Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

1,8 125KM 98r

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam mam taki problem, samochód jak odpalam to obroty skoczą do 2000 obrotów i wtedy zaklepią zawory.. Potem normalnie kręci na 900obrotach.. nic nie klepie. jak samochód zacznie się nagrzewać po (4-5 minutach) zacznya klekać, i przestaje. i tak w kółko.

Na mocno rozgrzanym silniku to chodzi gorzej niż diesel.. Jakieś pomysły od czego zacząć ?

Dodam że w zimę przy odpalaniu potrafiła zapalić sie na chwilę kontrolka oleju ale na bagnecie jest full.

Opublikowano

Brak ciśnienia oleju?

Może pompa siada?

Opublikowano
  • Autor

Radzicie najpierw sprawdzić ciśnienie ? Czy od razu wymienić pompę ?

Dodam że autkiem chce polatać kilka lat także nie będę bardzo szukał oszczędności ile taka pompa może kosztować ?

Opublikowano

sprawdź ciśnienie najpierw, jeżeli będzie małe to dopiero wymiana :) bo może to być np.: napinacz i wymiana pompy nie pomoże :)

Opublikowano
  • Autor

czy jazda z klępiącymi popychaczami może uszkodzić silnik ? Bo mechanik powiedział przy wymianie oleju że malutko klekoczą(tak było) i żebym jeździł. ale teraz zaczął chodzić gorzej od diesla.

Opublikowano

Napewno ze nie ma jazdy tylko trzeba to zrobic. Sorawdzaj cisnienie

Opublikowano
czy jazda z klępiącymi popychaczami może uszkodzić silnik ? Bo mechanik powiedział przy wymianie oleju że malutko klekoczą(tak było) i żebym jeździł. ale teraz zaczął chodzić gorzej od diesla.

jeśli chcesz dalej tak jeździć to pożegnaj się z głowica

Opublikowano
  • Autor

no i dzięki panowie za konkret odpowiedź .

To po weekendzie trzeba będzie zostawić u mechanika.

Jakie koszty tego remontu będą (przepuszczalnie)

// jutro rano będę sprawdzał ciśnienie . Ma ktoś jakieś parametry ile powinien mieć ? bo w innym poście była tabelka chyba ale już wygasła :(

Opublikowano

jak nie ciśnienie oleju to sprawdź napinacz łańcucha rozrządu, jest sporo wątków o tym

Opublikowano

jak sprawdzisz ciśnienie oleju to napisz je tutaj to się sprawdzi :)

Opublikowano
  • Autor

wczoraj troszkę go przegoniłem to chodził strasznie głośno oto filmik;

Przed południem dodam pomiary ciśnienia oleju

Opublikowano

mam to samo, na 99% obstawiam napinacz łańcucha tyle że ja na to generalnie wyłożyłem i nic się specjalnie nie dzieje, najbardziej się to u mnie objawia po przegonieniu i w upalnie dni np w korku

Opublikowano

ciśnienie oleju

wolne obroty- 0,10-0,35 Mpa

3000 obr.- 0,50-0,70 Mpa

Opublikowano

Oto tabelka z wartościami ciśnienia :)

Przechwytywanie.PNG

Opublikowano
  • Autor

Dziękuje. Jutro się okaże :) mam nadzieje że to ten nie napinacz :P bo poleci po kieszeni

Opublikowano

koledzy najpierw pompa oleju jak słabe ciśnienie, zwalamy miske smok czy nie zapcany, kolejna rzecz napinacz łańcucha sprawdzic od dołu dopiero od góry , na końcu popychacze mądry mechanior ogarnie to w jeden dzionek remonty dopiero po diagnostyce.

Opublikowano
  • Autor

Pompa oleju do roboty faluje cisnienie na zimnym 2.5bara bylo na rozgrzanym tylko 1.7 i zaczal klepotac . Dajc8e strone gdzie można kupic oryginalna pompe oleju:)

Opublikowano

Najlepsza by była Kolbenschmidt ale ciężko dostać.Mnie się nie udało takiej znaleźć i wstawilem innej firmy,ale już nie pamiętam.

wysłane za pomocą tapki

Opublikowano
  • Autor

Jaka cena takiej pompy wgl ? Będę prowdził do warsztatu po weekendzie także chce się przygotować

Opublikowano

Ja do swojego płaciłem chyba coś ok 300zl.Co do Kolbenschmidt'a to popatrz w necie,może Tobie uda się dostać.

wysłane za pomocą tapki

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.