompe. Jak ktoś nie widział z takiej pompy i z czego sie ona składa to sobie myśli że to jakieś cudo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jezdzilem blisko 2 lata na elfie excellium ldx 5w40 jeden z tanszych olei syntetycznych, bardzo rzadki i bardzo dobrze czyszczacy silnik, ladnie wyciszal mi szklanki, moge go spokojnie polecic, renowki na nim jezdza a wiadomo jak delikatne i podatne na usterki sa tam motory, przynajmniej te nowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tańszych 5w40 a wcale nie gorszych to śmiało mozesz Gulfa FormulaG nalać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa zakupiona! Febi za 370 zł. teraz został olej i w środe micha w dół! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnij o masie uszczelniającej do miski bo tam nie ma uszczelki. Bynajmniej w moim APU była na masę właśnie mocowana. I broń Boże nie używaj sylikonu bo na miesiąc będzie ciekło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma uszczelki ?

058 103 609

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...