Skocz do zawartości
IGNOROWANY

falujące obroty


jajoszny

Rekomendowane odpowiedzi

Różnie bywa , u mnie w audi falowały i tu i tu , w passacie tylko na benz. przełączałem na gaz i przestawały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy przyłączę się czego może być wina jak rano auto osiąga tą minimalną temperaturę z jaką się przełączy na gaz i po przy dodaniu gazu do 2000 obr w celu przełączenia na gaz i po puszczeniu obroty spadają do około 500-600 obr i normują się czego to może być wina

---------- Post dopisany at 18:09 ---------- Poprzedni post napisany at 17:46 ----------

to znaczy jaśniej tak się dzieje rano przy pierwszym przełączeniu na gaz jak jest ciepły to jest normalnie i nie wiem czy tam musi być czy nie może tak być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli rozumiem że nawet rano przy temperaturze 40 stopni bo tak jest instalacja ustawiona to powinno się normalnie płynnie przełączyć. a czego to może być wina ?

---------- Post dopisany at 19:37 ---------- Poprzedni post napisany at 18:17 ----------

byłem teraz w garażu i przy 70 stopniach nie było tego było idealnie zobaczę jutro rano poczekam aż złapie z 70 stopni i wtedy przełączę i zobaczę czy przy tej temperaturze i pierwsze przełączenie gazu nie bedzie takiego spadku jak by nie było to by oznaczało że jest temperatura za niska i na tej temperaturze czyli 40 stopni tak się będzie działo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pierwszym przelaczeniu gazu to normalne. Jezeli mowimy o temp. 35-40 stopni. Wiec tym sie nie przejmuj

Wysłane z mojego telewizora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha a myślisz że nic z tym nie da rady zrobić bo się już umówiłem do gazownika że przyprowadzę autko na noc i niech zobaczy instalacja jest jeszcze na gwarancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temp.może być i około 30C i jeśli instalacja jest prawidłowo wyregulowana to powinno się usłyszeć tylko otwarcie zaworów i powinno przełączyć się na gaz bez żadnych falowań czy przydławień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u siebie mam ustawione na 28C i słyszę tylko jak przełącza się na gaz nic innego,powinno się płynnie przełączyć na wolnych obrotach bez dodawania gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest sekwencja i producent instalacji zaleca minimum 35 stopni chyba ja mam 40 ustawione i 1600 obrotów aby przeskoczyło na gaz i właśnie po dodaniu gazu w celu przełączenia spada poniżej obrotów jałowych i do piero wraca na jałowe prawidłowe a że instalacja jeszcze ma gwarancję postanowiłem się tym zająć bo nie dawało mi to spokoju w aucie wymieniłem cewkę i przewody świece też nie są stare są po jakiś 14 tyś przebiegu tylko przerwa nie była zmniejszana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ma u siebie instalacje LANDI RENZO i wtryski MED czarne. czyli myślisz że to będzie wina po stronie jakieś regulacji instalki czy jeszcze powinienem zapodać nowe świece i zmniejszyć przerwę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

landi to dobra instalacja,u siebie mam świece denso jednoelektrodowe bo uważam,że takie są lepsze do gazu z przerwą zmniejszona do 0,8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć- podepne się pod temat - jak myślicie czy denerwujące wahania obrotów w przedziale 780-720 to powód aby podejrzewać źle wyregulowaną instalację- , ? bo na pb jest idealnie...a instalacja nowa ma jakieś 1500km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam STAG 300 ISA2 falowaly mi obroty a wymienilem tylko termostat bo temperatury nie trzymal i przestalo falowac taki jakis dziwny zbieg okolicznosci:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...