Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Felgi stalowe 16' 5x112 6,5/16 ET42 dla A4 B7 - nie pasują


SOGA*

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam opony zimowe 16', na tą zimę chciał bym do nich dokupić nowe felgi stalowe. Znalazłem ciekawą ofertę z takimi felgami, sprzedawca twierdzi że będą pasować do mojej A4 B7 z 2005r.

Specyfikacja jak w temacie, czyli: 16' 5x112 6,5/16 ET42

Czy będą pasować do mojej A4 B7?

Bardzo proszę o odpowiedź, dziękuje z góry.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roczniku felgi 16 mają szerokość 7cali a tobie oferuję 6,5Więc różnica nie jest duża a reszta się zgadza ...Więc będzie ok...:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam też pytanie do tematu bo również szukam stalówek do b7 a dokładniej chodzi mi o otwór centrujący jedni podają 57 inni natomiast 57,1 faktycznie różni się to czymś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam też pytanie do tematu bo również szukam stalówek do b7 a dokładniej chodzi mi o otwór centrujący jedni podają 57 inni natomiast 57,1 faktycznie różni się to czymś?

zobacz tu

http://tomason.pl/pdf/tn2.pdf

Zobacz wątek - -= ROZSTAWY ŚRÓB I OTWORY CENTRUJĄCE =- • TUNINGFORUM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro 90% stalówek 16" do B6 i B7 to właśnie ten rozmiar 6,5x16 ET42. Czyli że muszą pasować. Ale ja np uparłem się na 7cali :D żeby się opona ładniej ułożyła i powiem szczerze, że trudno było znaleźć wśród ładnych używek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli mówiąc 'ładniej ułożyła'?

Ja powiem szczerze że dla mnie na zimę ważna jest przyczepność a co za tym idzie bezpieczeństwo i jakoś specjalnie nie przykładam wagi do opon i felg zimowych pod względem wizualnym - co innego jeśli chodzi o felgę i oponę na lato :D. A że znalazłem na allegro komplet właśnie takich nówek za 400zł z wysyłką, to nic tylko brać! ;)

Dzięki za pomoc, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dokonałeś jak najbardziej racjonalnego wyboru. Mi zależało dodatkowo na tym, żeby felga była ciut szersza bo wygląda wtedy trochę ciekawiej (o ile czarne stalówki w ogóle mogą wyglądać ciekawie), opona jest szerzej rozciągnięta, dodatkowo uzyskuje się nieco większą sztywność boczną opony czyli mniejsze bujanie na zakrętach -tak czytałem ;)

A, no i jeszcze ET mam 37 więc koło będzie o pół cm mniej schowane. Takie tam pierdółki, do których 95% kierowców nie przywiązuje wagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro 90% stalówek 16" do B6 i B7 to właśnie ten rozmiar 6,5x16 ET42. Czyli że muszą pasować. Ale ja np uparłem się na 7cali :D żeby się opona ładniej ułożyła i powiem szczerze, że trudno było znaleźć wśród ładnych używek.

taaaa, miałem to samo 90% używek zjedzona przez Rudą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roczniku felgi 16 mają szerokość 7cali a tobie oferuję 6,5Więc różnica nie jest duża a reszta się zgadza ...Więc będzie ok...:wink:

Ja mam na zime stalowki o szerokosci 6 cali i tez pasuja na 205/55/16 wiec luzik :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno pasuje ale jak to wygląda - jak koło od Żuka... ;)

Hehe uwierz, ze nie potrzeba mi german style na zime:wink:

...a tak poza tym to profil 55 na 205 oponce nigdy nie bedzie wygladal jak żukowe kółeczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to należysz do szczęśliwców którzy nie muszą wyszukiwać nie wiadomo czego i mogą łatwo kupić felgi.

Jak założę opony na felgi a koła na samochód, to cyknę fotki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to należysz do szczęśliwców którzy nie muszą wyszukiwać nie wiadomo czego i mogą łatwo kupić felgi.

Jak założę opony na felgi a koła na samochód, to cyknę fotki :D

Ja też:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jakie masz w alu,grzybek czy stożek.

Do tego trzeba sprawdzić ile w obu wystaje gwintu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat stary jak świat:

Oryginalne alufelgi Audi (nie wszystko co ma kapselek Audi jest oryginalne) =śruby te same co do stalówek czyli kuliste (grzybki).

Nieoryginalne = najczęściej stożkowe.

Tu jest pomoc

Tabela samochodw - ruby do felg | ruby do alufelg | ruby do k | Dystanse do felg | Akcesoria do felg | Kopaki - Sklep internetowy ATC (Powered by CubeCart)

---------- Post dopisany 25-10-2013 at 15:15 ---------- Poprzedni post napisany 11-10-2013 at 15:28 ----------

Obiecane fotki, czyli jak się prezentują stalowe felgi 16x7 cali na samochodzie.

A4 Q - Motoryzacja - Fotosik.pl

A4 Q - Motoryzacja - Fotosik.pl

A4 Q - Motoryzacja - Fotosik.pl

A4 Q - Motoryzacja - Fotosik.pl

A4 Q - Motoryzacja - Fotosik.pl

Już poprawiłem - teraz się wyświetlają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli oryginaly to tak,,,,ja mam na sprzedaż 16stalowe 7J po 1-sezonie,,,,,:wink:

---------- Post dopisany at 15:49 ---------- Poprzedni post napisany at 15:46 ----------

gratis zaloze nowe kominki-wentyle:hi:

---------- Post dopisany at 15:58 ---------- Poprzedni post napisany at 15:49 ----------

3d3de1de96c5506em.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kogos interesuja 16 stalowki ori audi to z mojej b7 mam do sprzedania w bardzo dobrym stanie. Prosciutkie. PW z oferta bo mi one leza a sam nawet nie wiem ile leca takie felgi. Ale stan bdb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest problem, bo felgi 16' 5x112 6,5/16 ET42 nie pasują do mojej A4

Do tyłu wchodzą elegancko ale z przodu blokuje je zacisk od hamulców i nie dochodzą do końca.. Brakuje im jakichś 5mm by doszły do końca.

Rozmawiałem z sprzedawcą który mi je sprzedał, powiedział że wymieni mi je na takie jak potrzebuje, tylko bym dowiedział się na 100% jakie potrzebuje.

Z pomocą zwracam się do Was, czy powie mi ktoś jakie potrzebuje tu felgi stalowe? Dodam że to model z motorem 2.0 TFSI Quattro - 200km. Zapewne dlatego są tu większe tarcze, zaciski jak i same hamulce i dlatego te felgi nie pasują..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...