Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wpadł klucz do kanału olejowego w głowicy ;/


Prezes870

Rekomendowane odpowiedzi

Może nie jest to audi a vw t4 2.4d 93r. Ale się was spytam. Mianowicie: Skręcając głowice i wyjmując klucz ze śruby nasadka wyszła z kluczem bez problemu ale został torx drobny i wpadł do kanału z olejem ;/ niuchałem go magnezem itd spuściłem olej żeby sprawdzić ale nic. Klucz jest 3cm długi ;/ Wiem że kanał idzie przez głowice potem do bloku i w bloku jakoś 10cm od głowicy jest zakręt wiem bo mam taki stary blok silnika i zobaczyłem i nie wiem czy nic się nie stanie jak go zostawie ;/ bo nie mam pojęcia jak to jest tam dalej w środku. Pomóżcie bo samochód potrzebny jest a tu taka kicha wyszła . :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpadł ci ten bit w kanał ten co jest na wysokoscie termostatu miedzy 1 a 2gim cylindrem...

moze bezposrednio z weza sprezonym powietrzem tam dmuchnac aby go pchnęło w dół do miski...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skombinuj mały magnes neodymowy, przyspawaj przymocuj go jakoś do kawałka drutu o średnicy 3-4mm i spróbuj wyciągnąć, na pewno da się, tylko naprawdę dobrze go przymocuj żeby magnes nie został bo wtedy dopiero będzie bieda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos ty nie da rady ;/ zdjalem miske ale ten kanal zamienia sie w niby taki maly i probowalem dzis caly dzien go wyciagnac ale nici . Zlozylem wszystko i jutro odpalam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie próbował go odpalać z kluczem w silniku...

Myślisz że on nadal próbuje? :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są magnesy neodymowe na giętej końcówce - w zasadzie jak nie ma szans się przemieścić to można by go zostawić, jak wpadnie do misy to tam zanudzają się wykorbienia i mogło by go "przycisnąć" do misy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak tam silnik :decayed: Czy udało się wyciągnąć bita czy poszedł w spalanie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszedł w spalanie hehe 30 tys zrobione i klucz sięsię nie ujawnił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...