Skocz do zawartości
IGNOROWANY

skrzynia biegów 1.9 TDI 90 KM


sarka 92

Rekomendowane odpowiedzi

Zeciorem można się całkiem fajnie poruszać, wykres mojego byłego auta: 47aefc22b25a9edfm.jpg 47aefc22b25a9edfmed.jpg

Można śmiało kupić skrzynię z jakiegoś anglika np een, duk, dhf. Mocniejsze 1.9 mają dwumas przez co zazwyczaj skrzynię są w lepszym stanie gdyż jednym z jego zadań jest ochrona przekładni. Biegi w moim Afn chodzą idealnie, precyzyjnie bez żadnych przycięć, zgrzytów, pierdnięć itp. pomimo 300 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda skrzynia z A4 A6 Passata B5 / B5 FL od 1.9 tdi będzie pasować (pomijając automat). Oznaczenie nie ma żadnego znaczenia, pomijając fakt że są skrzynie dłuższe ... w sensie przełożenia i krótsze. Generalnie nie ma tu żadnej filozofii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z koleżanką też mam 1z, może twardo pracuje, ale zależy jak to potrafi wykorzystać moc. W moim wystarcza.

Ja w swoim wymieniałem od passata oznaczenie DHL, po lekkich przeróbkach mocowania. Śmiga jak nie wiem. Zauważyłem że ma krótsze przełożenia przy większym przyśpieszaniu.

Poza tym jeśli masz metalowe opiłki to sypie się któraś z głównych części, jeśli byłyby to synchronizatory to olej byłby koloru złotego.

Mogę wysłać ci pdf z kodami skrzyń. Należy dobrać skrzynię tak aby najwyższe przełożenie się zgadzało (ja tak robiłem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dhl to chyba od a3 jest nie?

---------- Post dopisany at 14:42 ---------- Poprzedni post napisany at 14:40 ----------

soryy, przecież wtedy byś jej nie założył:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie będę zakładać nowego tematu więc napiszę w tym o swoich przygodach ze skrzynią :P Mam już chyba 3 skrzynię.... :D Odkąd kupiłem audi nie było oryginalnej skrzyni, czyli tej CPC. Nie wiem jaka była ale padła i wymieniłem na EEN, nie była odczuwalna różnica pomiędzy tą starą a więc musiała być podobna. Skrzynka EEN padła całkiem niedawno, jakiś tydzień temu wymieniłem na FHN- to skrzynia ze 130 konnego silnika. Wiem wiem wiele osób zaraz powie że to osłabi silnik. Ale skrzynię nabyłem okazyjnie i była w bardzo dobrym stanie, czyściutki olej, zero luzów na flanszach, po obróceniu wałkiem nie było słychać praktycznie. Moja stara skrzynia EEN gdy ją zakładałem miała większy luz i po obróceniu wałkiem było słychać. Moja stara skrzynia była dość głośna, przy większych obrotach słychać było wycie tak około 4 tys. Ogólnie całe auto chodziło głośniej, tak mi się wydaje. Po zamontowaniu nowej skrzyni cisza :) Wydaje mi się że ładnie chodzi choć mocy może brakować na 5 biegu. Nie miałem za bardzo kiedy jej przetestować, ale zaraz po montażu przejechałem się i na 4 biegu miałem koło 160km/h już prawie pod 170km/h. 5 bieg podobno może być mułowaty i brakować mu mocy. Jednak zastanawia mnie jeden fakt, na poprzedniej skrzyni na 5 biegu przy obrotach 2000 miałem prędkość koło 95 km/h a na tej skrzyni koło 105 km/h. I tutaj rozwija się moje pytanie czy spalanie powinno spaść ? Bo teoretycznie przy tych samych obrotach jedziemy większą prędkością i na zdrowy chłopski rozum silnik musi wykonać mniejszą pracę. Czy może ja się mylę i może jest odwrotnie ? Jak sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz jeździł sam to teoretycznie może mnie spalać bo ma lekko ale już z kompletem na pokładzie na pewno spali więcej a podejrzewam ,że jazda na 5 biegu małą prędkością np. 90km/h nie będzie łatwa a nawet możliwa.Polecałbym weryfikację prędkości z innym autem bądź nawigacją bo możesz dostawać pozdrowienia z trasy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź :) oto moje kolejne pytanie :) znajomy skombinował mi wtryski od afn :) wsadzać je ? warto ? polepszy się moc ? a jak spalanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...