Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

VIDEO okropne trzaski przy obciażeniu PROBLEM ROZWIĄZANY!

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Hejka.dziwna przypadłość dzieje się w moim audiku tzn, pod obciążeniem strasznie coś strzela w silniku... np zaciągnięty ręczny i próba ruszenia delikatnie noga ze sprzęgła bez dodawania gazu i takie stuki, myślałem z początku, że to przeguby ale tak samo dzieje się na zimnym silniku po odpaleniu bez ruszania, na ciepłym na postoju takie stuki nie występują, macie jakieś pomysły. W sumie bujam się już tak dobre kilka miesięcy ale to staje się coraz głośniejsze i wypadało by coś z tym zrobić tylko nie mam pojęcia co to może być. jakieś sugestie? bo zanim pojadę do mechanika chciałbym co nie co wiedzieć.

Pzdr.

video

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Po raz pierwszy z takim czym się spotkałem. ?????

Opublikowano
  • Autor

Hej. no własnie ja tez..:( kompletne sprzeglo z dwumasem wymienione, rozrzad tak samo..i taki myk. Wczesniej mialem b6 1.9 awx chodzila jak szatan bezawaryjnie, a w tej b7 1.9 bke non stop cos sie sypie!!

Moze ktos jednak spotkał sie z takim przypadkiem rzegotania.

Opublikowano

Jedź na kanał i chociaż z grubsza zlokalizuj z kąd te dźwiękidochodzą:whistling:

Opublikowano
  • Autor
Jedź na kanał i chociaż z grubsza zlokalizuj z kąd te dźwiękidochodzą:whistling:

jestem jeszcze tydzien na urlopie.. ale jak wroce to biore sie za to i dam znac co i jak.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Wolne koło pasowe alternatora do wymiany :)

Opublikowano
  • Autor
Wolne koło pasowe alternatora do wymiany :)

masz na myśli sprzęgiełko alternatora?? wymieniane było przy rozrządzie jakieś 30 tyś

Dziś bardziej się temu przyjrzałem i ten odgłos dobiega z dołu silnika, miedzy miską olejowa a sprężarką klimy..no nie idzie tego na 100% zlokalizować bo jest za głośno. boje się że to może być pompa oleju:(

Opublikowano

Wentylator o nic nie ociera? Otwórz maskę i zobacz podczas takiego ruszania czy silnik się mocno podnosi, może poduszki są zerwane.

Opublikowano
  • Autor
Wentylator o nic nie ociera? Otwórz maskę i zobacz podczas takiego ruszania czy silnik się mocno podnosi, może poduszki są zerwane.

wentylator by chyba tak nie ocierał, to jest bardziej taki metaliczny odgłos. Poduchy są ok maja nie cały rok, wszystkie oryginały łącznie z poduszka skrzyni..

Edit:

a może zdjąć pasek transmisyjny i zobaczyć czy będzie rzegotać, ale znowu kupa roboty..:/

Opublikowano

moim zdaniem jest to odgłos dochodzący z klimy

---------- Post dopisany at 19:05 ---------- Poprzedni post napisany at 19:04 ----------

bo jeśli wlaczysz klime to spokojnie jest

Opublikowano
  • Autor
moim zdaniem jest to odgłos dochodzący z klimy

bo jeśli wlaczysz klime to spokojnie jest

Właśnie nie oto chodzi przecież jak klimę wyłączysz to i tak kolo pasowe sprężarki się kręci, poza tym nie ma różnicy czy jest klima na on czy na off chrobocze i już. Jadąc do pracy podjechałem do Mechanika ale tak na szybko nie był wstanie określić co to może być, powiedział żę trzeba wjechać na podnośnik i sprawdzać po kolei co tak się "tłucze" lol

Opublikowano

u kumpla jest to samo ale jak Klima jest on to wszystko spoko i cicho a jeśli off to od razu trzask

Opublikowano
  • Autor
u kumpla jest to samo ale jak Klima jest on to wszystko spoko i cicho a jeśli off to od razu trzask

Z ciekawpsci sprawdzilem jeszcze raz ta klime no i po czesci miałes racje Piotrek

na ON zdecydowanir mniej trzeszczy.. teraz pytanie co dalej, czy to kolo pasowe sprezarki czy moze cos w srodku.. trzeba ja bedzie wyjac i przylukac dokladniej.

Opublikowano

no raczej tak i jak będziesz wiedział o co tam dokładnie chodzi podziel się swoim spostrzeżeniem

Opublikowano
Wolne koło pasowe alternatora do wymiany :)

sprzęgiełko alternatora daje o sobie znać podczas skręcania , ja tak miałem .Myślałem że to wspomaganie.

Opublikowano
  • Autor
no raczej tak i jak będziesz wiedział o co tam dokładnie chodzi podziel się swoim spostrzeżeniem

jak tylko sie uporam z tym ustrojstwem to oczywiście, że dam znać.

Wolne koło pasowe alternatora do wymiany :)

sprzęgiełko alternatora daje o sobie znać podczas skręcania , ja tak miałem .Myślałem że to wspomaganie.

tak jak wyżej pisałem sprzegiełko alternatora wymieniane było rok temu i juz by sie wysypało, a odgłos ewidentnie pochodzi gdzieś z dołu silnika

Opublikowano

A rolka napinajca pasek nie skacze za bardzo?

Opublikowano
  • Autor
A rolka napinajca pasek nie skacze za bardzo?

Napinacz, sprzęgiełko alternatora, pasek było wymieniane wraz z rozrządem. Pasek chodzi równo, napinacz nie skacze...

Opublikowano

No to faktycznie można to wykluczyć. A czy na postoju dodając gazu też się wydobywa ten dźwięk czy tylko przy ruszaniu?

Opublikowano
  • Autor

trzaski sa tylko przy ruszaniu dosyc mocno slyszalne, ale rano gdy odpale auto to tez chwile na postoju zatrzeszczy..

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.