Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Jak to jest ze sprowadzaniem?


truckmaniac

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

jak już napisałem w powitaniu, właśnie stałem sie właścicielem B6 Avant 2,5 TDI multitronic.

Za dwa tygodnie zamierzam go sprowadzic do Polski, ale za Boga nie wiem, jak to teraz zrobic.

Muszę się przyznać do swojej ignorancji. Byłem święcie przekonany, że akcyzy juz nie ma i nie brałem tych kosztów pod uwagę. Teraz do wszystkiego mi dojdzie jakieś 1500 EUR akcyzy, a nie specjalnie mi sie usmiecha oddawać rządowi kasiorki, do której nie ma prawa.

czy może ktoś mi udzielić fachowej porady jak wybrnąć z tej kłopotliwej sytuacji ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarejstr go w Italii jak masz taka możliwosc i jeździj po Polsce na włoskich blachach

Uwierz mi, ze nie jest to dobre rozwiązanie. Za rok ubezpieczenia we Włoszecg zapłacę w Polsce za 10 lat. Że nie wspomnę o Bollo (czyli coś w rodzaju podatku drogowego)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Rząd nie ma prawa do kasiorki z akcyzy ?? Ma prawo i obecne stawki są już zgodne z prawem europejskim. Poprzednie stawki akcyzy były nielegalne,bo zróznicowane były od wieku pojazdu i pochodzenia ale te obecne są zgodne z prawem UE.

Nie masz wyjścia musisz zapłacić i to słono,bo za silnik 2500 jest aż ponad 13% od wartości samochodu. Mogłeś brać A4 z silnikiem 1900 byłoby 10% taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś brać A4 z silnikiem 1900 byłoby 10% taniej.

A ty znowu swoje mądrości wylewasz?

Zakładając ze dostaje auto za darmo muszę zapłacić akcyzę od wartości rynkowej nie logiczny bezsens :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś brać A4 z silnikiem 1900 byłoby 10% taniej.

A ty znowu swoje mądrości wylewasz?

Zakładając ze dostaje auto za darmo muszę zapłacić akcyzę od wartości rynkowej nie logiczny bezsens :wallbash:

jak to nie logiczny, dla ciebie autko jest warte 0, bo dostałeś je za darmo, a dla rządu jest warte ceny rynkowej, a poza tym jak dostałeś autko za darmo to spokojnie możesz zapłacić akcyzę i tak na tym skorzystasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzad to chętnie pobierał by opłatę za oddychanie,tyle ze to to urzad celny a nie rzad kombinuje juz z tymi akcyzami 8 lat.

Pamietam jak starszemu przyszla jakas kosmiczna kwota za passata za to ze sprowadzil go jako skladaka myslalem ze z krzesla spadnie :polew: :polew:

Niestety pomysły naszych urzędów nie znaja granic,chyba w zadnym innym kraju europejskim nie ma tylu mądrych głów.Skoro ktoś pobiera oplaty za autostrade w remoncie,to co tam taka akcyza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Mówi sie trudno. Mądry Polak po szkodzie :P

Zapłacimy i trudno. Na szczęście to nie auto na handel, tylko dla mnie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle ze to to urzad celny a nie rzad kombinuje juz z tymi akcyzami 8 lat.

głosowałeś na PO? bo ta sama retoryka, państwo w państwie??? chyba nie

aby dopiąć budżet, każdy rząd lupie podatników, no choćby z akcyzy

ale zawsze można zwalić na... urząd, może być celny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja mam takie pytanie

sam sprowadzalem auto na wlasna reke rok temu i juz nie poamietam jak to jest.

Akcyza to jest placona zawsze (w przypadku 1szej rejestracji w kraju) ale chyba od kwoty na fakturze/umowie kupna czy sie myle ? Ja mialem na fakturze 6000 pln chyba wiec jakies grosze zaplacilem

co do urzedu skarbowego tez jest jakis tam podatek i tu wlasnie wyliczaja od ceny pojazdu ale z ich tabelek (i tez tego sporo jest) ale mozna to obejsc (przynajmniej "niechcacy" mi sie udalo) :) mianowicie Auto przyjechalo z niemiec do mnie a umowa kupna byla spisana na terenie polski i panie w urzedzie potraktowaly to jak auto zakupione w polsce - pacneły pieczatke "zwolniony z podatku" - do dnia dzisiejszego nikt sie o zadne pieniazki nie upomina z tego tytulu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze tak się niewinnie spytam:

jest jeszcze ten śmieszny podatek od wzbogacenia się? 2% czy ile tam i czy go trzeba płacić czy nie :evil:

bo kupiłem swoje A4 od Niemca w marcu i do dziś mi po głowie chodzi w/w problem, bo nie chce by do mnie się przyczepili kiedyś

bo z tego co gdzieś wyczytałem to ten podatek 2% płacę kupując auto w PL, a z zagranicy to nie, prawda? :mysli:

trackmaniac: IMO jak masz na umowie te ~11tys Euro to chyba już nic nie wykombinujesz niestety :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwazaj teraz na umowe. wpisuj rzeczywista kwote. od 19 lipca jest nowt przepis i celny kwestionuje jak jest za mala kwota. wyliczaja swoja wg eurotaxu i kaza placic od tego akcyze. jak sie nie zgadzasz czeka cie rzeczoznawca. jesli okaze ze auto jest warte duzo wiecej niz na umowie placisz za cala ekspertyze i czekasz dwa miechy na auto. skonczylo sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trackmaniac[/b]: IMO jak masz na umowie te ~11tys Euro to chyba już nic nie wykombinujesz niestety :kwasny

No niestety. Juz dowiadywałem sie u wszystkich możliwych źródełek :(

Mówi sie trudno. Zachciało sie 2,5, to teraz płacz i płać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwazaj teraz na umowe. wpisuj rzeczywista kwote. od 19 lipca jest nowt przepis i celny kwestionuje jak jest za mala kwota. wyliczaja swoja wg eurotaxu i kaza placic od tego akcyze. jak sie nie zgadzasz czeka cie rzeczoznawca. jesli okaze ze auto jest warte duzo wiecej niz na umowie placisz za cala ekspertyze i czekasz dwa miechy na auto. skonczylo sie

A co jesli kupuje auto warte np, 25 000 euro z uszkodzonym silikiem i skrzynia biegow (wpisane w umowie)za kwote 6500 euro?

Czy tez rzeczoznawce wolaja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Rząd nie ma prawa do kasiorki z akcyzy ?? Ma prawo i obecne stawki są już zgodne z prawem europejskim. Poprzednie stawki akcyzy były nielegalne,bo zróznicowane były od wieku pojazdu i pochodzenia ale te obecne są zgodne z prawem UE.

Nie masz wyjścia musisz zapłacić i to słono,bo za silnik 2500 jest aż ponad 13% od wartości samochodu. Mogłeś brać A4 z silnikiem 1900 byłoby 10% taniej.

a słyszałeś kiedyś kolego takie pojęcia jak "wolny rynek", "swoboda przepływu towarów", proponuje zapoznać się z odpowiednimi artykułami TWE gdzie jasno i wyraźnie zakazane jest wprowadzanie opłat podobnych do cła, którą w moim mniemaniu jest akcyza. Oczywiście pozostają wyjątki w których można ograniczenia wprowadzać, ale wydaje mi się że to chyba nazbyt naciągane w tym przypadku by było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro temat związany ze sprowadzaniem aut to chciałem zapytać - w jakiej cenie są żółte tablice w Niemczech ( okolice Hamburga) i czy w terminie swojej ważności obejmują ubezpieczenie OC również na Polskę czy po przekroczeniu granicy trzeba dokupić OC w Polsce ???

Nadal pobierana jest opłata recyklingowa 500zł ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jesli kupuje auto warte np, 25 000 euro z uszkodzonym silikiem i skrzynia biegow (wpisane w umowie)za kwote 6500 euro?

Czy tez rzeczoznawce wolaja?

wolaja. jesli tylko okaze sie prawda co napisales w umowie, nie placisz za rzeczozanawce i naliczają akcyze od kwoty na umowie.

a słyszałeś kiedyś kolego takie pojęcia jak "wolny rynek", "swoboda przepływu towarów", proponuje zapoznać się z odpowiednimi artykułami TWE gdzie jasno i wyraźnie zakazane jest wprowadzanie opłat podobnych do cła, którą w moim mniemaniu jest akcyza. Oczywiście pozostają wyjątki w których można ograniczenia wprowadzać, ale wydaje mi się że to chyba nazbyt naciągane w tym przypadku by było...

niestety obecna akcyza jest jak najbardziej zgodna z unijnym prawem. niezgodna byla ta naliczana od wieku auta (i tu mozna walczyc o zwrot).

Skoro temat związany ze sprowadzaniem aut to chciałem zapytać - w jakiej cenie są żółte tablice w Niemczech ( okolice Hamburga) i czy w terminie swojej ważności obejmują ubezpieczenie OC również na Polskę czy po przekroczeniu granicy trzeba dokupić OC w Polsce ???

Nadal pobierana jest opłata recyklingowa 500zł ???

tablice zólte kosztuja 100 ojro. jak zalatwiasz przez handlarza na placu skasuje cie pewnie 110 ojro.

na zoltych mozna jezdzic na terenie calej unii do czasu wygasniecia terminu (5dni)

nadal niestety pobierana jest oplata recyklingowa 500PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spora ta akcyza - nie wiedzialem ze teraz sobie tak wnikliwie sprawdzaja sprawe... Przedtem pisalo sie to i to uszkodzone no i cena 6kE a nie 11k od jedynastu troche trzeba zaplacic... FUK FUK co za poje... przepis nowy.

Widze ze probuja dziury budzetowe latac to by sobie zmiejszyli pobory :tongue4: i diety to by sie wszystko zalatalo sam0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...