Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana zaworu odmy (odpowietrzającego)


CreaTiveoO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam takie pytanko czy ktoś z Was wymieniał już zawór odpowietrzający odmy ten ,który znajduje się na pokrywie zaworów?? Jeśli tak jak go się demontuje on jest wkręcany czy jak??Czy zamiennik Hans-a albo maxgear podoła??(nic lepszej marki nie mogę znależć).Z góry dzięki za pomoc.

odma.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałem, że jest to separator oleju, poprawcie mnie, jeżeli się mylę.

Po co chcesz go wymieniać?

Na przyklad wymienia się go jak nie spełnia swojego zadania zamiast separować opary olejowe puszcza je a następnie turbo to zasysa i masz olej w dolocie i zapchany intercooler. I tak masz racje jest to separator odmy. A zamocowany jest na wcisk tzn ściągasz węże i pociągasz do góry i wychodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki wielkie. Wymieniam bo puszcza mi olej miedzy jednym wezem tym co idzie od prawej strony od bloku silnika i spod "separatora" jak wy to nazwaliscie :)) dzieki za pomoc jeszcze raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłącze się do tematu. u mnie właśnie tez na pokrywie silnika pod tym separatorem jest pełno oleju i czy to moze byc powodem tego ze turbo raz ciagnie ładnie a innym razem ciagnie a tu zaraz czuc takie jakby cos atuto przytrzymywało i dymi na czarno.dodam ze ostatnio wyciąłem katalizator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie a jak sprawdzić czy ten czarny zawór jest drożny. bo jak pękł mi przewód od odmy to auto zaczeło lepiej pracować tzn. tak delikatniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten zawor mozna nabyc tylko w ASO?

u Gajosa też dostaniesz ...205zł :decayed: Jeśli mają chwilowo widze ze brak jest... :kwasny:

Edytowane przez OLIVER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem ze w aso, ori separator podobno mozna kupic za 80-100... Wiec nie wiem kto kupi za 200? o_O

Jakby ktos kupowal w aso taki separator to tez jestem zainteresowany.

Wysłane z mojego GT-I9100

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem ze w aso, ori separator podobno mozna kupic za 80-100... Wiec nie wiem kto kupi za 200? o_O

Jakby ktos kupowal w aso taki separator to tez jestem zainteresowany.

Wysłane z mojego GT-I9100

No tak ale to dwie różne części Ta biała pucha Nazywa się Oddzielacz oleju (tzw. seperator )Nr..052 103 495 i on jest tańszy ..U Gajosa (141zł )

A Kol chodzi o zawór regulacji ciśnienia Nr 028 129 101D

A jaka cena w ASO to masz numery to sobie sprawdź jesli Cię to interesuje ... ;)

Tu jest zamiennik ale za to tani ...

Edytowane przez OLIVER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem te aukcje na allegro z tymi zamiennikami.

Poczytalem troche o nich i dowiedzialem sie ze sa w srodku puste.

Wysłane z mojego GT-I9100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem te aukcje na allegro z tymi zamiennikami.

Poczytalem troche o nich i dowiedzialem sie ze sa w srodku puste.

Wysłane z mojego GT-I9100

Puste ? to znaczy?? rozwiń co masz na mysli :eusathink:

A miałeś ori w reku ? oglądałeś ją ? dmuchałeś w otwory? wiesz jak działa? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori mialem w rece ze swojego afn-a.

Puste - to znaczy ze nie maja membrany i sprezynki w srodku... choc tym sugeruje sie postami z innych portali.

Wiem na jakiej zasadzie dziala, aczkolwiek w swojego nie dmuchalem :P

Wysłane z mojego GT-I9100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori mialem w rece ze swojego afn-a.

Puste - to znaczy ze nie maja membrany i sprezynki w srodku... choc tym sugeruje sie postami z innych portali.

Wiem na jakiej zasadzie dziala, aczkolwiek w swojego nie dmuchalem :P

Wysłane z mojego GT-I9100

Hmmmm to ciekaw ze są puste ...i ze to Topran robi taki zamiennik lipe bez membrany ??

A co do ori to powiem Ci ze dmuchając gdzie,i kolwiek nie ma żadnej różnicy ani oporu ..objawy takie Jak by to nie działało ...ale zatykając dwa otwory szczelnie i zassać powietrze otworem który wychodzi na ssanie turba to już potrafi zadziałać zaworek i zablokuje ssanie mimo że puscimy trzymające otwory ..Zaworek puszcza dopiero gdy odłączymy ssanie . Tyle ja potrafiłem za obserwować mój zaworek jak działa jak miałem go na wierzchu i badałem co i jak .... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli zamiennik jednak dziala tak samo jak ori to kupuje, bo mi dolot ladnie ciagnie olej z odmy. Dlatego jak na razie odme mam w butelce xD

A moze kupie zamiennik i go obadam co ma w srodku :D

Wysłane z mojego GT-I9100

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak najlepiej sprawdzić ten separator ?

Zatykam otwór idący do odmy, a w ten co wchodzi ssanie turbo, zasysam, tak ? I wtedy puszczam otwór idący do odmy, tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak najlepiej sprawdzić ten separator ?

Zatykam otwór idący do odmy, a w ten co wchodzi ssanie turbo, zasysam, tak ? I wtedy puszczam otwór idący do odmy, tak ?

No tak ale jeszcze musisz zatkać otwór idacy w pokrywe zaworów ...prawda ? czyli : zatykamy dwa otwory a ssiemy przez trzeci czyli przez otwór idący na turbo ...Wtedy zaraz odczuwamy ze zawór,- membrana pracuje i zamyka nam wewnątrz tak ze mimo puścimy zatkane dwa otwory nie potrafimy bardziej zassać powietrza przez ten ssący otwór.....gdy puścimy ssanie zawór ponownie robi się drożny we wszyskie kierunki tak jakby nie było w nim nic żadnej membrany...

tak to u mnie przynajmniej działa :)

Jesli zamiennik jednak dziala tak samo jak ori to kupuje, bo mi dolot ladnie ciagnie olej z odmy. Dlatego jak na razie odme mam w butelce xD

A moze kupie zamiennik i go obadam co ma w srodku :D

Wysłane z mojego GT-I9100

No ..Ja Cię nie namawiam na zakup zamiennika bo nie miałem z nim do czynienia i nie mogę nic powiedzieć na jego temat ...ale skoro producent robi zamiennik taki jak ori to i działać powinien tak jak należy ....prawda ?

Jak jednak zdecydujesz sie na zakup to po zakupie i oględzinach napisz co i jak ..Ok :decayed:

Edytowane przez OLIVER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro a w zasadzie dzisiaj z rana, dziada zamówię, dzisiaj już mi się nie chce ;P

Nie są to jakieś duże koszta, zrobię mu trepanację czachy i okaże się co ma pod "kopułką" :banan:

Sprawdzę jego działanie tak jak to opisałeś, a jak okaże się że ma w środku sprężynkę i membranę to jakoś skleję gadzinę (żeby nadawał się do montażu) - kropelka/super glue i poxipol czynią cuda! :grin:

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...