Jump to content
0
krzsfs

szarpie w czasie jazdy

Recommended Posts

Witam, dziś rano jak zwykle jechałem swoim audi a4 1.9tdi 90km z 97r. do pracy, aż tu nagle poczułem szarpniecie przy predkości 80lm/h na 5biegu, coś wstylu jakby brakło paliwa na sekundę. Następne szarpniecie było po 5 minutach przy 110km/h/5 bieg. Gdzie szukać przyczyny? stawiam na układ paliwowy, ale elektronika też może wchodzić w grę. Ponadto żadna kontrolka się nie zaświeciła. Stawiacie któryś wtrysk? a może pompa? czy istnieje możliwość, że filtr paliwa może być już zapchany? Znajomy wspomniał,że może to być nastawnik? w każdym razie proszę o pomoc i eliminację możliwych awarii. Pozdrawiam.

miałem tak jak padał wtrysk sterujący, póżniej dwa tygodnie nic i znowu pare razy prychnął, ja tak 3 miechy jeżdziłem sporadycznie sie to działo. Podepnij waga i sprawdz błędy

Problemów szarpnięć jest co nie miara. Zróbcie logi i wstawcie to będzie można coś więcej powiedzieć.

Pompy wtryskowe bez tajemnic - uszczelnianie i regeneracja.

Problemów szarpnięć jest co nie miara. Zróbcie logi i wstawcie to będzie można coś więcej powiedzieć.

OOOO Madrego az milo sie czyta

:hi:

Pozdro

Poruszane na forum już kilkanaście razy : zasyfiały nastawnik, padający wtrysk sterujący itp itd :) Była też opcja ze po odcięciu przewodu który idzie (nie pamiętam koloru) od impulsatora do licznika szarpanie ustawało :) zresztą po więcej info odsyłam do :szukaj:

Było A5 b5 1.9TDI AFN
Jest A6 C5 1.9 TDI AWX

sprawdz rezystancje na wtyczce od sterujacego na zimnym od 90 do 120 ma miec i zdejmij klapke czy sterownik pompy nie jest brudny ( ta plytka od nastawnika)

zdejmij klapke czy sterownik pompy nie jest brudny ( ta plytka od nastawnika)

Nie zawsze widac zabrudzenia po zdjeciu dekla. Moge zrobic zdjecia nastawnika, ktory z gory jest czysty a srodek zasyfiony.

Pompy wtryskowe bez tajemnic - uszczelnianie i regeneracja.

Nastawnik można wykluczyć odczepiając kostkę od skrzyni,jak przestało szarpać to znaczy ze nastawnik do czyszczenia.

160km/338nm by ciahciah :JC_fan: :JC_fan:

Nastawnik można wykluczyć odczepiając kostkę od skrzyni,jak przestało szarpać to znaczy ze nastawnik do czyszczenia.

czasami to nie pomaga

zdejmij klapke czy sterownik pompy nie jest brudny ( ta plytka od nastawnika)

Nie zawsze widac zabrudzenia po zdjeciu dekla. Moge zrobic zdjecia nastawnika, ktory z gory jest czysty a srodek zasyfiony.

Grzegorz PW :wink: