Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A3 ASZ problem turbo? kopci na biało


hyden

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z moim samochodem, po czyszczeniu turbo samochód nagle kopci na biało nie da się jeździć taka flama dymu za samochodem. Po wstępnych diagnozach dostałem info ze turbo puszcza olej a ten spala się w wydechu, wiec oddałem turbo do regeneracji wymienili uszczelniacze wirnik idp. Po załozeniu zregenerowanej turbawki problem pozostał, dalej kopci tak samo, wydech cały w oleju nawet widać jak kapie z rury wydechowej olej. Moje pytanie czy turbo jest źle zregenerowane czy moze cos innego ? dodam ze od strony zimnej rura która leci do IC nie ma w niej oleju tylko strona gorąca. Przed włożeniem nowej turbawki wszystkie doloty, wyloty rury wyczyszczone włącznie z IC. Sprawdzałem tez spływ oleju z turbo wszytko jest drożne chyba ze cos dalej w bloku tam gdzie wchodzi spływ się zapchało. prosze o pomoc

dodam jeszcze ze turbo działa normalnie moc jest auto wstaje ładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwidoczniej turbo źle zrobione, u mnie po przejechaniu 800 km całe się rozleciało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOc moze pozostac bez zmian i turbo moze puszczac olej w wydech. Nie ma zasady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jeden pomysł, wyjąć turbo jeszcze raz i sprawdzic jak wygląda kolektor wydechowy czy jest tam olej bo jeśli nie to została tylko turbawka bo co innego ?

Jeszcze jakby mi ktoś powiedział jak sprawdzić odme i czy to moze byc przyczyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odma może puścić olej w dolot więc po procesie spalania w cylindrze nie wyglądał by tak jak ten z silnika :) wydech był czyszczony z oleju? bo zapewne musi się wypalić teraz, ubywa oleju z silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak puszczało tak mocno olej, to nawet teraz gdy turbo dobre będzie kopcił. Przecież ten nadmiar oleju w wydechu musi się jakoś wypalić, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak puszczało tak mocno olej, to nawet teraz gdy turbo dobre będzie kopcił. Przecież ten nadmiar oleju w wydechu musi się jakoś wypalić, prawda?

odkręć trzy śruby od turba opuść rurę od wydechu i odpal auto jak dalej będzie kopcił na siwo i rzucał olejem , to Turbo do reklamacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...