Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Po wymianie na nowy termostat(wehler) temperatura dochodzi do 80 po czym nagle spada


mikex

Rekomendowane odpowiedzi

I nie zbyt ma ochote się podnieśc...zauważyłem że zaczyna spadać podczas chwilowego postoju np na światłach...jutro zrobię dłuższą trase i zobacze czy problem się powtarza.Ktoś ma jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzaj na climatroniku, wskazówka nie jest dokładna. Co do Wahlera, to mocno się pogorszył, w sierpniu wstawiłem termostat i już jest do wymiany, w poprzednim wozie przy wymianie dopiero trzeci działał jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast żydzić trzeba było pojechać do ASO, kupić oryginał za 90 parę złotych i mieć święty spokój. Są rzeczy których się nie kupuje w zamienniku, głównie termostat i czujnik temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz problemu z wisko ?? Zapal zimny silnik i śrubokrętem przyblokuj wisko (dociskając do górnej krawędzi wiatraka) jak wiatrak się zatrzyma to wisko jest dobre. Jesli nie będziesz w stanie utrzymać wiatraka tzn ze wisko jest spiete na stałe z wiatrakiem :) i stąd problem niedogrzania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi na dwa wachlery uznali reklamacje kupiłem oryginał i spokój 7 Km i 90 stopni na zegarze zimą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepne sie pod temat:

Witam, mam takie pytanko: Czy jest opcja, żeby niska temperatura silnika (60 stopni) oprocz tego ze zwieksza spalanie zmniejszala rowiez delikatnie moc? po prostu silnik nie pracuje optymalnie. \Dodam, że czekam juz na czesci tylko tak sie zastanawiam czy prawidlowa temperatura wyeliminuje obydwie usterki.

Samochód to oczywiscie Audi A4 1.9 TDI AHU 98r.

---------- Post dopisany 11-11-2013 at 14:41 ---------- Poprzedni post napisany 10-11-2013 at 21:30 ----------

pomoze ktoś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat zakończony,potrzebny był oryginał termostat,teraz wszystko śmiga pięknie ładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi na dwa wachlery uznali reklamacje kupiłem oryginał i spokój 7 Km i 90 stopni na zegarze zimą

A latem pewnie 4km i masz 90*Tak??:decayed: ale nie w dislu. Też mam ..ori termostat i disla i choćbym na rzęsach stawał to po 7km nigdy zimą nie załapie 90*Mimo ze stoi w garażu :wink: No chyba ze masz jazde pod gore i mu ostro dajesz to moze........:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tego termostatu ja w swojej B4 1Z w zimie około -5stopni C miałem po 5km 90stopni i "Afryke" w aucie czy w A4 ma być inaczej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się do tematu. U mnie w 1z po wymianie termostatu na Wahlera przy temperaturze ok -3/-5 stopni łapie temperaturę również po co najmniej 7-8km i nie ma bata żeby szybciej sie nagrzał nawet przy zatkanych wlotach przy grilu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi na dwa wachlery uznali reklamacje kupiłem oryginał i spokój 7 Km i 90 stopni na zegarze zimą

niezły kat musisz być :shock3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mi nie wierzysz to zapraszam do Wrocka jestem w stanie udowodnić to co napisałem i nie katuje auta zimny do 2 tyś obrotów

Sent from my 7 Mozart T8698 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi na dwa wachlery uznali reklamacje kupiłem oryginał i spokój 7 Km i 90 stopni na zegarze zimą

niezły kat musisz być :shock3:

Te 7 km to chyba jedziesz na wyłączonym ogrzewaniu lub z 10 minut:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewanie ustawione na 21 stopni kiedyś nagrzewał mi się 15 km jak w końcu wstawiłem oryginalny termostat 130 zł to jest jak napisałem

Sent from my 7 Mozart T8698 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...