Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z hamulcem podczas hamowania


radzio06

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam problem w A4 B5 AJM, zmienuiałem tarcze oraz klocki, nowy płyn hamulcowy, rozebrane i wyczysczone zacioski w srodku, wszystko odpowietrzone tak jak trzeba i mam problem podczas hamowania z predkosci ok powyzej 100km/h gdyż naciskam pedał hamulca trzymam równo a on jakby delikatnie robił się miekki idąc jakby delikatnie w dół po czym jakby ABS się załączył i nagle gwałtownie przyhamuję, momentalnie ostry hamlec się robi, denerwujace to jest, trak samo nie zaleznie czy jade 15km/h czy wiecej i noprmanie rzyhamuje po czym puszcze pedał hamulca i pedał zaczyna drżyć takjby ABS się załączał.

---------- Post dopisany at 17:53 ---------- Poprzedni post napisany at 17:51 ----------

Tak jKbky ABS się uzbrajał, może trzeba pompę hamulcową odpowietrzyć? |JAk myślicie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowisz ze latwo nie zejdzie? W Vagu czy VCDs-ie podajże jest chyba jakas funkcja odpowietrzania pompy orientuje sie ktos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mianpwicie opowietrzyllem pompe Vagiem po czym zapalil sie ABS i po przejechaniu ok 5km dopiero zgasl ale problem ten sam nic nie poomoglo. podejrzewam jak zmienialem przegub zewnetrzny to poprostu zalylem delikatnie inny pewnie i przez to sie tak dzieje jak mysliscie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam ten sam problem co ty kolego rozwiązałeś go jakoś. Dodam tylko że u mnie jak wyłączę całkiem ABS przez wyjęcie bezpiecznika hamulce działają normalnie i nie wciąga mi pedału hamulcowego więc mechanicznie powinno być ok to raczej coś z elektryką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, temat dalej aktywny, proszę o pomoc gdyż za tydzień jadę na urlop i niestety będę miał tylko pare dni zeby to ogarnąć.

Dodam, że oststnio po przejechaniu ok 1300km jak zaczal padac descz podczas hamowania pedal był bardzo twardy i jakby hamowala jedna strona bo strasznie ciagla na prawo przy hamowaniu ale tak sie dzialo przez ok 15 min i wiecej sie nie powtorzylo. Od czego mam zaczac? Czujniki wyczyszczone, lecz nie zmierzone, nowy plyn, nowe tarcze i klocki przod, tylne zaciski wyczysczone , prawy przegub zmieniony. Po zrobieniu tych hamulcow pojawil sie ten problem z nimi, a wcsesniej w zimie swiecil abs ale to byl blad od czyjnika. Pomózcie co to moze byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo, dev, pomożesz coś? Wkurza okropnie, u taty w b6 hamulce są żyleta w porównaniu z moimi, abs się załącza, pedał dziwny gumowaty, co z tym zrobić?

masz tam u siebie ESP ? jak tak to trzeba najpierw odpowietrzyc blok ABS a potem tylne zaciski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam ESP, i za każdym razem jak auto jest nawet w małym ruchu, jak puszcze pedał to słychać taki glos jak uzbrajania sie ABS-u i również światła za każdym razem przygasają./

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam ESP już odpowietrzałem. Wystarczy raz czy lepiej zrobic to kilka razy?

a tył jak odpowietrzałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowietrz tylne zaciski w rekach nie na jarzmach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawaj raz jeszcze i wszystkie zaciski po kolei

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...