Skocz do zawartości
IGNOROWANY

płukanie silnika


kolunio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pytanko jak jest z tym płukaniem silnika,jakie efekty co sie dzieje warto to robic , czy stosowaliście to w swoim aucie.Piszcie pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu bym uważał silnik bbk ma za dużo napinaczy hydraulicznych. Jak zrobisz płukanke i coś trafi do 1 z nich to róznie może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha dzięki chłopaki za wiadomości będę ostrożny ,wiem jak się robi płukanke silnika to też trzeba zdjąc miskę olejową i wyczyścic dokładnie pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej ale to zalezy od ilosci syfu w silniku, jesli po zdjeciu pokrywy jest go niewiele to po plukance nie trzeba sie bawic w zdejmowanie miski - takie moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem jak się robi płukanke silnika to też trzeba zdjąc miskę olejową i wyczyścic dokładnie pozdr

nie trzeba, poczekaj az wszystko splynie

ja zawsze przed kazda wymiana oleju stosuje plukanke liqui moly, teraz jak przechodzilem z oleju 5w40 na 0w30 uzylem liqui moly pro line, chyba jest mocniejsza i bardziej rozrzedza olej bo szybciej splynal i przestal kapac

do S-ki co bedziesz lał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jezdze na valvoline 5w40 a zmienie na inny olej liqui moly tez 5w40 a czy to mi coś pomoże jak zrobie płukanke silnika bo mi troche oleju pobiera jak kazda inna s4 ,może bedzie mniej brać ,i czy ta płukanka nie rozczelnia bardzo silnika pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lej valvolina tego, nie slyszalem zlej opini o nim a tym bardziej ze nie jest mega drogi, i najwazniejsze ze jest dobry na wysokie temp - bo 5W40 nie zawsze sie sprawdza w takich warunkach jakie ma S4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu nie chodzi o kase, na olej nie ma co żałować widziałem jest jeszcze vr1 5w50 syntetik może tego zalać, nie chce lać półsyntetik mało mam przejechane km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jezdze na valvoline 5w40 a zmienie na inny olej liqui moly tez 5w40 a czy to mi coś pomoże jak zrobie płukanke silnika bo mi troche oleju pobiera jak kazda inna s4 ,może bedzie mniej brać ,i czy ta płukanka nie rozczelnia bardzo silnika pozdr.

silnika Ci nie rozszczelni plukanka, odskrobie nagar i inne syfy, lepiej zeby ich nie bylo w silniku, a co do oleju to ciezko znajsc cos lepszego (jesli cena nie gra roli) FUCHS TITAN RACE PRO S 5W30 bazy PAO i ESTER temp. płyniecia -63 stopnie, masz uklad smarowania pod xW30, 10W60 jest za "gruby"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie taki olej kupić, nie słyszałem o tej marce oleju gdzie robione jest jakies infio prosze ok dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...