Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Felgi stalowe 16' 5x112 6,5/16 ET42 dla A4 B7 - nie pasują


SOGA*

Rekomendowane odpowiedzi

to jakieś kijowe miał te fele:P ja na zime mam felgi 16 cali z A3 stalówki z ET50 i wchodzą mi na styk na 312stki

---------- Post dopisany at 19:29 ---------- Poprzedni post napisany at 19:25 ----------

zapomniałem, w golfie 4 jest przewalone, bo tarcza jest bardzo płytka, prawie płaska bo piasa mało wystaje względem zacisku więc i fela musi mieć dużo większe ET

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i czytam a glupoty tylko wypisujecie

Nikt nie zapytal jakie Kolega ma tarcze w tym tfsi

Jak to nie zapytał?

>>A jakie Ty masz obecnie felgi "na sobie"? 17" alusy? Dużo tam miejsca między zaciskiem a felgą?<<

;)

Ale skoro żadne stalowe 16" nie wejdzie to trzeba spróbować 16" amelinium, konstrukcja jest inna, średnica wewnętrzna jest większa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam biedronki 7x16 ET42 ale leżą u teścia w garażu. Nie wiem kiedy tam będę, może dziś wieczorem zajrzę, jeśli nie, to w weekend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcza 312 wejdzie pod to koło

Ale jak dasz na ta felge opone 205/55-16" tobedzie troche lipa

Ta felga jest za waska, powinno byc minimum 7"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. Dla mnie była wizualnie za wąska i uparłem się na 7" ale jeśli ktoś nie zwraca uwagi na urodę kół zimowych (na stalowych felgach) to 6,5 jest rozmiarem prawie idealnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak dasz na ta felge opone 205/55-16" tobedzie troche lipa

Ta felga jest za waska, powinno byc minimum 7"

no bez przesady....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie że odkopuję temat, ale może komuś się przyda.

No więc do owych felg stalowych zakupiłem dystanse o których wspominałem wyżej i wciąż brakowało kilku cm do tego by założyć felgę. Felga ta była zbyt wypukła do środka\wewnątrz przez co nie dochodziła do końca tarczy i haczyła o zacisk od hamulca. Felgi jak i opony 16' Rozwiązałem to w ten sposób że na oryginalne alu 16' założyłem zimówki a na lato kupiłem inne, nowe alu 16' i na nie założę opony letnie :P

A tarcze jak i zaciski hamulcowe u mnie są dużo większe niż w innych modelach tego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzieś to już pisałem .... katalogowe dane:

6J16 et40 - A6 C5

6,5J16 et42 - passat B6

7J16 et42 - A4 B6/B7

standardowo wszystkie podejdą do B6/B7

jest tylko jedno małe ale ..... miałem klienta z B7 quattro silnik o ile pamiętam 3.0TDI i o jakichkolwiek 16" nie mogło być mowy ( nie przewidywane) - minimum 17"

nie wiem czy to kwestia kształtu zacisków, wielkości (mechaniką się nie zajmuję) ..... być może ten sam problem dotyczy i 2.0 Quattro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0tsi i 3.0tdi masz na przodzie hamulce 320mm, tylko niektore alufelgi je zakryja w 16 calach, a stalowka pewnie zadna chyba ze z mega niskim et i na dystansie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego rowniez 2.5 tdi i 2,. tdi tez ma 320 z przodu, ale to nie jest problem zaciskow czy tarcz a jazma, prawdopodobnie ma sline.... przerabialem ten temat 6 lat temu z tego co pamietam to zadna felga stalowa nie wejdzie bo takich nie produkowali czy produkują teraz nie wiem, mysle ze nie... co do 16 aluminowych jest felga ktora podejdzie sam mam taka na zime z a6 c6

natomiast do a6 c6 sline juz nie wejdzie np. 17" ktora pasuje mi do a4 b7 tu i tu jest 320mm ale za to a6 ma jeszcze wieksze jazma....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...