Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana oleju w skrzyni biegów


A4B9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy należy wymieniać olej w skrzyni biegów? Nie wiem czy dobrze jestem poinformowany że producent nie przewiduje wymiany....

Dodi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak stoi w sklepie na półce to producent daje gwarancję 1 rok. Jak jest w skrzyni biegów to one ende. Tyle producenci a życie swoje. Moje wozidło ma 16 lat i pewnie olej jest jak nowy bo producent nie zaleca wymiany. Osobiście jednak wymieniłem bo rozum podpowiada mi co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem nowy na forum, gdyż wczoraj nabyłem A4 i tu kilka pytań do znawców.

Temat wałkowany, ale chciałem się spytać konkretnie o moje auto:

Nabyłem A4 B6, rok 07.2002 poj.2.0 130km benzyna (nieszczęsny multitronic! ), auto ma najechane 97tyś kilometrów (przebieg pewny, udokumentowany) , jest na ładnym wypasie, (xenony itp., stan tip top, serwisowany, 1 właściciel (gość 73 lata). Sam byłem po to auto u Niemców.

Po przeczytaniu opinii na temat tej skrzyni i odwiedzeniu kilku forów włos mi się zjeżył na głowie. !

Czy rzeczywiście padnie mi ta skrzynia, książkowo tj. po 100tyś ? Co powinienem teraz zrobić żeby zapobiec ewentualnej naprawie, wymianie ?

Z papierów wynika że olej w skrzyni nie był wymieniany (nie jestem do końca pewny, ale raczej nie ma wpisów o wymianie)), czy najlepiej wymienić teraz olej i filtry ?

Drugie pytanie , czy pierwsza wymiana rozrządu odbywa się przy 120tys ?

I czy moglibyście mi polecić jakiegoś dobrego speca od tych skrzyń który wymieni mi olej w tym multitronicu

Mieszkam w woj. Dolnośląskim.

Z góry dziękuje za odpowiedź

Remigiusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...