Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wyłącznik pompy paliwa na czas pracy na LPG

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam serdecznie chciałbym, oszczędzić pompę paliwa aby nie pracowała na czas jazdy na LPG naczytałem się o pozacieranych wtryskach i zachodzę w głowę o co z tym chodzi?? Brzmi to jak jakieś mity, wyłacznik chciałem sobie zamontować na konsoli obok podgrzewanych foteli np. jakiś oryginalny od świateł przeciwmgielnych.

Opublikowano

Według mnie to nie mądry pomysł, ze względu na to, że wtryski podczas pracy silnika sa chłodzone paliwem. Jeżeli odetniesz pompę, wtryski będą się bardziej nagrzewać co w efekcie grozi ich uszkodzeniem. Przynajmniej takie jest moje zdanie, bo gdyby producent centralek lpg popierał odłączenie pompy dałby taką możliwość w centralce, a takowej nie ma.

Opublikowano
  • Autor

Chyba listwa jest chłodzona o ile o chłodzeniu tutaj można mówić, bo elektrozawory w wtryskiwaczach i tak są zamknięte więc jak je chłodzi? :eusathink:

Opublikowano

nie odłączaj pompy bo tego się nie robi,ona ma sobie cały czas pracować

Opublikowano
  • Autor

Tak, tylko po co?

Opublikowano

Odłącznie może wyżądzic więcej złego niż dobrego, wiekszość aut z lpg jeżdzi z właczoną pompa i nic sie nie dzieje, lepiej zrobisz jak będziesz miał zawsze paliwo w baku powyżej 1/4

Opublikowano
  • Autor

Paliwa mam zawsze połowę zbiornika, ale to nie ma nic do rzeczy, tak samo jak zastanawia mnie ile "złego może wyrządzić"

- Podczas zapalania auta można zapomnieć o włączeniu pompki

- Podczas wyprzedzania LPG może się skończyć i d*pa

Ale co jeszcze może się dziać złego oprócz tego, że paliwo niepotrzebnie krąży i pompa paliwa się eksploatuje

Opublikowano

możesz zatankować gorszego gazu i podczas gdy będziesz chciał depnąć do dechy a benzynę będziesz miał wyłączoną to sterownik gazowy zamiast podeprzeć się benzyną powie uuuuuuu nie mam mocy:grin:

po prostu pompy nie powinno się rozłączać ale zrobisz jak zechcesz

Opublikowano
Witam serdecznie chciałbym, oszczędzić pompę paliwa aby nie pracowała na czas jazdy na LPG

Masz LPG i jeszcze ci mało oszczedności?

naczytałem się o pozacieranych wtryskach i zachodzę w głowę o co z tym chodzi??

O nic. Wtryski pracując sie grzeją - paliwo je chłodzi. Na LPG wtryski nie pracuja, nie grzeją się i nie zacierają.

Pompa ma pracować i system benzynowy ma być w kazdej chwili gotowy do zasilenia silnika w ułamku sekundy.

Opublikowano
  • Autor

Dobra racja jak d*pa każdy ma swoją, tylko po raz kolejny i ostatni pytam co wy macie z tymi wtryskami które się grzeją przecież podczas pracy na lpg i tak elektrozawory są pozamykane i nie leci przez nie paliwo

Opublikowano

Ciecz np w słoiku jak masz na dole ciepła a na górze zimna w końcu wyrówna się temperatura. Nawet jak wymienia się paliwo w listwie to pośrednio odbiera część ciepła od wtrysków.

Ale kluczem do sprawy jest to co napisał jihaad

Pompa ma pracować i system benzynowy ma być w kazdej chwili gotowy do zasilenia silnika w ułamku sekundy.
Opublikowano
Dobra racja jak d*pa każdy ma swoją, tylko po raz kolejny i ostatni pytam co wy macie z tymi wtryskami które się grzeją przecież podczas pracy na lpg i tak elektrozawory są pozamykane i nie leci przez nie paliwo

Napisałem wyraźnie. Kiedy silnik pracuje na benzynie, wtryskiwacze sie grzeją, ale jednocześnie przepływające przez nie paliwo je chłodzi.

Zaś podczas pracy na LPG wtryskiwacze benzynowe nie pracują i nie muszą być chłodzone, ale to nie jest powód dla którego można lub trzeba wyłączać pompę paliwa.

Opublikowano
  • Autor

Dobrze Panowie dzięki za opinie ale chyba zrobię to po swojemu i nie będę się nikomu chwalił :)

Opublikowano

Jak zawsze. Prosiłes nas o zdanie, dostałes je, ale decyzje podejmujesz sam. :wink:

Opublikowano

Przerost formy nad trescia. Odlaczeniem pompki ryzykujesz zdrowiem (podczas wyprzedzania konczy sie gaz), zerowiem samochodu i jeszcze dodajesz sobie czynnosc, o ktorej pewno bedziesz zapominac i np nie odpalisz za pierwszym razem. Moim zdaniem nawet jakby sie pompka zatarla, to jest to tak nikly koszt naprawy, ze nie warto. W razie zatarcia odpalasz auto na gazie.

Opublikowano
Dobrze Panowie dzięki za opinie ale chyba zrobię to po swojemu i nie będę się nikomu chwalił :)

to na ch*j się pytasz ? :facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:

paliwo przechodzi przez wtryski wraca powrotem i tak w koło ... proste jak budowa cepa

Opublikowano
  • Autor

to na ch*j się pytasz ? :facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:

Wyczuwam tu pewną zgryźliwość i hamuj swoje wypowiedzi. Temat został zamknięty wczoraj.

Opublikowano

Spoko talib, kolega chciał poznac nasze zdanie i sam podjąć decyzję. I podjął.

Opublikowano
to na ch*j się pytasz ? :facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:

Wyczuwam tu pewną zgryźliwość i hamuj swoje wypowiedzi. Temat został zamknięty wczoraj.

Dziwisz się?

Temat nie został zamknięty.

Pisząc coś takiego

Dobrze Panowie dzięki za opinie ale chyba zrobię to po swojemu i nie będę się nikomu chwalił :)

to tak jak byś powiedział.

"Cześć, co zrobić w takiej sytuacji? A z resztą i tak mam was w d*pie zrobie po swojemu.":rant:

Opublikowano

Może zwyczajnie nie uwierzył w nasze dobre intencje? :whistling:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.