Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Wartość ciśnienia oleju


norek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanko odnośnie ciśnienia oleju w audi A4 1.8T , a mianowice czy ktoś mierzył ciśnienie w takim silniku i jakie miał wartości ciśnienia. (jakie powinno być silnik AEB). Czekam na info. POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciśnienie oleju (temperatura silnika około 80°C) :

- 1.0 ... 3.5 bar (bieg jałowy)

- 5.0 ... 7.0 bar (obroty 3000)

Następnym razem napisz temat tak, jak go poprawiłem : znaczniki w [ ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

norek, U mnie na zimnym silniku było:

- 5.6 ... 6.0 (bieg jałowy)

Na ciepłym [temp oleju 80°C]

- 2.1 ... 2.3 (bieg jałowy)

W wysokich obrotach podobne wyniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A olej i filtr jakie może mieć znaczenie jeśli chodzi o ciśnienie oleju? Mam aktualnie na jałowym 1.2 bara a wiem że były jakieś problemy z filtrami o innych parametrach etc..... - jest szansa że coś się poprawi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis zmierzyłem okazało sie ze na wolnych na 'zimnym" okolo 70 stopni miał 2 bary na rozgrzanym na wolnych 1,5 bara a przy 3-4 tysiacach pona 3 bary

Moje pytanie czy te wartosci sa ok ? Czy brac sie za wymiane pomy oleju czy tez jak doradził mechanik "ożenic auto"

Dodam iz mechanior krzynał sobie za wymiane pompy okolo tysiac złotych gdzyz jak stwierdził potrzebe jest wyciaganie silnika i pewnie tez skrzyni :/

Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis zmierzyłem okazało sie ze na wolnych na 'zimnym" okolo 70 stopni miał 2 bary na rozgrzanym na wolnych 1,5 bara a przy 3-4 tysiacach pona 3 bary

Moje pytanie czy te wartosci sa ok ? Czy brac sie za wymiane pomy oleju czy tez jak doradził mechanik "ożenic auto"

Dodam iz mechanior krzynał sobie za wymiane pompy okolo tysiac złotych gdzyz jak stwierdził potrzebe jest wyciaganie silnika i pewnie tez skrzyni :/

Prosze o pomoc

Ciśnienie na wolnych obr jak najbardziej ok natomiast coś na 3 tyś mało....

ale od takiego mechanika to z daleka bo albo naciągacz albo zielony...... do wymiany nie trzeba wyciągać silnika ani skrzyni :> szok....... robota max 250 zł poczytaj było o tym co trzeba przy tym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile pompa oliwy ktoś wymieniał, mozna na priv :)

Dodam iż mechanik stwierdził ze ma jakis dodatek do oleju (Doktor?) który uszczelnia silnik i wycisza za 50 zł, mowil ze jesli chce sprzedac auto zeby go wlac ...

Powiedział ze nie opłaca sie tego robic lepiej sprzedac auto ... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zwykle pompa pierwsze na wolnych nie domaga...nie wiem co ci doradzić... przed wymianą pompy miałem 1 bar na rozgrzanym na wolnych teraz mam 2.1 czasem 1.8 ale zaraz po pałowaniu (wiem bo mam zegar na stałe)

P.S. Jaki masz wlany olej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto jedziło cały czas na 0w40 przebieg prawie 200 tysi, zrobiłem cały rozrząd bo zaczął byc słyszalny łąńcuch wymieniłem tez łąńcuch i napinacz. niestety po wymianie dalej go słychac zwaszcza przy zchodzeniu z obrotów słyach brzęczenie... Bylem u róznych mechaników wiekoszosc mowila ze za żadki olej zmieniłem 4 dni temu na 10w60 vr1 valvoline. Gdzie czytałem chyba na streetracingu ze moze ucichnac, ale dzis po zmierzeniu ciśnienia oleju czuje ze pompa powiedziąła papa, i smok zapchany pewnie :( [br]Dopisany: 10 Wrzesień 2008, 20:49_________________________________________________kontynułuje temat, jako iz dzis zmieniłem pompe oliwy na zamiennik febi i moje poroblemy z dalej słyszalnym łancuchem dalej nie minęły jakie porady panowie co zrobic olej 10w40 vr1 valvoline nowa pompa nowy napinacz łańcucha i nowy łańcuch :( słychac brzdęk po zejsciu z obrotów (puszczenie gazu) przy zagaszaniu tez słyachac go :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...