Skocz do zawartości
IGNOROWANY

płukanie silnika


kolunio

Rekomendowane odpowiedzi

Wystarczy full 5W-40, np Liqui Moly Synthoil High Tech.

U mnie na motulu 0W-30 miał dziwne spadki ciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5w40 to nie jest w 100% pełni syntetyczny olej

Zaden 0W30 tez nie jest, ale Synthoil 5W40 ma go 75% a to znakomity wynik, lepszy niz nie jeden 0W

tak dla jasnosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mylisz się ,wiem ze ten co ja mam to ma na 100% syntetik

no to dawaj, co tam zalales? Motula?

ja leje ravenol sso 0w30 i tez nie jest 100 %

LM Synthoil nie jest w 100% full syntetyczny napewno!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te oleje tez nie maja w 100% baz syntetycznych, zawsze jest dodawane HC w jakims procencie

wszystko zalezy od tego co rozumiemy 100% syntetyczny, bo dla mnie to taki ktory skalada sie z samych baz syntetycznych

na bankach castrola lub mobila w Polsce na wielu produktach jest napis fully synthetic, na tym samym oleju w niemczech juz jest napis hc synthese, taka furtke maja producenci w naszym kraju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porównywałem butelki Motula z Polski i z Niemiec - na każdej jest 100% synthetic. Za to mają produkty np. 6100 Synergie+ gdzie jest wyraźnie oznaczona technologia syntetyczna. Inna rzecz to cena. Na polskim alledrogo Motul 8100 x-cess można kupić za 130 zł/5L, a na niemieckim ebay.de ten zam olej kosztuje ok. 50 Euro...czyli ok. 200PLN (cena zbliżona do jednej z większych hurtowni motoryzacyjnych, która jest dystrybutorem Motula). Niezłe różnice, które dają sporo do myślenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanko na jakies gęstościach oleju w swoich 4,2 jezdzicie piszcie ja mam na 0W30 fusch czy nie jest to za rzadki olej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym lał przynajmniej 5w40 bo v8 w takiej ciasnocie pod maska pewnie dobrze grzeje...

Wysłane z mojej nowej Nokii 3310

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem zalany kiedys 5w40 valvoline nie bardzo chodził był zamulony ,inny układ smarowania jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalecany dla europy 5w40. Latem dobrze jezdzi na 5w50 i sportowym 10w60. Zimą 5w40.

0w30 to nie jest dobry olej dla tego motoru, no chyba że mieszkasz za kołem podbiegunowym i robisz krótkie trasy ;-).

Edytowane przez winczako
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siostrzeniec do 4.2 BBK za moją namową leje valvoline vr1 racing 5W50. Silnik chodzi bardzo dobrze a ostatnio na hamowni u Witka na PB 95 i lekko cofających zapłonach wypluł 329 KM i 407 Nm. Jak widać zdrowy motor V8 mimo wielu negatywnych opinii może trzymać prawie serię.

Edytowane przez Artak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...