Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwny dzwięk... od alternatora?


aromat3k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie dzis wróciłem z pracy i gdy dojeżdzalem do domu usłyszalem dziwne gruchotanie z silnika na 1 i początku 2 biegu ( gdy obroty są niskie ). Poczekalem z 15 min i buczenie ustało ale wróciło po 10min jazdy ale już nie tak intenstywnie. Gdy skrecilem kołami w lewą i prawą strone dobiegł mnie straszny dźwięk... i znow po 30 min od zgaszenia silnika buczenie ustało na jakiś czas ale przy skrecie kół juz nic nie slysze. Ok 2 tyg temu przy odpaleniu silnika przez pierwsze 15min mam chrobotanie z alternatora ( dzwonilem do kuzyna i mowil mi ze to byc moze sprzegielko alternatora ) i czy dalsze dzwieki mogą własnie być skutkiem tego sprzęgiełka?. I jeszcze dodam ze gdy dodaje obrotów buczenie znika... ?;/ Jestem w Belgii i dopiero za 4 tyg jade do polski i chciałbym aby to dało rade bo tu mechanicy biorą 4x razy tyle co panowie z polski.

Info mam 214 tys obrócone... może to komuś coś podpowie.

Edit: [Audi A4 B6 AVB] Dziwny stukot i wibracje silnika przy pełnym skręcie kierownicy

Na tym forum gość ma chyba taki sam problem jak ja i właśnie napisał, że wymienił sprzęgiełko alternatora i problem ustał... myślicie, że może być to samo ? I czy dam rade zrobic do polski 1200km ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POTWIERDZAM!

Dzisiaj wymieniłem sprzęgiełko jednokierunkowe i wszystko chodzi o niebo lepiej. Tylko niech ktoś mi wytłumaczy co ma wspólnego sprzegielko z tym ze jak skrecalem to buczyło bardziej ? Bo nie rozumiem.... co drgania przechodziły na układ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka :) u mnie podobne objawy czasami slychac jak by cos pukalo bblaszka o blaszke czy cos takie a nie raz nie slychac czy to tez moze byc te sprzegielko? jakiej firmy kupiles?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska jesli zastanawiacie sie nad wymiana czesci za 120zł to mam nadzieje ze nigdy nie bede chciał kupić samochodu od żadnego z was :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oo i chyba mnie dopadlo podobne zaklopotanie... Panowie tutaj kolega pisal, ze na 1 i 2 biegu przy ruszaniu gdy obroty sa niskie rowniez slysze takie gluche dzwieku cos typu jak by tlumik byl luzny lub cos latalo i wlasnie dzwiek bardzo nie ciekawy. jak dodam gazu juz 3 i wyzej tego nie slychac typowo na 1 i 2. Dodatkowo przy kreceniu kierownica piszczy mi cos na postoju nie zawsze ale coraz czesniej wlasnie i trzecia sprawa nie wiem czy to wspolnego z tym jest zarowno jak jade i parkuje cos mi buczy przy kreceniu kierownica. pomozcie.

---------- Post dopisany 13-11-2013 at 16:47 ---------- Poprzedni post napisany 12-11-2013 at 15:09 ----------

Piszczenie jest słyszalne przy maksymalnym skręcaniu kierownicą zarówno w prawo i w lewo. Tak jak by pasek piszczal Proszę o pomoc

Wysłane z mojego S3 za pomocą tapatalka.

---------- Post dopisany 15-11-2013 at 14:05 ---------- Poprzedni post napisany 13-11-2013 at 16:47 ----------

Prawdopodobnie to sprzęgło alternatora ale w poniedziałek odstawie auto do mechanika to będę pewny. Jakie są objawy zepsutej tej części?

Wysłane z mojego S3 za pomocą tapatalka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mocno jest skomplikowana wymiana tego sprzęgiełka da radę wymienić je samemu? Też mam dziwne wrażenie że z alternatora słychać dziwny dźwięk ale tylko na zimnym silniku i przy kręceniu również słychać jest buczenie. Troszkę inny objaw jeszcze myślałem o rolce od alternatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro wymienie koło pasowe alternatora to dam znać które dzięki zniknęły;)

Wysłane z mojego S3 za pomocą tapatalka.

---------- Post dopisany 18-11-2013 at 21:11 ---------- Poprzedni post napisany 17-11-2013 at 22:18 ----------

Właśnie dziś wymienione koło pasowe alternatora i wszystko wróciło do normy także polecam ten zabieg jeżeli ma ktoś podobne do mnie objawy;)

Wysłane z mojego S3 za pomocą tapatalka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...