Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nagłosnienie w małym pokoju


Rekomendowane odpowiedzi

Chce złożyć jakis sensowny zestawik audio do małego pokoju 4x2m. Muzyka jakiej słucham jest w sumie zróznicowana ale chce uzyskac czysty niski basik, tak wiec podłczenie suba musi być mozliwe. Poczatkowo miała być to wieża, ale zostałem przekonany do zestawu amplituner + 5.1. Chciałbym aby sprzet generował min ~100w na kanał.

Kolega medik proponuje mi taki komplecik

YAMAHA RX-V620RDS AMPLITUNER KINO DOMOWE RDS DTS ! (3646994912) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

TONSIL FENIX 5.1 z Aktywnym Subwooferem + stojaki (3653126824) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Jak myslicie zagra to juz sensownie, pękną szyby?:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po Ci kino do słuchania muzyki?

Kup dobry amplituner, jakiś wysoki model używkę + np. Głośniki Klipsch B10 - tych słuchałem i mogę naprawdę polecić.

Poszukaj wątki pt "jakie kino domowe czy coś takiego. Tam było trochę o sprzęcie napisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz powybierałem

to biore

AMPLITUNER ONKYO HT-R518 HDMI PURE AUDIO PILOT GW. (3679034204) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

2 kolumny stereo do 200w rms i subwoofer aktywny:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, żaden amplituner nie zagra tak jak wzmacniacz stereo. Za cenę tego amplitunera możesz kupić fajny używany wzmak stereo i do niego tuner radiowy jeśli zależy Ci na radiu, parę lat temu sam przechodziłem podobną drogę, ampli yamahy służy teraz tylko do kina domowego, muzyki z DAC-a i radia słucham na wzmaku który ma tylko 40W na kanał ale miażdży ampli w każdym zakresie i uwierz mi mocy nie brakuje. Jeśli nie wiesz jaki wzmak wybrać poszukaj w google pdf-ów pod hasłem ranking audio, popatrz na oceny i poszukaj używek, nie będziesz zawiedziony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde co watek to inna opinia:facepalm:

Bo już takie opcje sobie wygenrowałem:facepalm:

1. Wieża + sub aktywny

Wieża Segmentowa Technics SC-EH780 od Loombard (3673656639) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

subwoofer YAMAHA SW012 - gw 3 lata - +++ kabel +++ (3682512376) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

2. Amplituner DTS + 5.1

YAMAHA RX-V620RDS AMPLITUNER KINO DOMOWE RDS DTS ! (3646994912) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

TONSIL FENIX 5.1 z Aktywnym Subwooferem + stojaki (3653126824) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

3. Amplituner z HDMI + 5.1

AMPLITUNER ONKYO HT-R518 HDMI PURE AUDIO PILOT GW. (3679034204) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

TONSIL FENIX 5.1 z Aktywnym Subwooferem + stojaki (3653126824) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

4. Amplituner + 2.0 + sub aktywny

Tonsil FENIX III NOWOŚĆ !!! PROMOCJA NOWE. 36M.GW (3654321648) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Aktywny subwoofer Pure Acoustics RB 1150 (czarny) (3674144976) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Amplituner Technics SA-AX 720, class H+ (3669187704) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. lub Amplituner Wzmacniacz Wielokanałowy SONY STR-DH720 (3679688461) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

5. Wzmacniacz jaki?

---------- Post dopisany at 10:15 ---------- Poprzedni post napisany at 10:09 ----------

Dodam tylko to że audio ma być jedynie podłaczone do kompa i on bedzie jedynym źrudłem dzwięku, nie mam TV i narazie nie zapowiada sie abym go miał, nie mam konsoli i raczej napewno mieć nie będe, audio ma służyc do grania i sąsiadów wkurfiania:wink: sub aktywny musi być w tym zestawie:banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowałem ampli 5.1, bo myślałem, że z czasem zechcesz kino podłączyć lub rozbudować zestaw.

Jeśli jesteś pewny, że taka opcja Cię nie interesuje bierz wzmaka + 2 kolumny + aktywny sub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz słuchać tylko muzy to zapodaj sobie jakiś amplituner Yamahy albo Harmancardon. Dobry sprzęt w stereo.Zapomniałem jeszcze o Denonie:wink:

---------- Post dopisany at 11:04 ---------- Poprzedni post napisany at 10:58 ----------

Do tego subwoofer KODY starszy sprzęt ale pokoik ci ro***bie:wink:

SUBWOOFER AKTYWNY KODA SW-1000 v.2 (3682127402) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzmacniacz proszę bardzo:

Cambridge Audio A300 okazja jedyny na allegro (3682836007) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

we wzmaku nie liczy się moc a wydajność prądowa dzięki której wzmacniacz może odpowiednio wysterować kolumny, nie wiem jaki masz budżet ale do tak małego pokoju nie ma sensu wstawiać kolumn podłogowych, ograniczyłbym się do monitorów + dobre podstawki tym bardziej, że i tak chcesz mieć sub-a dodatkowo, chociaż z tym ostatnim wstrzymałbym się z zakupem na później, przy dobrych monitorach basu jest tyle ile trzeba.

Ponieważ lubisz gdy podstawę basową słychać wyraźnie (chyba każdy kto zaczyna przygodę audio tak ma :) ) proponuję Ci do tego wzmacniacza podstawkowe JBL Studio L830.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wałsnie dostałem oferte od jednego z alegrowiczów na zestaw głośników JBL balboa tj. 2 kolumny podłogowe i sub

Ale niewiem czy warto mi kupować kolumny bo zwyczajnie nie bardzo gdzie mam to w pokoju postawić, jedna kolumna by stała dosłownie na srodku pokoju a druga mozę być na srodku bądź w rogu, ale leżąca i do tego w waskiej szczelnie szafy z sufitem(35cm):facepalm: i na tym kończy sie rozstawienie, te kolumny grały by na przeciw siebie w odległosci 2m z róznicą wysokosci:whistling: :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, pokój masz mały i może być trudno uzyskać dobrą akustykę, przede wszystkim musisz zapewnić symetryczność otoczenia dla kolumn, nie może jedna stać na środku a druga być wbita w jakąś szczelinę, proponuję poczytać o akustyce pomieszczeń która ma ogromny wpływ na jakość odbieranego dźwięku, jest w sieci mnóstwo stron, choćby i ta:

Akustyka pokoju odsłuchowego 1 - artykuł o akustyce pomieszczeń (Audio)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja wiem, ale u mnie sie nie da inaczej, wszystko wiaze sie z wymiana mebli, najlepiej było by orzstawic po rogach, ale u mnie sie tak nie da:kwasny: bo kazdy róg jest zajety, głosniki podstawkowe będą chyba najlepszym rozwiazaniem

a co myslisz o firmie koda?

KODA AV-800T 200WAT PODSTAWK DUŻEJ MOCY 8 Ohm W-wa (3653620854) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

bo te co wkleiłes to w sumie nie moge znaleźc ofert do kupienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kowi podjedz do mnie kiedy to zbaczysz jak gra wzmak i 2 kolumny w zestawie stereo własnej konstrukcji a nie jakieś aplitunery na końcówkach tda bądź stk. Usłyszysz co to jest mięsisty bass i żadnych subow nie potrzeba a pokoj mam 4x5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

określ przede wszystkim budżet jaki maksymalnie możesz przeznaczyć :)

będzie łatwiej coś dopasować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zmiescić sie w 1500zł (amplituner-używany + głosniki stereo) amplituner musi mieć preout dla subwoofera, jeśłi chodzi o sam amplitner to chyba już zdecydowałem sie na tego

AMPLITUNER ONKYO HT-R518 HDMI PURE AUDIO PILOT GW. (3679034204) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

sprzedawca do niego poleca mi głosniki podłogowe JBL balboa + sub z tej samej serii, ale cenowo wychodzi juz o k 2tys, gdyby nie to że mam taki pokój

DSC09557_zps2a64ab46.jpg

DSC09558_zps05078eb4.jpg

to zdecydował bym sie chyba na ten komplecik nagłosnienia, tylko jak kupie kolumny podłogowe to jedna moze stac mniejwiecej na srodku pokoju przy biurku, a druga? moze byc w rogu miedzy biurkiem a ścianą(wiaze sie to z przesunnieciem tej półki wiszacej na scianie), albo wrzucam ja w poziomie na krawędź szafy, bo inaczej sie nie da:facepalm: ampli wpada tam gdzie obecnie wieża stoi na zdjeciu, sub... gdzieś go upchne pod biurko, pokój to moja zmora w zyciu jest masakryczny :ściana:

Wiec chyba lepszym wyjsciem bedzie kupienie jakis głosników podstawkowych i dołozenie suba, nie jestem jakimś mega audiofilem, ale lubie jak czuć tą muzyke(ciśnienie musi robić):wink: odrazu z góry mówie nie chce kompletów głosników komputerowych, ma to być niezalezny sprzęt od komputera:wink:

co sądzicie o czymś takim

MAGNAT QUANTUM 673 NOWOŚĆ SKLEP KOSZALIN 2 KOLORY! (3619461110) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm...widząc Twój pokój...mam kłopot jak to dobrze rozegrać ;)

Wg mnie zastanów się nad innym rozwiązaniem?:

ampli, jeżeli nie potrzebujesz hdmi a ten model robi już robotę AMPLITUNER DENON AVR-3803 + PILOT,JEDYNY NA ALLEGR (3668854690) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

i do tego dobrej jakości satelity (średnie i wysokie tony, muszą dawać radę a bas odcinasz i idzie na suba)

HECO VICTA 201 MONITORKI STEREO (WENGE) W-wa (3683088902) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

i oczywiście sub, też używany bo tanie to nie jest :) (broń boże nie kupuj czegoś pokroju Taga, Koda...to tylko dudni a nie gra)

on sprawi, że sąsiedzi nie będą Ci mówić "dzień dobry: :naughty:

Głośnik HECO Subwoofer 12A - 30 cm Szczecin ? Tablica.pl

a jak chcesz koniecznie większe kolumny, tu masz fajny zestaw używany, firmę kolumn polecam, sam używam inny model :)

kolumny Rubicon rp-16 mk2 tower+prezent sub aktiv wharfedale Kraków ? Tablica.pl

podsumowując

albo dopiero zaczynasz sobie coś budować i wydajesz na początek te 1500+ i z czasem będziesz aktualizował sprzęt

albo musisz wydać znacznie więcej

powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kowi, kup sobie ... dobre słuchawki :grin:

Ty tam nawet monitorów nie będziesz miał gdzie postawić, biorąc pod uwagę, że ma to służyć do grania na PC, czyli siedząc przed kompem będziesz tego słuchał.

A może jakiś porządny zestaw małych głośników "komputerowych" z subem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...