Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie grzeje z prawej strony


ALBINEK

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kłopot z ogrzewaniem a Audi A4 B6 z 2002r. problem polega na tym że w ogóle nie ma ciepłego powietrza po prawej stronie , Sprawdziłem silniczki od klap i one pracują prawidłowo . Po podłączeniu pod VAG-a mam błąd 01842 - Potentiometer/Actuator for Temperature Flap; Right (G221)

30-10 - Open or Short to Plus - Intermittent

Nie wiem jak to naprawić .Za wszelkie podpowiedzi z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest twoja odpowiedź :facepalm: jak chcesz sobie nabijać posty to zrób to gdzie indziej bo nie masz pojęcia o czy mówimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz napisane co i jak.jest zwarcie do plusa dlatego też silnik klapy nie pracuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są tam trzy silniczki i wszystkie działają . poruszają tymi dźwigniami . Po za tym zdejmowałem je i ruszałem klapami żeby zobaczyć czy zacznie dmuchać ciepłym powietrzem . Nie dmuchało .

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kłopot z ogrzewaniem a Audi A4 B6 z 2002r. problem polega na tym że w ogóle nie ma ciepłego powietrza po prawej stronie , Sprawdziłem silniczki od klap i one pracują prawidłowo . Po podłączeniu pod VAG-a mam błąd 01842 - Potentiometer/Actuator for Temperature Flap; Right (G221)

30-10 - Open or Short to Plus - Intermittent

Nie wiem jak to naprawić .Za wszelkie podpowiedzi z góry dziękuje

Andrzeju, kontaktuj się z użytkownikiem cwiara. Jest z Żernik, dzisiaj nawet robił coś takiego u jednego z użytkowników. Do wymiany masz silniczek, który trzeba po wymianie adaptować. Ogarnie Ci cały temat. Numer do niego 505313122

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje , zapytam go .

---------- Post dopisany 20-09-2013 at 18:28 ---------- Poprzedni post napisany 15-09-2013 at 10:34 ----------

Więc jeszcze raz podszedłem do tematu i ponownie się za to zabrałem. Wcześniej przeczytałem wszystkie tematy dotyczące takiego problemu . Więc zdemontowałem wszystkie silniczki i je podmieniłem od innej A4 , podmieniłem klimatronik i niestety nadal jest to samo . Błąd wywala ale nie wiem dlaczego . Podmienione części działają w innym aucie bez zarzutu. Nie mam już żadnych pomysłów co sprawdzić . Podejrzewam że jakaś klapa w nagrzewnicy w środku urwała się i dlatego nie mam ciepłego powietrza. Dodam że robiłem adaptacje i wychodziły same 00000000 tak jak być powinno. Rozważę każdą sugestie z waszej strony :jerk::facepalm::doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel musi gdzieś być urwany od tego silnika i nie widzi jego procentowego wychylu. Problem ze się tak potrafią przerwać ze z zewnątrz nie widać trzeba by miernikiem przedzwonic.

Sony Xperia Tapatalk 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że może być gdzieś przerwa na kablach , ale nie wiem dlaczego po zdemontowaniu silniczków i ustawieniu klap tak jak w drugiej audi dalej zimno leci z prawej strony :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś grzebalem u siebie to też nie mogłem ogarnąć bo jak coś przestawiam to nie chodzi jeden silniczek jak logika mówi tylko parami. Jak przestawisz ciepło to też zamiast jeden to obok drugi tez zmienia położenie i ciężko dość ładu.

Sony Xperia Tapatalk 4.

---------- Post dopisany at 22:04 ---------- Poprzedni post napisany at 22:02 ----------

Potem się okazało ze jest przekładnia i ciaga jednym silnikiem 2 klapy.

Ręką tak czy owak będzie ciężko coś osiągnąć.

Sony Xperia Tapatalk 4.

---------- Post dopisany at 22:08 ---------- Poprzedni post napisany at 22:04 ----------

http://www.a4club.pl/index.php?topic=22112.0

Sony Xperia Tapatalk 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że tak jest, już robiłem wszystko ale ciepła na prawej stronie nie ma nadal . Chyba czeka mnie demontaż nagrzewnicy , może wtedy coś znajdę :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=143&t=438920&sid=b28d7f4610f26b0370f46f93a09d7340&start=14

Sony Xperia Tapatalk 4.

---------- Post dopisany at 22:43 ---------- Poprzedni post napisany at 22:22 ----------

Wpisałem sobie w allegro nagrzewnice a4 i popatrzyłem to kuzwa skoro jest jedną wspólną nagrzewnica dla obu stron to jak jedna grzeje to i druga musi tylko ze na jednym ze zdjęć wygląda ze silniczek ciągnie 2 klapy jedna od zimnego druga od ciepłego i trzeba pokombinować jak zamknąć zimne i otworzyć ciepłe.

Sony Xperia Tapatalk 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy chodzi tutaj o potencjometr ten w obudowie silniczka ? , podmieniałem silniczki z drugiej A4 i nic to nie dało a silniczki z tej bez ogrzewania prawej strony działały w tej drugiej A4 i ogrzewanie miała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to na bank kable gdzieś poszły się.... na żelki.

Chyba ze ciaga ci tylko jedna klapę bo druga spadła z ciegła.

Sony Xperia Tapatalk 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kolega podsunął mi trop jutro sprawdzę i dam znać , dziękuje za wszelkie sugestie.

---------- Post dopisany 21-09-2013 at 16:12 ---------- Poprzedni post napisany 20-09-2013 at 22:42 ----------

No i udało się naprawić :banan:. Auto jest w wersji angielskiej i po lewej stronie pod schowkiem są 4 silniczki a po prawej stronie od kierowcy jest jeszcze jeden silniczek . To właśnie on był zepsuty , odłamało się ramie z silniczka i nie poruszał klapą na strone prawą. Dostęp jest tam bardzo trudny , ale można to wymienić kładąc się na plecy przez próg auta . Ważne że działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty mnie jedziesz a taki szczególik ze to angol pominąłes. Nie dziwne ze nikt nie był w stanie nic wymyślić. ;-)

Sony Xperia Tapatalk 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...