Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana rozrządu: kiedy i jaki koszt?


Dominika32

Rekomendowane odpowiedzi

To jak tak rozrzutnie używasz wykrzykników to zrób zdjęcia znaków fabrycznych INY na rolce i tłumiku bo nie wierzę gdyż INA jest także pakowaczem.

dokładnie. sprzedaje w sklepie moto i jak mam czas a trzymam w ręce jakieś podzespoly do Audi to zaglądam do pudełka. dzisiaj obejrzałem napinaćż hydrauliczny INA, a na nim NTN. ba wszedlem na hurtownie gdzie najwięcej bierzemy i NTN tanszy od INY.

oczywiśnie nie mówię ze INA jest zla, bo sam ja stosuje w swoich samochodach, ale otworzmy jednak oczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powszechną praktyka jest pakowanie innego producenta w swoje opakowania

A wiecie, że np bosch pakuje w swoje pudełka chinskie klocki? ewentualnie przewody zapłonowe w tym wypadku passat, beru wpakowało w swoje opakowanie jakieś dziadowe przewody mając swoje tylko końcówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalecają wymianę co 90tys. km, ale wcześniej nie zaszkodzi. ;) Całkiem niedawno zmieniałem u brata w 1.8T rozrząd.

1. Pasek Continental

2. Tłumik drgań z rolką kierunkową NTN

3. Rolkę napinającą NTN

4. Pompę wody Hepu

Zestaw kosztował ok. 550zł a brałem u chłopaków z ProChoice: http://a4-klub.pl/sprzedam-ogloszenia-komercyjne-firm-157/czesci-najnizsze-ceny-forumowiczow-super-rabaty-promocja-motul-32035/

Kolego Terpis czy rolka i tłumik jest firmy INA, czy tylko pudełka INY?

Panowie, czyli taki komplet będzie dobry? Bo już sam nie wiem, jakie Wy montujecie? W dalszym ciągu nikt nie napisał do kogo ewentualnie zgłosić się można o ori koplet z Audi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zestawie rozrzadu *06B198119A jest pasek+rolka napinajaca+prowadzaca

zatem jak kupujemy dodatkowo tlumik drgan to w tlumiku juz jest ta pierwsza rolka prowadzaca?

Mi zaproponowano:

- pasek conti

- rolka napinajaca ruville/ina

- rolka prowadzaca ruville/ina

- tlumik drgan ruville

- pompa hepu

za 550zl

+plus kolejne 500 napinacz lancucha z lancuchem chyba made by chinczyk

Mam wrazenie ze wsyzstkie te zamienniki jak i czesc czesci oryginalnych z allegro i sklepów to tez chinczyki

patrzcie tu:

VW Volkswagen Audi, VW Volkswagen Audi direct from SIC AUTOPARTS, LLC in United States

nawet swiece zaplonowe robią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego na forum jest kolega ma orginalne czesci daje fakture. Na chinskim allegro wszystko kupisz mam tam konto wiem o co chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupowalem od kolegi z forum komplet z pompa i wyszlo jakies 550 z paskiem klimy, te rozrzady sa takie jak w superb 1.8T wiec po co przeplacac tyle kasy jak i tak sa nadruki skody vw i audi

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepnę się pod wątek. Potrzebuje wymienić rozrząd (1,8T BFB). Podpowiedzcie proszę gdzie kupić porządny komplet (z napinaczem) w rozsądnej cenie. Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz części z ASO, różnica w cenie w porównaniu z zamiennikami jest niewielka a jakośc jeszcze jakość się trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a mam jeszcze pytanie (wybaczcie jestem laikiem) - co wchodzi w skład kompletnego zestawu rozrządu dla silnika BFB? Koledzy wyżej piszą zarówno o pasku jaki i napinaczu łańcucha + łańcuch? Byłem przekonany że mój rozrząd napędzany jest tylko paskiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tyle, że jak kupi z allegro, to nie wiadomo ile pojeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem po wymianie. Za części 750 zł + robocizna 450 zł. I święty spokój :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...