Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak radia na FIS kodowanie podłączenie Opis wtyczek CONCERT


nitroo

Rekomendowane odpowiedzi

Wrzucam zdjęcia kostek:

2014_03_03_19_32_07.jpg 2014_03_03_19_58_15.jpg

Filmik obrazujący problem:

Brak radia na FIS - YouTube

Powiedz mi proszę, jakie adaptacje przeprowadzić, tzn. jak zakodować kanał 62, czyli co ustawić itp., bo kabel już mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolory widzę masz chyba zamienione w kostce radia ale tak samo chyba jest w kostce licznika, więc połączenie wygląda całkiem ok. (jeśli dobrze widzę ze zdjęcia)

Teraz trzeba przyglądnąć się od strony vaga.

Adaptacja kanału 62 w liczniku powinna wyglądać mniej więcej tak:

Adaption channel 62:

I Fitting list, display data bus

+1: Radio (optional extra)

+2: Telephone (optional extra)

+4: Navigation (optional extra)

+8: Telematics (optional extra)

+16: Combi unit, only coded if a 2. unit was fitted

Wiec tak 16 powinno tam już być, Ty dodajesz 1, czyli wpisujesz 17, dajesz test i później save.

Dziwne kurcze że nie wyłącza się z kluczykiem.

Podaj koniecznie błędy z licznika i z radia - czy są?

---------- Post dopisany at 17:44 ---------- Poprzedni post napisany at 17:41 ----------

A te dwa piny przy kostce licznika na górze co to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dwa piny to stare cany - wypiąłem je.

Z linku, który podałeś (ross-tech) wynika, że mam sprawdzić ustawienia Gala itp., tak? Bo to też u mnie nie działa. Tam też jest jakieś kodowanie, w którym widzę jakiś wybór radia - 1 = Tone Characteristics for A4 (8E)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tylko wybór charakterystyki czyli przystosowanie odpowiedniego sygnału i mocy na A4 8E.

A w kanale 62 w liczniku to masz mieć 19 jak masz bluetooth, bo teraz przeczytałem w wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tylko wybór charakterystyki czyli przystosowanie odpowiedniego sygnału i mocy na A4 8E

Czyli mam tego nie ruszać?

A w kanale 62 w liczniku to masz mieć 19 jak masz bluetooth, bo teraz przeczytałem w wątku.

Mam bluetooth - do tej pory ustawiałem na 17 i nie działało. Przestawię na 19. Dziwne tylko, że gdy rozmawiam na liczniku to mam pokazane ANRUF, a czasami pokazuje numer rozmówcy. Czy to normalne, czy dziwne w moim przypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tylko wybór charakterystyki czyli przystosowanie odpowiedniego sygnału i mocy na A4 8E

Czyli mam tego nie ruszać?

Możesz sobie ustawić charakterystykę na A4

A w kanale 62 w liczniku to masz mieć 19 jak masz bluetooth, bo teraz przeczytałem w wątku.

Mam bluetooth - do tej pory ustawiałem na 17 i nie działało. Przestawię na 19. Dziwne tylko, że gdy rozmawiam na liczniku to mam pokazane ANRUF, a czasami pokazuje numer rozmówcy. Czy to normalne, czy dziwne w moim przypadku?

Masz moduł low i pokazuje numer jak do kogoś dzwonisz pewnie a ktoś jak dzwoni to masz napis. (zmień język na angielski chyba ze wolisz niemiecki -> kanał 4 adaptacji w liczniku -choć może i w BT masz nie przestawiony)

Podaj błędy licznika i radia, z tym o wile łatwiej znaleźć powód niepowodzeń.

---------- Post dopisany at 18:10 ---------- Poprzedni post napisany at 18:04 ----------

Właśnie mnie oświeciło, masz bluetooth i pokazuje na FIS - a idzie to tym samym CANem co informacje z radia. Założyłeś nowy CAN, masz teraz info na FIS z blutka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mnie oświeciło, masz bluetooth i pokazuje na FIS - a idzie to tym samym CANem co informacje z radia. Założyłeś nowy CAN, masz teraz info na FIS z blutka?

Muszę to sprawdzić, bo na starych CANach działało, a na nowych jeszcze tego nie testowałem, a co Cię dokładnie oświeciło? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie oświeciło że stary CAN był dobry bo z bluetootha wyświetlało Ci to. Czyli problem jest po stronie radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak z ciekawości - co może być nie tak po stronie radia? chyba piny w kostce są tak samo czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego to nie wiadomo co może być nie tak, może nawet jakieś kodowanie w radiu np. same zera, w RNS-E np. hacki robiły kodowanie jakiego nie dało się samemu zakodować. Ale tu to nie wiem czy cokolwiek by mogło to spowodować, może radio po prostu nie wysyła sygnału po CAN, bo coś tam np. się uszkodziło. Można gdybać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian, połączyłeś się VAGiem z radiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian, połączyłeś się VAGiem z radiem?

Mam już kabel, więc po pracy idę się podłączyć i napiszę, co i jak.

---------- Post dopisany at 18:08 ---------- Poprzedni post napisany at 13:05 ----------

Niestety, nie udało mi się połączyć VAG z radiem. Nie ma komunikacji. Na nowych CANach dotatkowo nie działał mi BT - na liczniku pojawiał się błąd komunikacji. Przywróciłem dawną instalację i wszystko wróciło do normy, ale info na FIS nadal nie ma, połączenia z radiem też nie.

Jakby co, to zrobiłem zdjęcia naklejek z radia.

PS. Nie mogę się także połączyć z 77 - Telephone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak z telefonem musiałbyś się łączyć VCDSem. A zastanawia mnie czy czasem VCDSem też nie połączyłoby się z radiem, bo skoro A3 8P ma pełny CAN, to znaczy że tam wszystko łączy się po canie -raczej. Ewentualnie wsadzić do A3 i połączyć VCDSem.

Szukaj radia z A4 gdzieś na chwilę na próbę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie na dniach sprawdzę jeszcze VCDS. Szukam w takim razie radia na moment do podłączenia - pomoże ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie też nie łącze się z radiem - nie wiem z czego to może wynikać - w aucie oryginalnie był concert ale sprzedający je wyciagnął i wsadził mi chorusa bez kodu - wtedy jeszcze łączyłem się z radiem mimo wszystko; później kupiłem radio z kodem (też chorus) od kolegi z forum i już niestety nie łączy się; połączenie z fisem jest;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązałem problem - kupiłem radio z B7 i wszystko działa! :banan: Mam info na FIS, radio wyłącza się z kluczykiem, łączy z VAG - idealnie, dziękuję za pomoc :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem lub może trzeba to ustawić. Radio symphony II - podczas odpalania auta powinno radio się wyłączać a tego nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkąd kupiłem nie działało to. Ale na fis wyświetla, czy to nie ma nic wspólnego z tym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...