Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL TDI PD] Co ile wymiana rozrządu ?


miichaaell

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem nowym użytkownikiem audi a4 b6. Szukam po całym internecie i nigdzie nie ma konkretnie co ile wymieniać pasek rozrządu. Rozmawiałem ze znajomym mechanikiem i mówił że są trzy rodzaje silnika 1.9 130 KM i w każdym zmienia się inaczej. Mój nr VIN : WAUZZZ8E73A403776 Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis daje pierwszy pasek na 120kk, potem kolejna wymiana u nich co 100kkm, Ja wymieniam sobie sam i robię to co 60kkm. Pasek wymienia się jak olej albo przebieg albo lata, ile lat to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał pierwszą wymianę przy 105tys. teraz ma 209tys. Auto mam dopiero kilka dni. i o jeśli nie jest nic kręcone to wypada że już powinien być zrobiony :/. I nie wiecie nic o ty90ch rodzajach silnika ?? własnie w jednych podobno robi się co 60-90 drugich co 100 a w trzecich co 120.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zawsze jak kupuje auto to od razu wymieniam rozrzad i wszystkie inne duperele to wtedy jestem pewny ze mi sie nie ropierniczy:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zawsze wymieniam :) tylko teraz wydałem wszystko do ostatniego grosza na autko :P i na rozrząd brakło :/ Miałem nadzieje że mam ten 3 rodzaj silnika i pojeżdżę z pół roku ale chyba jestem zmuszony wymienić.

Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem nowym użytkownikiem audi a4 b6. Szukam po całym internecie i nigdzie nie ma konkretnie co ile wymieniać pasek rozrządu. Rozmawiałem ze znajomym mechanikiem i mówił że są trzy rodzaje silnika 1.9 130 KM i w każdym zmienia się inaczej. Mój nr VIN : WAUZZZ8E73A403776 Proszę o pomoc.

Są 2 rodzaje silnika 130KM AWX albo AVF które różnią się tylko skrzynią i oprogramowaniem sterownika. AWX ma 280Nm a AVF 310Nm. Pierwszy ma skrzynię V a drugi VI biegów. Różni się też sprzęgło bo do AVF ma większą średnicę w związku z czym inny jest też rozrusznik. I to w zasadzie koniec różnic. Rozrząd miał hydrauliczny tłumik drgań zmieniony od ok lipca 2002 na napinacz z cierną regulacją.

Masz AWX albo AVF po lipcu 2002 a więc z ciernym napinaczem zamiast hydraulicznego- nieco tańsza opcja. Wymiana co 90tys km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W książce serwisowej na 2-giej stronie sa wszystkie interwały serwisowe ładnie rozpisane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłeś to auto kilka dni temu, a nie masz pewności że przebieg nie został ustawiony na tzw. "typowy polski akceptowalny" to ja bym wymienił. Wiadomo w tym samym dniu nie musisz, ale zbyt długo bym też w takiej sytuacji nie zwlekał.

---------- Post dopisany at 20:11 ---------- Poprzedni post napisany at 20:09 ----------

ps. możesz popytać na forum żeby Ci vin sprawdzili, może akurat jest historia to będziesz wiedział przy jakim ostatnim przebiegu i kiedy był wpis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze doprecyzuje. Poszedlem do ASO, zeby mi wyliczyli ile by kosztowala wymiana, jak zblizalem sie do 200tys. Jednak powiedziano mi, ze u mnie jest przewidziana wymiana co 120tys. Takze dopiero przy 240tys km. Nie jest to zapisane w VIN. Mysle, ze o interwale wymiany decyduje tu data produkcji i rodzaj silnika.

Wiadomo zawsze lepiej wymienic cos wczesniej i nie czekac do konca. Z drugiej strony jesli producent tak zaleca...Ja mam 210tys. teraz i na razie nie wymieniam chociaz nie wykluczam, ze zrobie to wczesniej niz przy 240tys.

Do 1977Andrzej. A gdzie sprawdziłeś swój nr VIN ?? Jak ja sprawdzałem swój VIN to miałem bardzo mało informacji i nie było nic o przeglądzie :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu miałem ten sam dylemat czy wymieniać co 60 czy co 90tys km. Krakowskim targiem stanęło na 75tys km:wink: Olej wymieniam co 15tys km, więc co 5-ta wymiana oleju razem z rozrządem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana rozrządu avf, awx itd. dla pewności najlepiej co 90.000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez niedawno kupiłem a4 i od razu wymieniłem rozrząd oleje i filtry, znajomy mechanik (pracował w aso, więc jest dobry) jak zamawia podróbki to mówi ze najlepiej po 60 tys wymieniać a na oryginałach po 90 tyś, kumple którzy mają audi maja gdzieś informacje na pudełkach i wymieniają co 120 tys. Ja mam na oryginałach czyli 90 tys ale pewnie zmienię przy 85 dla pewności bo nigdy nie wiadomo co może się stać a później tylko żałować. A co do przebiegu nie ma co ufać a w książkach serwisowych mogą tylko napisać ze była wymiana i dadzą pieczątkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję starego kotleta :) W lutym będzie dokładnie 5 lat jak wymieniałem kompletny rozrząd w moim avf. Do tej pory mam przejechane dość mało bo tylko 60tys. Pytanie mam czy zmieniać rozrząd już teraz czy mogę jeszcze rok pojeździć bo mechanik mówił ,że na pasku można ok 6 lat jeździć a potem wymiana jak nie mam zrobionych kilometrów. Co polecacie wymieniać czy mogę jeszcze poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...