Skocz do zawartości
IGNOROWANY

opona 215/50/17 potrzebne opinie


.Pablo.

Rekomendowane odpowiedzi

To nie ja pisze i mówie tu o różnicach.

Przeczytaj dokładniej temat a nie ostatnie 4 posty.

Ja tych 215 nie mam i nie wiem jak na nich się jeździ.

Dopiero planuje ich zakup.

Także proszę o uważniejsze czytanie bo zwracasz uwagę nie temu co trzeba.

Ja tylko poprawiłem dane dot.profilu i wymiarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ?

Polecę każdemu kto chce trochę więcej komfortu niż na fabrycznym zestawie.

Już mnie nawet za ten rozmiar niektórzy forumowicze znienawidzili twierdząc,że wciskam wszystkim na siłę. :grin:

Ja jestem zadowolony.

Komfort na +

Prowadzenie w koleinach na +

Bardzo małe przekłamania licznika, przy licznikowych 160 km/h , GPS pokazuje 157-8 km/h

A jak chcesz zobaczyć jak to leży na feldze 7,5 cala i zawieszeniu 1BE to kliknij linka

https://picasaweb.google.com/103344824460604702490/11Marca2014

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czadowe te zdjęcia zapamiętam sobie. ja mam kurde dylemat między 18 a 17. Wygląda ładnie zgrabnie. Lepiej niż u mnie 205/55/16 na 1BA. Ale te fele to masz zajechane jak sandały mojżesza :D

Ale chyba o cala za małe te fele :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ale te fele to masz zajechane jak sandały mojżesza

Wiem, od kilku lat się zabieram by je odświeżyć ale zawsze inne priorytety wyskakują.

Przestałem się tym przejmować.

Z wiekiem spada zapotrzebowanie na lans, a rośnie popyt na święty spokój. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kupiłem Audi A4B8 i mam założone opony zimowe 225/50/17. Mam okazję kupić letnie 215/55/17.

Jaka będzie różnica w takim rozmiarze i czy mogę do niej takie założyć??

Pzdr

Edytowane przez ?ukaszWLKP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy w specyfikacji tego auta masz napisane, że wspierają tą rozmiarówkę?

Jeżeli chodzi o opony w tym rozmiarze, to stosunkowo aktualny, bo z 2 marca ranking znalazłem tutaj http://www.oponeo.pl/artykul/test-opon-letnich-adac-2016-w-rozmiarze-225-45-r17-y

Proponuję tam też dopytać doradcę czy dane ogumienie będzie dobre do danego modelu auta. Możesz to zrobić telefonicznie lub mailowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, skromne pytanko mam :grin: zmieniłem opony na zimowe 205/55/16 z letnich 225/45/17 i poczułem zmianę komfortu na duży plus (głównie miasto). Powiedzcie mi czy na moje felgi 17 cali 7j powinienem szukać opon 215/50/17 dla poprawy komfortu? Z waszych opinii wygląda, że poprawa jest spora :hi: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Powiedzcie mi czy na moje felgi 17 cali 7j powinienem szukać opon 215/50/17 dla poprawy komfortu?

Tak, jak najbardziej polecam.

225/45 czy 235/45 to sporo gumy i jeśli jeździ się po kiepskich drogach to niestety tą szerokość czuć.

Musiałbyś przejechać się sam bo co użytkownik to różna opinia.

Ja jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, skromne pytanko mam :grin: zmieniłem opony na zimowe 205/55/16 z letnich 225/45/17 i poczułem zmianę komfortu na duży plus (głównie miasto). Powiedzcie mi czy na moje felgi 17 cali 7j powinienem szukać opon 215/50/17 dla poprawy komfortu? Z waszych opinii wygląda, że poprawa jest spora :hi: Pozdrawiam

Na tą felgę tylko i wyłącznie 205/50/17 jeździłem na różnych felgach i różnych oponach ten rozmiar był dla mnie bardzo komfortowy i wygląd był tez w miarę ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za opinie! Lukasz1989 - mówisz o rozmiarze 205/50 ze względu na 17 cali czy szerokosc 7j? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też polecam 215/50/17.

Osobiście w maju 2016 przesiadłem się na ten rozmiar z 16'' auto wygląda o wiele lepiej, a komfort taki sam, spalanie - nie widać różnicy.

Mam założone Fulda SportControl, niestety nie były najtańsze, ale po 20 000 km prawie nie widać zużycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak samo.

Na początku przy montażu nabili mi 2.7 ale wtedy opony trochę głośne były.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szerokości felgi 7.5" 215/50/17 nie będzie za wąsko? Jakiś rant ochronny dla felgi zostanie?

Pytam bo nie wiem który rozmiar dębic frigo hp2 wybrać.

Tak jak zaleca fabryka 235/45/17 czy 225/45/17 czy może 215/50/17 te ostatnie są ponad 50zł na sztuce droższe, więc nie wiem czy warto dopłacać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...