Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ile może wynieść spalanie przy prędkościach rzędu 180km/h?


cacek89

Rekomendowane odpowiedzi

myślę dołączyć w weekend do znajomych nad morze i zastanawiam się ile spaliła by mi fura podczas jazdy autostradowej przy mniej więcej takich prędkościach...

auto mam z LPG

mierzył ktoś?

nie wiem czy jest sens tak piłować auto, i czy to będzie bezpieczne dla motoru, jakby nie patrzeć z Łodzi mamy teraz kawał odcinka autostrady z lekką przerwą aż do Gdańska i to jednak kusi

silnik zdrowy nie przegrzewa się ani nic z tych rzeczy, oleju nie bierze itp

czekam na Wasze opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o człowieku ja jechałem autostradą od koła do poznania i przy tych prędkościach LPG mi wciągnęło ok 26 - 30 l więc nie warto lepiej trzymaj 110- 120 mniej spalisz :) i wcale dłużej jechać nie będziesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy tych prędkościach LPG mi wciągnęło ok 26 - 30 l

:shock3: normalnie nie jestem w stanie w to uwierzyć

poważnie tak jest? czy masz coś nie halo?

w życiu bym nie przypuszczał że tyle litrów na setke, myślałem że góra 20-22 ale nie 30 ...

ale jakby nie patrzeć lecąc ze stałą prędkościa 180km/h autostradą 200km dojadę szybciej niż 120km/h prosta matematyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystko z LPG jest ok spalanie przy ok 100 km/h na trasie to 9l LPG te silniki właśnie mają taką wadę przy tych prędkościach chlają jak głupie na mniejsze spalanie niż 25 l to nie licz :) a ten czas który zaoszczędzisz to włożysz w LPG, no ja jechałem w 4 osoby + bagaże wiec i samochód obciążony był więc dlatego takie spalanie :) Ale musisz dobrze to przemyśleć czy ci się opłaca od koła do poznania jest ok 130 km i jak w kole miałem prawie pełną butlę 58l to już w drodze powrotnej ok 30 km za poznaniem musiałem CPN zaliczyć a na autostradzie ceny wiadomo że mają sporo droższe niż na zwykłych drogach :) ale niestety te silniki mają sporą moc przy wysokich obrotach ale za tym spalanie idzie :) Zobaczysz że tak ok 140 jak mu wciśniesz to w momencie będzie 180 :)

---------- Post dopisany at 22:48 ---------- Poprzedni post napisany at 22:45 ----------

i z silnikiem nic się nie stanie przy takiej prędkości tylko najważniejsze żeby był dobrze rozgrzany od razu go tak nie goń takich obrotach daj mu się dobrze rozgrzać i można cisnąć aż rura się prostuje :P Ja po przejechaniu tych 240 km z taką prędkością z silnikiem żadnych problemów nie miałem powiem nawet że jak się przepalił to zrywniejszy się troszkę zrobił :)

---------- Post dopisany at 22:52 ---------- Poprzedni post napisany at 22:48 ----------

i uwierz mi szczerze że sam w szoku byłem jak szybko kropki od LPG gasły :P co się spojrzałem to jedna mniej :) Autostrada też jest po to przede wszystkim żeby jechać płynnie a nie szybko powiedzmy że zaoszczędzisz ok 40 - 50 min na trasie ale spalanie będzie 2 razy większe :) Jeździłem kilka razy do Niemiec i wiem z doświadczenia że trzymanie tak ok 140 to jest optimum spalanie w miarę i z czasem też nie jest źle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dwa lata temu jak LPG zakładałem to leciałem autostradą ze Strykowa na Grudziądz po felgi do swojej fury, to wtedy leciałem sobie tak przelotowo właśnie 150-160 no i wtedy pierwszy raz sprawdzałem też V maxa, ale nichuchu nie pamiętam ile mi wtedy spaliła.

0

a takie prędkości nie są dla silnika niebezpieczne? mówie o takiej jeździe ciągłej (180km/h) ok godzinnej z przerwą na punkt poboru opłat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jechałem na trasie Rzeszów Katowice, od Tarnowa AUTOSTRADA, 150-180 średnia prędkość, miałem w baku 49 litrów i zrobiłęm na tym 630 km, średnia 7,6 motor 1.8 ADR 1995r 340kk nalatane, na PB oczywiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe. Ja o takim wyniku mogę pomarzyć.

Swoją drogą to zauważyłem ze mój fis coś wariuje bo do 150 to pokazuje pod 15l ale jak powyżej to tak 9l pokazuje :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jechałem na trasie Rzeszów Katowice, od Tarnowa AUTOSTRADA, 150-180 średnia prędkość, miałem w baku 49 litrów i zrobiłęm na tym 630 km, średnia 7,6 motor 1.8 ADR 1995r 340kk nalatane, na PB oczywiście

jaja sobie robisz? :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem te spalanie to też sporo zaniżone :) largovinch mam ten sam rocznik i silnik i jak twierdzisz że przy takich prędkościach miałeś takie spalanie to przy spokojnej jeździe byś musiał schodzić do ok 4 l PB a przy tym silniku i tej masie samochodu to nie jest realne :) a spalanie na jakiej podstawie policzyłeś spalanie przy takich prędkościach to min. 15 - 16 l przecież obroty przy takich prędkościach to dobrze powyżej 5tys są :) no chyba że masz 6-cio biegową skrzynię ale nie sądzę żeby w tym roczniku montowali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież wiem ile wlałem i ile zrobiłem ;) po co miał bym Wam ściemniać? Za to takie samo spalanie, czyli kolo 8l mam w mieście. Skrzynia piątka... Dla niedowiarków ostatnio zrobiłem 317 km - trasa Ropczyce - Balice - Ropczyce tą sama droga, przed wyjazdem zatankowałem za 135zł dokładnie 24,33l i spalanie wyszło 7,67. We wtorek jadę ponownie, mam dalej opisywać co i jak czy będziecie mi ciemnote wciskać że to nie możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale nie przy prędkości 180km/h przecież i my mamy te same samochody, takie spalanie to masz przy prędkości ok 110km/h no ale nie przy trzymaniu praktycznie na całej trasie 180km/h no chyba że jechałeś z taką prędkością kilka km to wtedy możliwe ale nie przy 100km drogi przy takiej prędkości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem 150-180, czyli za minimalną prędkość bierz 150 ;) Zaraz Ci wrzucę screena z kalkulatora spalin, którego się trzymam przy każdym tankowaniu. Trasę zrobiłem w 3h tam i spowrotem, z zostawieniem tylko bagaży na lotnisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mi nic nie musisz udowadniać mnie to tam ni parzy ni ziębi ale kolega pytał się przy prędkości ok 180km/h więc przy takiej prędkości twoje spalanie zszokowało :) bo spalanie jest rzędu ok 15-17l. PB wiem bo jeżdżę po autobanach a jak przejedziesz kawałek z taką prędkością to nie zmierzysz spalania musisz zrobić co najmniej 100km wtedy zobaczysz spalanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jechałem na trasie Rzeszów Katowice, od Tarnowa AUTOSTRADA, 150-180 średnia prędkość, miałem w baku 49 litrów i zrobiłęm na tym 630 km, średnia 7,6 motor 1.8 ADR 1995r 340kk nalatane, na PB oczywiście

jaja sobie robisz? :grin:

7,5 to spalanie określone przez producenta przy predkości 120 km/h zapewne w symulowanych warunkach idealnych. Wiadomo jednak, że producenci zawsze zaniżają.

Czyli kolega jaj sobie robi. :decayed:

ADR to paliwożerne kurwiszcze i nic tego nie zmieni. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo patrz od dołu, pierwsze tankowanie, i drugie pare godzin po powrocie z trasy. Dodam że przy pierwszym tankowaniu miałem taką susze że myślałem że nie odjadę na Lotos.

35033160249008932303.png

Tak jak mówiłem we wtorek jadę ponownie na balice więc przed wyjazdem zatankuję ileś tam litrów i spiszę to wszystko oraz godzine, po przyjeździe na balice zrobię foto z godziną, po powrocie do domu również. Wtedy sobie policzycie w jakim czasie przemieściłem się na trasie Ropczyce - Balice - Ropczyce. Nikt mi wtedy nie powie że jechałem 100km/h :) I że taki wynik jest nie możliwy. Dodać chciałem tylko tyle że ja u siebie jakoś nie widzę różnicy w spalaniu, czy jadę 80, czy 150-180 zawsze pod 8l weźmie. Pozdro i do Wtorku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodać chciałem tylko tyle że ja u siebie jakoś nie widzę różnicy w spalaniu, czy jadę 80, czy 150-180 zawsze pod 8l weźmie.

Spoko, czy 80 czy 180 opór powietrza się nie zmienia. Silnikowi tez jest bez znaczenia, czy na 5-ce ma 2,5 tys. obrotów czy 5 tys., czyli tak na chłopski rozum wykona w tym samym czasie dwukrotnie więcej suwów ssania mieszanki paliwowo-powietrznej. :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wszystko czarno na białym :) Może mam jakąś czrodziejke z księżyca która mnie pcha z odciętym dopływem paliwa? :D Zobaczymy we wtorek, też się postaram zatankować na puściutki bak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego zatankuj pod korek,zrób trasę i znowu pod korek,zobaczysz wtedy ile to to coś pali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego zatankuj pod korek,zrób trasę i znowu pod korek,zobaczysz wtedy ile to to coś pali

Dokładnie, bo z tankowania po 5 litrów nic nie da się wyliczyć. :kwasny:

Zużycie paliwa, benzyna - Audi A4 - largovinch - Motostat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...