Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tablet jako radio w aucie i nie tylko


edekxp

Rekomendowane odpowiedzi

Wiadomo że radia 2 din oryginalne lub jakieś zamienniki markowe są dość drogie, pomyślałem jakby wykorzystać do tego tablet.

Tablety są już dość tanie, a aplikacji jest mnóstwo, począwszy od radia, dvd nawigacji czy sprawdzanie parametrów silnika (Torque) jak również instalacji LPG (Stag BT remapper)

Nexus 7 makes the best in-car entertainment system ever | Android Central

Trzeba tylko zamontować jakiś wzmacniacz i wszystko jakoś z konfigurować.

Nawet można mieć internet

Może ktoś myślał lub coś takiego montował

Są nawet pomocne aplikacje

https://play.google.com/store/apps/details?id=spinninghead.carhome&feature=search_result

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainstalowałem póki co w telefonie aplikacje car home

Wszystko ok, telefon wygaszony po podłaczeniu ładowarki uruchamia się aplikacja, tylko nie wyłacza się przy braku zasilania

Chodzi mi o to aby po przekręceniu kluczyka w stacyjce włączał się tablet i najlepiej ostatnio uruchomiona aplikacja, po wyjęciu kluczyka wszystko by gasło

Niektórzy mają już zamontowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysł ok ale o co chodziło twórcy z wyciąganiem i wkładaniem taba ? skoro zmontował takie cudo można by pomyśleć o mechanicznej szufladzie tu widać wykonanie ze starego cd rom. Włączenie i wyłączenie jest do zrobienia prosty układ który podaje chwilowy impuls wybudzający taba i usypiający go, zasilanie na stałe z auta lub po włączeniu stacyjki. Pomysł spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten w A4 trochę odwalił lipę:facepalm:

iPad - Einbau in meinem Auto (Audi A4) als Navi und CD/DVD - YouTube

Co do wybudzenia tabletu, owszem można na jakimś układzie zrobić ale trzeba łączyć np z włącznikiem, ale to chyba najlepsze rozwiązanie.

Czytałem że tablet powinien na baterii wytrzymać około 5 dni, chodzi o nie używanie auta.

Chyba że zasilić z akumulatora cały czas a kluczykiem go wybudzać.

Teraz druga sprawa.

Posiadając kosz 1 din czy koniecznie trzeba zmieniać na 2 din

Koszt około 200zł, a za niewiele większą cenę mamy tablet np ten:

PROMOCJA TABLET PC LARK 70.7 3G SIM GPS POJEMNOŚĆ (3693975093) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam tabletu co by miał gps, bluetooth.

Mam w domu bez gps, muszę sprawdzić jak gra w aucie przez radio, ale pogoda nie sprzyja.

Chyba tablety nie posiadają zwykłego radia FM, tylko internetowe:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez ciagle mysle nad takim rezaniem ja myslałem żeby zrobić to zamiast symphony tylko czekam jak ktos juz wyreza i opis wstawi :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś przymierzałem tablet 10 calowy do swojej konsoli przedliftowej i stwierdziłem że fajnie by tam wyglądał :kox:

Może kiedyś powrócę do tego pomysłu :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tablet podłączyć przez wyjście przez słuchawki....i pod radio...bądź przez bt

---------- Post dopisany at 10:00 ---------- Poprzedni post napisany at 09:53 ----------

Dension z modulem bluetooth

161020132884.jpg

---------- Post dopisany at 10:09 ---------- Poprzedni post napisany at 10:00 ----------

może coś takiego.........Uchwyt samochodowy dla tabletów Dashview 10 - GoClever - YouTube

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, może za siedzeniem, dla dzieci.

Z przodu pewnie na nierównościach bedzie się chwiało, tak wyglada na filmie.

Ja myślę o zabudowanie go w konsolę w miejsce radia 2 din, przez to pozbycie się czepiania nawigacji do szyby

Wszystko w jednym.

Można właczyć muzykę w tle oraz uruchomić np Automapę.

Dodatkowy plus to słyszymy przewodniczkę we wszystkich głośnikach w aucie.

Czytałem na innych forach że jakość audio jest troche lipna z tabletu, muszę sprawdzić

Zamontować jakiś dobry wzmacniacz na mosfetach, np za tabletem a regulację głośności zrobić w miejscu menu navi (koło zapalniczki)

Wyprowadzić kabel usb np do schowka

Tu nawet ładnie się komponuje, nawet bym nie robił wyciąganego bo po co

---------- Post dopisany at 12:05 ---------- Poprzedni post napisany at 11:03 ----------

Porównywałem ten sam utwór z tabletu i PC na te same głośniki

Nie widzę różnicy, głośnośc też dobra, na maxa nawet za duży sygnał bo przesterowane

Trzeba sprawdzić w aucie:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do automatycznego włączania, to najlepszą opcją jest start urządzenia po podaniu zasilania (jeśli tablet ma taką opcję) wtedy spokojnie można go podłączyć do 12v po stacyjce, jeśli natomiast tablet nie startuje po podłączeniu ładowarki ,pozostaje zrobić to na układzie i przekaźniku podłączonym równolegle do włącznika mechanicznego w tablecie (mam taki układ w nawigacji i działa ok)

automatyczne włączanie nawigacji lark 50.1 w audi a4 - YouTube

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z włączaniem tabletu jest o tyle problem że startuje on dłużej niż zwykłe radio, czasem nawet kilka minut. Do tego by aplikacja włączała się od razu po starcie tableta potrzebna jest dodatkowa aplikacja typu startup manager.

Problem z włączaniem tableta i wyłączaniem w momencie kiedy pojawia się lub ginie zasilanie na wejsciu ładowania jest bardzo proste w momencie gdy tablet ma roota. Do włączenia wystarczy podmienić jeden skrypt tak jak jest opisane tu: [Q] Power on when plugged in (boot when docked)? - xda-developers. Do wyłączenia (w momencie gdy telefon jest już zrootowany) można napisać prostą aplikację androidową która nasłuc**je na intenta odłączenia od zasilania i reaguje wysłaniem komendy shutdown. Z rootem bardzo proste, bez roota niemożliwe. Można się też pobawić i podmienić startowe logo producenta na jakieś ładne logo audi :)

Warto zainwestować w tablet z modemem 3G/LTE i do 2016 roku mieć darmowe Aero2 jako dostęp do internetu. Tym bardziej że niewiele urządzeń ma radio analogowe i żeby słuchać radia pewnie trzeba będzie korzystać z internetu. Mapy google które pokazują korki i wytyczają trasę by je ominąć również wymagają internetu. Przeglądanie fejsa w korku też wymaga internetu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, bez przesady. Po co wyłączać tablet? A niech sobie chodzi tylko niech się usypia... Baterii mu starczy na kilka dni takiego uśpienia więc nie ma przecież problemu, poza tym to już tylko kwestia softu, jedynym problemem będzie jego sensowny montaż :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby temat nie umarł.

Znalazłem pierwszego kandydata na montaż do audi

Tablet SnakeLAB TAB S-705 II 3G - dane tabletu pc, podstawowe parametry, instrukcja obsługi

Z ważnych opcji posiada;

GPS, Bluetooth

Radio FM

Moduł 3G

Ekran IPS

Można z niego zadzwonić

Cena 400zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladowanie to mozna zrobic tak ze kabel ladowania pod zapalniczke ladowarke :) tylko poprowadzic 12v od zalaczania po przekreceniu.

Glosniej ciszej przyciski na boku tabletu zbedne ponieeaz od tego sa appki. Wyprowadzenie wlacznika na zewnatrz.

Co myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...