Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ile może wynieść spalanie przy prędkościach rzędu 180km/h?


cacek89

Rekomendowane odpowiedzi

kolego zatankuj pod korek,zrób trasę i znowu pod korek,zobaczysz wtedy ile to to coś pali

Dokładnie, bo z tankowania po 5 litrów nic nie da się wyliczyć. :kwasny:

Zużycie paliwa, benzyna - Audi A4 - largovinch - Motostat

W moto stat nie wpisuje km bo bym musial kompa ze sobą wozić, a aplikacji na androida nie ma, więc wole kalkulator :) Jak będzie taka potrzeba to zatankuje pod ten korek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po twoich słowach: "Dodać chciałem tylko tyle że ja u siebie jakoś nie widzę różnicy w spalaniu, czy jadę 80, czy 150-180 zawsze pod 8l weźmie." to ja myślę jak jihaad. i widać że za bardzo nie wiesz co piszesz :) Zobacz jak koledzy radzą zatankuj pod korek przejedź z prędkością 180km/h ok 100km i znowu zatankuj wtedy będziesz wiedział ile spalił, a ten kalkulator to możesz odinstalować widać że musi mieć jakiś błąd w sobie :P:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje Wy swoje :) Szkoda drążyć temat... Dodam tylko że dzisiejsza cena PB 95 mnie zaszokowała, 5,75 :| chyba trzeba będzie założyć LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje Wy swoje :) Szkoda drążyć temat... Dodam tylko że dzisiejsza cena PB 95 mnie zaszokowała, 5,75 :| chyba trzeba będzie założyć LPG

im dłużej zwlekasz tym więcej jesteś w plecy,pb-5,70 lpg-2,30 zobacz jaka różnica a niech spali nawet 2 litry więcej w porównaniu z pb to Sobie policz ile zostaje,dzisiejsze instalacje nie mają nic wspólnego z tymi sprzed 10 lat.

Ja za 18zeta robię 100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się ze słowami kolegi dobra sekwencja i nawet nie czujesz różnicy czy jedziesz na PB czy LPG nawet nie wiesz kiedy się przełączy aby tankujesz i długa :P:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj wróciłem znad morza,

w jedną stronę jechałem: Łódź- Stryków, Stryków- Kowal stałą prędkościa 180km/h, potem we Włocławku 40min stania w korku, na końcu Toruń- Sopot, znowu dzidowanie 180-200 km/h, spalanie 16 litrów

powrót: Sopot- Toruń delikatnie 140km/h stałą prędkością (wracałem z dziećmi) zjazd z A1 na Włocławek 20 min k**ewskich korków, Ciechocinek- Kowal, przez Włocławek do A1 z małymi zatorami, od Kowala do Strykowa znowu 140km/h przepisowo: spalanie 12l

tankowane na stacjach BP pod korek,

więc jak widać stosunek spalania LPG/ PB do prędkości ma znaczenie, to było niemal pewne, na szczęście nie takie jak ktoś napisał w drugim poście tego wątku

ale dla mnie ktoś kto mówi że samochód na PB/LGP przy tych prędkościach pali mu 7-8l jest po prostu nie poważny

takimi wynikami mogą co najwyżej pochwalić się auta z silnikami diesla, ale chyba tylko tymi ze skrzyniami 6 biegowymi

myślę że było by i tak trochę mniej gdyby nie to uciążliwe stanie w korkach, w dodatku na właczonej klimatyzacji przy temp. rzędu 30'C

kiedyś postaram się zmierzyć, jak będę miał okazje, jak by to wyglądało tylko na samej autostradzie bez stania w korkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy jezdzie tak mniej wiecej 220km trasy plus reszta w miescie to na baku zrobie z 330-350km przy czym predkosc na trasie tak do 180 wlasnie, takze mozna dosc latwo wyliczyc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adr chyba najlepiej pali do ok 140 później już ponad 4000 tys obr i już pije sobie jak leciałem do francji w 5 osób z klimą i bagażami to benzyny wychodziło ok 7l (6.8) a gazu ok 9.3L jazda stała 130-140

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie

1.8TQ trasa wakacje 4 osoby plus cały bagażnik bagażu.

3500km z czego 1600 po autostradach 150-170km/h średnie spalanie wyszło 10,5 l oczywiście lpg.

Koszt paliwa lpg 850zł

Koszt paliwa pb (gdybym nie miał instalacji lpg) 1700zł

Koszt lpg i tak trochę większy bo zagranicą lpg około 2.90zł

Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie

1.8TQ trasa wakacje 4 osoby plus cały bagażnik bagażu.

Wątek dotyczny [b5 ADR].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

233 000 licznikowo kompresja 4 lata temu jak kupowałem książkowa, na gazie ok 90 000 tys olej sytetyk silnik do mocny punkt tego toczydła w tym miesiącu hamownia zobaczymy ile wypluje :) dlaczego pytasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo ładne predkosci rozwijasz. mój jakos nie chce tyle isc chodziarz dokładnie nie wiem ile idzie bo najszybciej nim jechałem 150.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten silnik potrafi 200 polecieć co prawda mam arg ale to prawie to samo to autko spokojnie rozbujałem do 190km/h jeszcze coś by tam poszedł ale fele lekko krzywe i trzęsło trochę już budą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleci 200 km/h z pakietem zimowych opon na stali w bagażniku i walizka (aktualnie 67 tyś przebieg), w niedziele leciałem z wakacji znad morza S7(trasa)około 15 l wciąga jak się gniecie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja licznikowo rozbujałem sie do 180, ale spokojnie poszedł by więcej, tylko drogi zabrakło bo jednak rozpędzenie tej masy za pomocą tego motoru zajmuje trochę czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

67tys?? cos chyba bujasz. i jeszcze z 96r.

tak tak 67 tyś poleci 200 :naughty: ale waha w oczach schodzi:decayed::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...