Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Felgi stalowe 16' 5x112 6,5/16 ET42 dla A4 B7 - nie pasują


SOGA*

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam ten sam problem... mam stalowki et 50 i zacisk nie pusci.. na et 40 to samo... alumka 16 tez nie wchodzi. mam b7 3.0 tdi Q. co myslicie o dystansach? mysle ze to zalatwi sprawe.

jeszcze mam takie pytanie: jesli wrzuce dystanse na przod to czy musza byc takze na tył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem o dystansach.. Ale odradziła mi to nie jedna osoba, gdyż raz to jest nie opłacalne, koszt jakieś 250zł a dwa stosuje się je w 'innej dziedzinie' tzn. do tuningu a praktyczne do jazdy na co dzień i dużych prędkości to one się nie nadają..

Dlatego najlepsza opcja to dopasować odpowiednie felgi, tylko czy ktoś może pomóc?

W pon pojade do salonu Audi, ciekawe jakie oni mi zaproponują..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem o dystansach.. Ale odradziła mi to nie jedna osoba, gdyż raz to jest nie opłacalne, koszt jakieś 250zł a dwa stosuje się je w 'innej dziedzinie' tzn. do tuningu a praktyczne do jazdy na co dzień i dużych prędkości to one się nie nadają..

określe to tak delikatnie...... bzdura

Dlatego najlepsza opcja to dopasować odpowiednie felgi, tylko czy ktoś może pomóc?

a jaki masz problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura nie bzdura, mimo wszystko wolał bym mieć dopasowane felgi niż bawić się w dystanse. A problem mam taki, że nie wiem jakie stalówki będą pasować do mojej Audi gdyż zakupione przeze mnie 16' 5x112 6,5/16 ET42 nie pasują..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko te,,,,,,[TABLE]

[TD=class: Rozmiar]6,50Jx15[/TD]

[TD=class: Rozstaw]Rozstaw: 5x112[/TD]

[TD=class: Otwor]Otwór centr.: 57,1[/TD]

[TD=class: Et]ET: 33,00[/TD]

[/TABLE]

[TABLE]

[TD=class: Rozmiar]7,00Jx16[/TD]

[TD=class: Rozstaw]Rozstaw: 5x112[/TD]

[TD=class: Otwor]Otwór centr.: 57,1[/TD]

[TD=class: Et]ET: 42,00 :wink:[/TD]

[/TABLE]

Bzdura nie bzdura, mimo wszystko wolał bym mieć dopasowane felgi niż bawić się w dystanse. A problem mam taki, że nie wiem jakie stalówki będą pasować do mojej Audi gdyż zakupione przeze mnie 16' 5x112 6,5/16 ET42 nie pasują..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ato ciekawe..

Byłem dziś w Katowicach w salonie Audi na Kościuszki i powiedziano mi po dość długiej 'diagnozie' że stalówek do mojego modelu nie założę.. jedynie alufelgi. I co Wy na to?

Pan zaproponował bym zakupił właśnie dystanse lub kupił jakieś 'gorsze' alu felgi gdyż do mojej A4 nie założę ŻADNYCH felg stalowych..

Jak się ma sprawa z tymi dystansami? Są one bezpieczne? Przy nagłym hamowaniu z dużej prędkości będą bezpieczne?

Co myślicie o tych: DYSTANSE 5x112 5 mm. VW, SEAT, AUDI, SKODA (3706583792) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[TABLE=class: cms_table]

[TD=class: cms_table_Rozmiar]7,00Jx16[/TD]

[TD=class: cms_table_Rozstaw]Rozstaw: 5x112[/TD]

[TD=class: cms_table_Otwor]Otwór centr.: 57,1 [/TD]

[TD=class: cms_table_Et]ET: 42,00 :wink: te wejdą[/TD]

[/TABLE]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ato ciekawe..

Byłem dziś w Katowicach w salonie Audi na Kościuszki i powiedziano mi po dość długiej 'diagnozie' że stalówek do mojego modelu nie założę.. jedynie alufelgi. I co Wy na to?

a ja na to..... cieżko znaleźć w polskim ASO naprawde kompetentną osobe ale jeśli już taką znalazłeś to super.

powiedz mi co to znaczy w twojej wypowiedzi: "diagnoza"? jak wyglądała taka diagnoza?

masz w swojej A4 dużo większe tarcze hamulcowe niż standard?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SOGA

1. Moim zdaniem warto sprawdzić czy te twoje felgi są oryginalne ze znaczkiem Audi lub VW bo może być nieco inna konstrukcja i przy dużych tarczach ta różnica może mieć znaczenie. Nie jestem pewien ale być może szersza felga, czyli 7cali, też łatwiej wpuści zacisk hamulcowy, bo to zwężenie wypadnie bardziej na zewnątrz?

2. Jeśli chciałbyć przymierzyć oryginalną felgę ze znaczkiem VW 7x16 ET37 lub ET42 to zapraszam bo ET37 mam na samochodzie a ET42 w bagażniku na zapasie.

3. Nie kupuj felg w ASO bo zapłacisz dodatkowe 1200zł za wizerunek, kawę, ulotki i możliwość poczekania na fotelu przez 2 godziny. Ich opinie też traktuj z duuużą dozą sceptycyzmu.

4. Szukaj używek na Allegro lub Tablicy - gdzieś blisko Ciebie, z możliwością przymierzenia na samochód właśnie z ET 37 lub 33 (są takie chyba do Tiguana itp)

5. Dystanse do stalówek to bez sensu, za same śruby (muszą być dłuższe) zapłacisz z 70-80zł. W ostateczności lepiej kupić tańsze używane alusy na zimę. Jeśli już rzeźbić, to felgi od Mercedesa - zdaje się, że łatwo znaleźć ET w okolicach 35, potrzebne będą pierścienie centrujące ale to koszt kilku zł za szt.

PS. A jakie Ty masz obecnie felgi "na sobie"? 17" alusy? Dużo tam miejsca między zaciskiem a felgą? Jak próbowałeś założyć te 16" to felga nie weszła bo oparła się o zacisk -ale powierzchnią frontową czy tak jakby koło było za małej średnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby ktos chcial mam felgi stalowe od merca z ET31 16 cali z pierscieniami centrujacymi, u mnie wszystko smigalo, felgi sa prawie w idealnym stanie (prawie bo nie blyszcza sie jak nowe tylko sa matowate), bez żadnej rdzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby ktos chcial mam felgi stalowe od merca z ET31 16 cali z pierscieniami centrujacymi, u mnie wszystko smigalo, felgi sa prawie w idealnym stanie (prawie bo nie blyszcza sie jak nowe tylko sa matowate), bez żadnej rdzy

ile chcesz? :wink:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i czytam a glupoty tylko wypisujecie

Nikt nie zapytal jakie Kolega ma tarcze w tym tfsi

A ma 320mm i zapomnijcie o stalowce 16" do tego auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek osobiscie uwazam ze moja stalowka objela by taki hebel ale nie na 100% :) w b7 16 calowe stalowki mialy najmniej ET42, byly tez z ET33 ale nie seryjnie w B7 chyba i byly dosc rzadkie, moje mercedesowskie to 16 cali i ET31 i naprawde sa daleko odsadzone, z tylu mam opone na rowno z rantem blotnika z tego co pamietam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie ma znaczenia ET tylko wypelnienie felgi

Jest za duze i zacisk tego nie obejmuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

średnicą nie obejmą? alusy w takim razie mają większą średnicą bębna wewnatrz?

---------- Post dopisany at 19:01 ---------- Poprzedni post napisany at 18:59 ----------

moge zmierzyc srednice z czystej ciekawosci, a niech ktos zmierzy srednica alumy wewnatrz bebna ktora zmiesci taki zacisk i sie porowna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, felga alu a stalowa jest konstrukcujnie inaczej zbudowana

Tylko jedna felga z A6 C5 ktora byla w 2.7 bit ogarnia tarcze 320 mm

Ale nie pamietam jej parametrow ani ori nr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jest sporo felg alu "nie-sportowych" ktore tez ogarniaja heble z S4/S6 :) ja miałem jedne takie na aucie kiedy je kupowałem, były to GAMAPARTS 16 cali z ET35, sam tego nie przymierzałem ale potem w necie widziałem eSki które wisiały w ogłoszeniach na identycznych alu

nie wiem, jakbym miał możliwość przymiarki w jakimś b7 mojej stalówki to nawet z czystej ciekawości bym przymierzył

a z resztą zmierze nawet i felge 16 cali ori AUDI bo też mam ale z ET50, porównam srednice wewnetrzna z tą od merola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio byl u nas gosc ktory mial golfie 4ce tarcze 288 m i 16" felgi

Na pewniaka wrzucilismy 312tki , jak przyszlo do zalozenia felg byla tekkie zdziwko bo nie weszly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...