Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Silnik BPW


ziom2327

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się że ten silnik jest dobrym wyborem. Sam ma taki i jest nie źle. Jest to po krótce mówiąc rozwiercony 1.9 (wiele częsci pasuje). Nawet napęd pompy mam na kołach zębatych. Ze swoich doświadczeń uważam że należy sprawdzić felerny imbus w napędzie pompy olejowej, stan wałka rozrządu i szklanek i wywalić oczywiście DPF-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprowadziłem go niedawno z przebiegiem 230tys km DPF i turbo zostało już wymienione w Niemczech. mam lekki wyciek z miski olejowej wiec na pewno sprawdzę ten "felerny imbus". dowiedziałem się aby odkręcić miskę olejową trzeba wyjechać z dwumasem (są tam podobna dwie śruby). Czy to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprowadziłem go niedawno z przebiegiem 230tys km DPF i turbo zostało już wymienione w Niemczech. mam lekki wyciek z miski olejowej wiec na pewno sprawdzę ten "felerny imbus". dowiedziałem się aby odkręcić miskę olejową trzeba wyjechać z dwumasem (są tam podobna dwie śruby). Czy to prawda?

nie trzeba, żeby odkręcić te 2 śruby to kręcisz dwumasem a ona ma takie wycięcia ze jak jest ustawisz to wsadzasz długi klucz i odkręcasz te 2 śruby od michy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to elegancko;) prawdę mówiąc zdziwiłem się jak to usłyszałem że trzeba rozbierać "pól samochodu" żeby odkręcić mise

dzięki za info. Wiecie coś może jeszcze na temat tego felernego napędu pompy olejowej? jak zdiagnozować czy było to wymieniane?(jest jakiś nadmierny luz?elementy są wytarte?) bo jak sprawdzałem - miska była odkręcana widać jak wystaje sylikon więc na pewno nie jest to oryginalne. 100% było coś robione tylko pytanie kiedy. niestety nie posiadam książki serwisowej. I teraz dylemat czy ruszać to i nie potrzebnie wydawać kasę czy wystarczy porostu sprawdzić i zweryfikować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to elegancko;) prawdę mówiąc zdziwiłem się jak to usłyszałem że trzeba rozbierać "pól samochodu" żeby odkręcić mise

dzięki za info. Wiecie coś może jeszcze na temat tego felernego napędu pompy olejowej? jak zdiagnozować czy było to wymieniane?(jest jakiś nadmierny luz?elementy są wytarte?) bo jak sprawdzałem - miska była odkręcana widać jak wystaje sylikon więc na pewno nie jest to oryginalne. 100% było coś robione tylko pytanie kiedy. niestety nie posiadam książki serwisowej. I teraz dylemat czy ruszać to i nie potrzebnie wydawać kasę czy wystarczy porostu sprawdzić i zweryfikować

Firma FUTURUM porusza się identycznym autem jakie posiadasz(bpw).Na liczniku już 310.000 km-Zapraszam Cię do Trójmiasta na małą przejażdżkę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...