Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

płukanie silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor

ok dzięki

---------- Post dopisany at 13:36 ---------- Poprzedni post napisany at 13:24 ----------

a i jeszcze jedno jak jezdze na 5w40 i wleje 5w30 to nic sie nie stanie bo to wszystko syntetyki

---------- Post dopisany at 13:44 ---------- Poprzedni post napisany at 13:36 ----------

pewnie zrobie płukanke przed zalaniem takiego oleju fuchs to chyba dobry pomysł ale mam jakies obawy ze cos wyjdzie nie tak z tą płukanka

Opublikowano

plukanka obowiazkowo, zapodaj ta z liqui moly Pro Line, w uklad wchodzi 9 litrow oleju? to dwie beda musialy isc, osobiscie zmienilem Motula X-cess 5W40 na Ravenol SSO 0W30 i tylko mu polepszylem.

Opublikowano
  • Autor

no własnie myslalem o liqui moly bardzo dobra marka ,a czy miskę olejową ściągałeś żeby resztek syfu wyczyscic bo cos tam sie zawsze zostanie na dnie

Opublikowano

Nie, poczekalem dosc dlugo az przestalo kapac, jak zostanie pare kropel starego oleju to nic mu nie bedzie, raczej malo ludzi sciaga miski przy zmianie oleju, nie widze sensu

Opublikowano
  • Autor

ok spoko

---------- Post dopisany at 18:48 ---------- Poprzedni post napisany at 18:46 ----------

a co wiesz na temat silnika 2.0 t dobry jest kolega chce kupic tfsi ,jak tam turbo i ogólnie wszystko na temat tego motorku

Opublikowano
  • Autor

kto robił płukanki silnika w swoich autach piszcie jakie efekty

Opublikowano

Ja robiłem już dwukrotnie i jestem przed kolejną zmianą oliwy i oczywiście płukanka, polecam co tu pisać po prostu warto, a opinie że pocieknie po płukance to głupota, pociekł bo i tak miał pociec i to było nie uniknione,.

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

witam aha to spoko własnie chcę trochę opini poczytać ta temat płukanek kto stosował

---------- Post dopisany 14-11-2013 at 17:08 ---------- Poprzedni post napisany 17-10-2013 at 15:45 ----------

witam płukanka zrobiona jak należy i wszystko ok olej nie był czarny tylko ciemno brązowy .olej tez super zalany fusch supersyn titan 0w30 poprostu rewelka silnik chodzi jeszcze lepiej i przedtem ciszej,lżej,szybciej wkręca sie na obroty,zauwazyłem mniejsze spalanie paliwa.polecam wszystkim

---------- Post dopisany at 17:14 ---------- Poprzedni post napisany at 17:08 ----------

Witam dzieki za info płukanka zrobiona i olej fusch 0w30 tez zalany silnik dopiero odżył po zalaniu tego supersyn naprawde polecam

Opublikowano

płykanka dopiero teraz zrobi robotę w silniku

u mnie przed płukanką ciśnienie oleju było na poziomie 1.5 bara

na nowym oleju po przejechaniu ok 5000km było prawie 2 bary

nie sądze aby płukanka "uszczelniła" silnik, podejrzewam że smok w pompię sie "przegryzł"

płukanka dobra sprawa, wlewam teraz do każdego "domowego" silnika :decayed:

Opublikowano
  • Autor

moze się zwiększyc ciśnienie w garach

Opublikowano

predzej oleju jak tomek pisze, w garach predzej spadnie jak ktos ma zawalone pierscionki nagarem

Opublikowano

Jak pusci nagar na pierscionkach to kompresja powinna wzrosnac

Opublikowano

nawet jak pierscionki sa w srednim stanie?

Opublikowano

Jak chodzą swobodnie to kompresja powinna byc wlasciwa

Opublikowano

Panowie czym najlepiej płukać ten silnik i ile oleju do niego wchodzi ? i jak ktoś zna to również proszę o podanie numeru filtra :)

Opublikowano
  • Autor
Dodatki do oleju : BG 109 Płukanka do silników 325ml ja stosowałem tą płukanke jest super kosztuje 60 zł made in usa i zrobiłem płukanie 45 minut 15 minut na wolnych obrotach ,15 minut na obrotach 1300 , i 15 minut na wolnych obrotach czyli bieg jałowy wszystko ciągiem i polecam wszystkim w silniku wchodzi oleju 9.2L wystarczy jedna puszka spokojnie.Numer katalogowy filtra w aso to 079133843A I Kosztuje 120 zł.
Opublikowano

Dzięki Panowie :) w przyszłym tygodniu płukanko i zmiana oleju chyba na jakiś 0W30 :)

Opublikowano
  • Autor

dokładnie 0w30 trzeba zalać ,ja taki zalałem i super chodzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.