Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ile może wynieść spalanie przy prędkościach rzędu 180km/h?


cacek89

Rekomendowane odpowiedzi

wez sie Gregorio zastanow co Ty wgl piszesz, robisz z watku smietnik ze szok.

Przeczytaj o jakich drogach jest mowa, gdzie mozna a gdzie nie...

Nie rob od razu z wiekszosci forumowiczow samobójców lub zabójców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie moje posty do usunięcia...

---------- Post dopisany at 17:26 ---------- Poprzedni post napisany at 15:06 ----------

dopiszę jakże tragiczny przykład obrazujący moją wypowiedź...niech będzie to na PRZEMYŚLENIE dla takich co pisali jak poniżej....

Już wolę jak ktoś dziduje i dwie paki.... ,:decayed:

...Dodatkowo najlepsze są zawalidrogi, jadą prawym pasem 90km/h, wyprzedzasz ich lewym mając przepisową prędkość i nagle ci zjeżdżają na lewy...
To indywidualna sprawa każdego z nas. Jeśli droga jest pusta , szeroka i równa , mimo że nie jest do zadna eSka to można przycisnąć w miarę rozsądku. O przepisach nie rozmawiajmy bo chyba nikt z nas ich nie przestrzega :decayed:

godne potępienia. ten koleś z audi pewnie też tak myślał jak wy....ZDĄŻĘ!!!:facepalm:

Czołowe zderzenie forda i audi. 76-latka zginęła na miejscu

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca audi próbował wyprzedzić kolumnę samochodów, jednak nie zdążył i doszło do czołowego zderzenia z fordem

albo i druga wiadomość z dzisiejszego dnia.... te same pomysły obu kierowców

http://www.tvn24.pl/po-karambolu-droga-odblokowana-zderzylo-sie-10-samochodow,347801,s.html

....jak mówiła, ofiara śmiertelna to 33-letni mężczyzna, pasażer osobowego bmw, które wyprzedzało "na trzeciego". Kierowca samochodu był pod wpływem alkoholu.

życzę spokojnych powrotów...do zobaczenia w tym samym składzie na forum... w poniedziałek

:wtf::ban::ban::ban:

---------- Post dopisany at 22:36 ---------- Poprzedni post napisany at 22:35 ----------

wykładowca się znalazł :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cacek ma rację. Każdy ma mózg i wie czy można pojechać powyżej 90 czy nie. Jeśli ktoś ryzykuje i wyprzedza na "trzeciego" to już jego sprawa, grunt żeby nie zrobił krzywdy innym uczestnikom ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślę ale GreGoriO w jakimś stopniu też się zgadzam, Polskie drogi krajowe są w stanie słabym nawet bardzo słabym a jeżeli ktoś na nich jedzie 160 - 170 km/h to dla mnie jest osobą która nie używa chyba do końca mózgu, na autostradzie rozumiem 180 km/h nawet w Polsce to prędkość w miarę bezpieczna ale ktoś już napisał przede wszystkim samochód musi być w 100% sprawny oraz kierowca musi już troszkę pojeździć, ktoś napisał że w Niemczech jeżdżą szybko zgadza się tu gdzie nie ma ograniczeń jeżdżą bardzo szybko ale jeżeli jest ograniczenie to każdy jedzie przepisowo, tam jest inaczej infrastruktura zrobiona tam są nawet 3 zjazdy z autostrady i dlatego można jeździć a zresztą droga jest jak szkło. Najgorszymi kierowcami są osoby młode które zdadzą prawko za pierwszym razem pojeżdżą troszkę i myślą że już mistrzami są, przecież przy takich prędkościach samochód to pocisk jest, inaczej się będzie zachowywał jak jedzie się samemu inaczej jak się jedzie z obciążonym, więc zgadzam się z GreGoriO że w Polsce niektórzy uważają się za kierowców świata a tak naprawdę praktycznie nic nie umieją, jeżeli ktoś chce się wyszaleć to na tor niech jedzie i tam sobie poszaleje, bo taki szalony kierowca zaczyna myśleć dopiero jak coś się stanie, no ale jest już za późno, i oczywiście nie zwalam na to że wszyscy młodzi kierowcy jeżdżą szybko ale w większości przypadków tak jest, i nie wiem czym tacy kierowcy się kierują przecież jeżeli się jedzie z pasażerami to i za ich bezpieczeństwo się odpowiada a czy dotarcie do celu w 10 min prędzej jest warte takiego ryzyka to już niech każdy sobie odpowie :) I może mod by zamkną już ten temat bo już pod spam to podchodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wróćmy do tematu silnika ADR spalanie jak w tym motorze nie za niskie:facepalm: im szybciej tym więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam swoje 3 grosze, ale o 1.8T ANB w Avant. Samo Pb, bez LPG, będzie małe porównanie.

Kółka mam 15", jak kupiłem takie zostawiłem. Letnie BFGoodrich G-Grip 15", 175 albo 185, nie pamiętam.

Na naklejce podali, że spala:

11,2L - MIASTO

6,6L - TRASA

Robię dosyć szczegółowe pomiary bo co tankowanie wpisuję sobie w programie na komórce wszelkie dane a później wrzucam na stronę. Sam algorytm na stronie działa jak działa, coś tam pokazuje. Czasem z kalkulatorem mam inne wyniki i na komórce też, ale jest jak jest a różnice są +/-0,5-1L. Wynikać to też może z tego, że komórka pokazuje ostatnie i średnie spalanie a strona wymaga podania procentowego podania trasy w mieście i poza a nie zawsze jestem w stanie to spamiętać.

Nie mam najnowszych danych po wymianie świec i czyszczeniu przepustnicy a te zawalone były aż miło, ale... (Wszelkie pomiary mam w sygnaturce.)

Latam głównie Szczecin-Myślibórz, więc 80km przez S3. Prędkości 120 (140 przy wyprzedzaniu). Jeżdżę załadowany po dach w 2-5 osób.

8.97L wyszło mi zimą jak jeszcze śnieg leżał. Załadowany po dach w 5 osób.

6.64L wyszło mi latem, ale w dwie osoby i mały bagaż.

6.74L wyszło mi latem w dwie osoby, ale załadowany po dach.

Teraz jak mam pełny FIS to na nim średnia wyszła 5,7L, więc sami oceńcie czy strona dobrze liczy czy FIS czy może kalkulator bo ten pokazał tyle co FIS.

6.71L wyszło mi na majówkę jak leciałem z zachodu na wschód i na A2 pogoniłem do 180km/h coby zobaczyć autobahnowóz czy da radę, nie dała dziewczyna i musiałem zwolnić.

5.8L średniego na 80km S3 pokazał FIS jadąc całą trasę na tempomacie z prędkością 120-125km/h.

Oceniać, komentować itd proszę do woli. Piszę tylko to co pokazywały poszczególne urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to lepszy stosunek mocy do masy.

Znajomy co ma 1.6 w sedanie narzeka, że ma podobne a czasem większe, ale to jednak sporo koników mniej. A może to kwestia ciężaru nogi.

Ciężko jednoznacznie ocenić wszystko jak należy i odpowiednio porównać nie robiąc testu prawie, że laboratoryjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie potrzebne są ani żadne kalkulatory :facepalm: tym bardziej laboratorium

jedyny i najskuteczniejszy sposób-----> tankowanie pod korek najlepiej na tej samej stacji, wtedy wynik spalania możemy podawać z dokładnością do jednego zero po przecinku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wyniki co mam są wszystkie "pod korek" (poza pierwszym po zakupie) inna metoda nie da dobrego wyniku, ale fizycznie nie jestem w stanie tankować na tylko jednej stacji.

A tak ogólnie to co mam na FISie (średnie) pokrywa się z tym co wyliczę czy za pomocą aplikacji na androida MojeAuto czy za pomocą strony Wydatki pod kontrolą - Motostat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam tyle że zalewam w większości 98 z neste24:decayed:

A po co, skoro ADR jest przystosowany do benzyn 91-95 oktanów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja 1.8 pali 15/100. w tym roku jechałem w bory tucholskie i deptałem dile sie dało to 500km zrobiłem na 1,5 zbiornika (45l) prędkości na autostradach 180-200 zwykłe 2pasmówki 160-170

Instalacja sekwencja BRC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam tyle że zalewam w większości 98 z neste24:decayed:

A po co, skoro ADR jest przystosowany do benzyn 91-95 oktanów?

za mocna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczba oktanów to nie "moc" tylko podatność na spalanie detonacyjne benzyny. Z tego co wiem to ADRom nie robi różnicy czy 95 czy 98, znaczy nie będzie lepiej jechał na 98.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...