Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Porady przygotowania samochodu do Zimy :) Zima Zima Zima...idzie zima...


bober882

Rekomendowane odpowiedzi

Ja już od kilku lat trzymam się jednego Sonax'a do uszczelek

środek który zarówno nadaje się do uszczelek jak i konserwacji opon

SONAX Preparat do pielęgnacji gumy (3641423954) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój sąsiad na zimę chowa auto do garażu i wyciąga wiosną.

Jeżeli to auto zabytkowe to rozumiem:kox:

Zwykły VW Polo. Zimą posuwa maluchem. To nie żart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znam takich 2 typków co na zime maja szrota do jazdy a lepsze stoi w garazu,ale chciałbym takie auto kiedys odkupic,stan perfekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabezpieczenia jak koledzy wyżej wypisywali,jak najbardziej na miejscu ale .....Co myslicie(dla osób bez garażu) o pokrowcach na auto jak to było do póżnych lat 90?? teraz się tego za bardzo nie widuje :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a szkoda bo dobry pokrowiec z dobrego miekkiego materiału i nie przymarzajacy , to cos porzadanego w alternatywie dla garazu,odchodzi skrobanie lakieru i przy okazji niszczenie go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pokrowce powodowaly niszczenie auta bo zbierala sie wilgoc w srodku. Dla 126 p to byl wyrok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znam takich 2 typków co na zime maja szrota do jazdy a lepsze stoi w garazu,ale chciałbym takie auto kiedys odkupic,stan perfekt

Ja tam swoją oszczędzam latem, po to by dała z siebie wszystko właśnie zimą :naughty:

Nie wyobrażam sobie męki ośką w zimie :grin:

A z przygotowań to dobry ,zimowy kapeć, przy tęgich mrozach Diesel Skyyd do paliwa i duużo treningu jak się zrobi biało, przy ESP na OFF :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trenuj a bedziesz mistrzem. ja dolewam dfa -39 K2, zawsze mam odlana ropke w baniaczku w ciepłym miejscu ,i do niej dolewam,mieszam i dopiero do reszty do bak,a z praktyki (bo kiedys tak miałem)ze dolany np black arrow ciezko sie mieszał z bardzo zimna ropką,ogólnie juz pisałem ze wcale nie jest on taki dobry,ostatnio dolałem dfa , czerwony olej sthil,i xeramic do wtrysków,wymieszałem i do baku, efekt -wtryski mam super ogólnie,ale teraz praktycznie ich nie słychać jeszcze bardziej,a i autko jakos tak ochoczo jedzie.:naughty:kiedyś stworze paliwo doskonałe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje przygotowanie auta do zimy to wypada tak ze wymieniam wszystkie filtry,olej w silniku,sprowadzam stan ogolny pojazdu-płyn chłodniczy gilkomatem(w razie koniecznosci stworzeni płynu do -40stp) ,zawieszenie,ukł.kierowniczy,hamulce,zakładam koła zimowe,tankuje na Lotosie i nie mam zima problemu,choć rok temu kupiłem depresator do paliwa którego nie uzyłem-auto było nowym nabytkiem nie wiedziałem jak 2,0 bedzie sie spisywało...ze starymi 1,9 na VP37 nie miałem zadnego problemu choc kazde auto stało pod wiatą... do 2,0 zdecydowałem sie zakupic rok temu depresator,postawiłem na półce w razie czego...zobaczymy jakie mrozy w Zachodniopomorskim beda zapowiadać... przy około -20stp rok temu nie miałem zadnych problemów...najprwdo podobnie dojdzie do zmiany AQ poniewaz auto tydzien stało na naprawie i był problem z zapaleniem silnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz tego co tu zostało napisane to warto mieć w aucie środek do odmrażania szyb i zamków.Warto też wozić dobre kable rozruchowe ,aby móc czasem pomóc potrzebującym prądu bo bateryjka odmówiła.A jadąc w trudny teren np. na ryby w tereny leśne zabrać saperkę bo może się okazać ,że nie ma nikogo kto by mógł nas wypchnąć z zaspy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos środka do odmrażania szyb; może ktoś poleci dobry nie pozostawiający efektu tłustych plam na szybie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uzywam sonaxa i sprawdza mi sie, na 1 opakowaniu przejezdziłem zeszła zime i jeszcze mi zostało na poczatek nadchodzacej:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uzywam sonaxa i sprawdza mi sie, na 1 opakowaniu przejezdziłem zeszła zime i jeszcze mi zostało na poczatek nadchodzacej:decayed:

jak wyzej sonax :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...