Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Avant pod stodołą


endriuu

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie a orientujecie się jak jest z halogenami ?? Żeby nie zmieniać przedniego zderzaka na poliftowy,

czy jest możliwość wstawienia ich w stary zderzak?? W A4 z 98 roku halogeny są w przednich reflektorach,

ale przy zmianie świateł na poliftowe to pasuje mieć też halogeny więc pasowało by je wrzucić w zderzak :)

Potrzebna jest jakaś przeróbka ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna ciąć kratki w zderzaku i wpasowac w nie ori halogeny albo jakies inne z allegro. w dieslu jest problem bo za jedna z kratek jest IC i halogen moze go przyslonic. w benzynie nie ma takiego problemu:

http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_rezanie_i_montaz_halogenow_z_polifta_w_zderzak_przedliftowy-t78856.0.html

kosztwne i pracochłonne

mozna tez kupic Plug & Play:

http://moto.allegro.pl/item805484204_halogeny_lampy_przeciwmgielne_audi_a4_1994_98.html

bs1385_Schowek04.jpg

lub

http://moto.allegro.pl/item802218724_halogeny_do_audi_a_4_a4_hella_gratis.html

802218724_2

jak bys nie zrobił - jak miales Bosche wczesniej to podlaczasz do ori kabla od halogenow i cieszysz sie jazdą we mgłe :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki endriuu za linki, te podłużne odpadają ale te pierwsze są OK. A orientujesz się jak to jest z poliftem? Czy tam jest jakoś inaczej osadzony IC czy poprostu zderzak ma inny kształt? Bo zastanawiam się czy nie zamienić zderzaków na polifta, czego za bardzo nie chciałbym bo koszty mi to zwiększy (zderzak + malowanie + halogeny) :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te nr 2 od Helli to jest walek. Bo to nie sa halogeny tylko lampy do jazdy dziennej :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam zderzak ma inne ślizgi więc dochodzi również jego dopasowanie. Poza tym zderzak ma "przetłoczenie" którego nie nie będzie na tylnym zderzaku i nie do końca będzie to dobrze wyglądać (choć pewnie na pierwszy rzut oka nikt nie zauważy ;) )

W polifcie inaczej wykonana jest kierownica powietrza do IC, właśnie ze względu na zamontowane halogeny. W praktyce sprowadza sie to zdaje się do odpowiedniego podcięcia jej i zamocowania tak by powietrze mogło docierać do IC, dodatkowo zakłada się też lewe nadkole od S4, które posiada nacięcia dla lepszego obiegu powietrza.

[edit]

Te lampy Heli jak pisze ykk są do jazdy dziennej i świecą bardziej na wprost w odróżnieniu od halogenów, które lepiej doświetlają boki drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam zderzak ma inne ślizgi więc dochodzi również jego dopasowanie.

A ciężko jest ten zderzak dopasować, trzeba dużo przerabiać ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tego nie robiłem, więc nie wiem, ale blacharz bez problemu sobie z tym poradzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma problemu z dopasowaniem jak masz ślizgi. ale po co chcesz zderzak zmieniac? zakladaj okragle halogeny i śmgaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta naklejka powinna być przyklejana od środka na szybę bagażnika minimalnie wyżej, dzięki temu nie musiałaby być zabezpieczona folią

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi ładne, kolorek i wyposażonko też niezłe :cool1: Te światła poliftowe robią swoje :wink4:

Mógłby mi ktoś pokazać na jakieś focie jak wyglądają halogeny w samochodach z przed 1999 r.? Wszędzie widziałem tylko te poliftowe, okrągłe.

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=584933832f2f3d15

wygladaja jak ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klasyk, klasykiem ale trochę trzeba przy nim podłubać żeby tak wyglądał no nie? :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzydal,

lakier do d.., alu paskudne - ogólnie padaczka.

Sorry nie mogłem się powstrzymać - na 2 fotce myślałem że to moja na mnie zerka. Fele i lakier ten sam. Jak tylko odświeżę lakier wrzucę fotencje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...