Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL A4] Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62


Gość Murzyn

Rekomendowane odpowiedzi

Jak pisałem wcześniej ciepło rozejdzie się po chłodnicy i dolny wąż będzie zimny i tak.U mnie dolny wąż jest ciepły dopiero jak stanę w korku w jakiś upalny dzień, a tak jest cały czas zimny, a termostat mam na pewno ok. Kolego polecam podpiąć się jednak pod VAGa. Może masz blisko jakiś spot ? Tam na pewno koledzy zdiagnozują usterkę. Możesz kupić kabelek, polecam http://www.viaken.pl/sklep.php?lang=pl&kat=5&prodid=103 taki kabelek mam i wystarcza. Oprogramowanie sobie ściągniesz z neta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no jest plus dwa stopnie... jesli to jest za zimno zeby sie silnik dogrzal to przy -20 jakie byly 2 tyg temu powinien obrastac lodem... czekam na wiosne i plus 10 stopni... jesli dalej bedzie lipa to wymienie calosc, moze mam auto z rynku jakiegos nie wiem afrykanskiego gdzie jest cieplo non stop i mam za dobre chlodzenie na nasz klimat. pozdrawiam i dzieki wszystkim za pomoc...

PS co do sprawdzania VAGiem to bylem rano w serwisie i pokazywal temperature taka jak na zegarach.. roznice 2-3 stopni byly... zaplacilem 120 zl i wiecej nie bede bo to juz bylby nowy termostat za te kase......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To za tą kasę miałbyś nowiutki kabelek i jeszcze zostało by na browarka :gwizdanie:

To dokładnie ile wskazał G2 a ile G62 ? Ten pierwszy jest od właśnie wskazówki na zegarach, a drugi od ECU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G62 w 01[ENGINE] ja mam temp. w grupie 4, ale w dieslu chyba raczej jest w 7

G2 w 17[iNSTRUMENTS] grupa 3

http://www.a4-klub.pl/smf/tdi_diagnostyka_aktualizacja_30_vii_2008-t18478.0.html poczytaj, jest tam o sprawdzaniu czujnika temp. A następnym razem :szukaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak się trafi czasem nawet nowe już dobrze nie działają.

Najpewniejszy chyba jednak ori w ASO chociaż na allegro też ori można dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w ASO chyba 120 kosztuje[br]Dopisany: 20 Styczeń 2010, 09:12_________________________________________________Od tego gościa kilka razy kupowałem i też ori były i wszystkie sprawne jak do tej pory.

http://www.allegro.pl/item874683168_termostat_audi_seat_skoda_volkswagen_orginal.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro większość części "ORI" po bardzo niskich cenach to są części które nie przeszły testów jakości u danych producentów, a jak wiadomo "Polak wszystko potrafi i wszystko sprzeda" Ja polecam "ORI"-ale z ASO ew. WAHLER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro większość części "ORI" po bardzo niskich cenach to są części które nie przeszły testów jakości u danych producentów, a jak wiadomo "Polak wszystko potrafi i wszystko sprzeda" Ja polecam "ORI"-ale z ASO ew. WAHLER

kolego mylisz się ja kupowałem od gościa z aledrogo ori BTT i trzyma na climatroniku 92-94st. w drugiej audi b5 afn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego mylisz się ja kupowałem od gościa z aledrogo ori BTT i trzyma na climatroniku 92-94st. w drugiej audi b5 afn

to ze trzyma nic nie znaczy.. rowniez jestem zdania, ze to sa odrzuty... a odrzut moze miec po prostu odchylenia od normy rzedu 3% gdzie audi ma normatyw 2%... no i kupisz i dziala... ale jednak to odrzut... ja podchodze do tego tak.. jak chce sie napic whisky to kupuje johny walkera a nie swinstwo z biedronki... wobec powyzszego nie bede dla autka tez wciskal za przeproszeniem gowna... nie chce nikogo urazic.. to tylko moja opinia na dany temat w danej chwili... pozdrawiam all CCCO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie są to odrzuty produkcyjne które nie spełniły ściśle określonych norm producenta. Jedne działają jeszcze jakoś, a drugie po kilku dniach,tygodniach padają. Czujniki, termostaty, przepływomierze tylko z ASO, zresztą było to powiedziane już nie raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś porównywałem ten termostat z aukcji powyżej z termostatem z ASO i nie różniły się niczym, po założeniu temperatura identyczna i do tej pory działają więc jak na odrzuty to całkiem niezłe :gwizdanie:

Co do czujników to już wogóle loteria bo w ASO bardzo często nowe są już wadliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jesli to jest odrzut to musi wygladac identycznie i nie moze sie niczym roznic... z tym, ze idzie do smieci po QS w fabryce.. co do dzialania to tak jak pisalem.. jak jest padaka totalna to nie dziala... a jak jest roznica 1 % miedzy norma a jego parametrami to dziala... ale jak wole kontrole jakosci AUDI niz pana mietka ktory stwierdzi, ze za pol ceny pojdzie... jak juz wspomnialem przyklad z whisky wydaje mi sie dobry.. co do wadliwych czesci w ASO to jeszcze nie trafilem na takie i oby tak dalej... pozdrawiam.

Poza tym jak ktos wychodzi z zalozenia, ze tanie na allegro to to samo co drogie w ASO to po co kupuje auto za 30-40 tys?? niech kupi malucha i bedzie tanio i dobrze bo przeciez to to samo... albo zamiast szynki to niech wpieprza pasztet bo przeciez jedno i drugie z miesa... ehhh ludzie luzie... tylko patrzycie zeby zakombinowac, zakrecic, zrobic taniej... a potem zdziwienie ale to audi c**jowe non stop sie psuje, a jezdzi na oryginalnych czesciach z allegro...

Naprawde sie wpienilem... kupujac auto nalezy sie liczyc z kosztami ewentualnego serwisu.... dlatego m.in nie zalozylem xenonow bo mnei nei stac na oryginal a za super extra HID xenon z allegro dziekuje... niech inni mnie oslepiaja.. ja ich nie bede wkurzal... pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś porównywałem ten termostat z aukcji powyżej z termostatem z ASO i nie różniły się niczym, po założeniu temperatura identyczna i do tej pory działają więc jak na odrzuty to całkiem niezłe :gwizdanie:

Co do czujników to już wogóle loteria bo w ASO bardzo często nowe są już wadliwe.

zgadzam się z tobą nie ma żadnej różnicy poza ceną

kolego mylisz się ja kupowałem od gościa z aledrogo ori BTT i trzyma na climatroniku 92-94st. w drugiej audi b5 afn

to ze trzyma nic nie znaczy.. rowniez jestem zdania, ze to sa odrzuty... a odrzut moze miec po prostu odchylenia od normy rzedu 3% gdzie audi ma normatyw 2%... no i kupisz i dziala... ale jednak to odrzut... ja podchodze do tego tak.. jak chce sie napic whisky to kupuje johny walkera a nie swinstwo z biedronki... wobec powyzszego nie bede dla autka tez wciskal za przeproszeniem gowna... nie chce nikogo urazic.. to tylko moja opinia na dany temat w danej chwili... pozdrawiam all CCCO

kolego bez urazy ale na temat co kto gdzie kupuje to powinieneś sobie darować, bo twoja wiedza na ten temat jest troszeczkę uboga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ma moja wiedza do zakupow?? jak chces zkupowac tanio to kupuj twoej auto i twoja sprawa.. ja mam satysfakcje,ze kupilem na fakturze mam gwarancje i wpis w ksiazce, ze auto bylo serwisowane w ASO a nie samemu w razie czego jade i reklamuje...no i przy sprzedazy wrzucam fakturki i niech ktos wybiera czy lepsze moje serwisowane w ASO czy inne serwisowane na allegro... aa sorry zapomnialem teraz kazdy mowi, ze serwisowane w ASO.. no tylko ja mam faktury i wpisy w ASO jak ktos bedzie chcial sprawdzic... a nie tylko slowa sprzedawcy... wiec chocbym byl najglupszy na swiecie to jednak potrafie wydukac.. panie tui jest VIN jedz pan sprawdz w ASO....:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no jest plus dwa stopnie... jesli to jest za zimno zeby sie silnik dogrzal to przy -20 jakie byly 2 tyg temu powinien obrastac lodem... czekam na wiosne i plus 10 stopni... jesli dalej bedzie lipa to wymienie calosc, moze mam auto z rynku jakiegos nie wiem afrykanskiego gdzie jest cieplo non stop i mam za dobre chlodzenie na nasz klimat. pozdrawiam i dzieki wszystkim za pomoc...

PS co do sprawdzania VAGiem to bylem rano w serwisie i pokazywal temperature taka jak na zegarach.. roznice 2-3 stopni byly... zaplacilem 120 zl i wiecej nie bede bo to juz bylby nowy termostat za te kase......

to dalej korzystaj z usług aso, i nie potrafią tobie określić co jest przyczyną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bede wlasnie zamowilem Termostacik i jutro ma byc wymieniany... a co do przykladu, ze nie potrafia okreslic... to coz... na allegro tez bym sie tego nie dowiedzial.. a tu mi powiedzieli, ze auto jest niedogrzane... i nie jest to wina czujnika...

PS Zen64 daruj sobie osobiste wycieczki.. ja napisalem krotko, ze chcesz to kupuj tanie czesci, a Ty za wszelka cene chcesz mi udowodnic jaki jestem glupi i w ogole.. no ok niech ci bedzie jestem glupi i wydaje bez sensu kase... ale to moje kochane autko i niech ma to co producent nakazal.. wiec jeszcze raz prosze bez osobistych wycieczek bo jestes starszy i nalezy ci sie szacunek ode mnie gowniarza ale w porywie powiem cos za co bede musial potem przepraszac, a tego chyba wolelibysmy obydwaj uniknac. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jesli to jest odrzut to musi wygladac identycznie i nie moze sie niczym roznic... z tym, ze idzie do smieci po QS w fabryce.. co do dzialania to tak jak pisalem.. jak jest padaka totalna to nie dziala... a jak jest roznica 1 % miedzy norma a jego parametrami to dziala... ale jak wole kontrole jakosci AUDI niz pana mietka ktory stwierdzi, ze za pol ceny pojdzie... jak juz wspomnialem przyklad z whisky wydaje mi sie dobry.. co do wadliwych czesci w ASO to jeszcze nie trafilem na takie i oby tak dalej... pozdrawiam.

Poza tym jak ktos wychodzi z zalozenia, ze tanie na allegro to to samo co drogie w ASO to po co kupuje auto za 30-40 tys?? niech kupi malucha i bedzie tanio i dobrze bo przeciez to to samo... albo zamiast szynki to niech wpieprza pasztet bo przeciez jedno i drugie z miesa... ehhh ludzie luzie... tylko patrzycie zeby zakombinowac, zakrecic, zrobic taniej... a potem zdziwienie ale to audi c**jowe non stop sie psuje, a jezdzi na oryginalnych czesciach z allegro...

Naprawde sie wpienilem... kupujac auto nalezy sie liczyc z kosztami ewentualnego serwisu.... dlatego m.in nie zalozylem xenonow bo mnei nei stac na oryginal a za super extra HID xenon z allegro dziekuje... niech inni mnie oslepiaja.. ja ich nie bede wkurzal... pozdrowionka

Hehe śmieszne jest to co piszesz.

Jak lubisz przepłacać to proszę bardzo, ale wyobraź sobie że nie każdy lubi.

Ja np nie lubię płacić za coś 3x tyle tylko dlatego że kupiłem w ASO, a za robotę 4 x tyle bo są to mechanicy z ASO...

Jeszcze żeby oni byli jacyś szczególni, ale niestety to tylko ludzie...

Najlepsze jest to że jesteś święcie przekonany że to odrzut, nie widząc nawet części na oczy ...

A słyszałeś o tym że pracownicy aso mają bardzo duże zniżki ? Nie pomyślałeś może, że to właśnie oni sprzedają te części ?

Ja z zakupem części z allegro nie mam żadnych negatywnych doświadczeń, fakt do audi nie kupowałem, tylko do fiata brava sprzęgło komplet oryginał valeo na pierwszy montaż w kartonach fiata za 180 zł, gdy cena sklepowa 500-800 zł. Zamontowane, jeździ do dzisiaj. To samo silniczek krokowy boscha i wiele innych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...