Skocz do zawartości
IGNOROWANY

rysy na bocznych szybach


Piotrek81

Rekomendowane odpowiedzi

witam:hi:czy ma ktos moze jakis patent,na wyczyszczenie delikatnych rys na bocznych szybach,podejrzewam ze dostal sie tam jakis brud i w czasie otwierania i zamykania szyb rysuje:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tlenek ceru biały

filc do polerowania szkła

Maszyna rotacyjna ( polerka )

Poziom trudności - Profesional

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tlenek ceru biały

filc do polerowania szkła

Maszyna rotacyjna ( polerka )

Poziom trudności - Profesional

moze polecisz jaka dobra paste polerska ,tak aby uzyc ja z filcem do polerowania szyb:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no przeciez napisałem tlenek ceru biały

to proszek który rozrabiasz mniej wiecej pół na pół z woda i robisz z niego taką maź która polerujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyb sie nie poleruje z zalozenia, bo moga powstac soczewki, chyba, ze sadzisz - ok szyba i tak do wymiany co mi szkodzi sprobowac.

Kolega wyzej jasno napisal tlenek ceru - kupujesz rozrabiasz i jazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no przeciez napisałem tlenek ceru biały

to proszek który rozrabiasz mniej wiecej pół na pół z woda i robisz z niego taką maź która polerujesz.

:facepalm: sory,nie zajarzylem z tym tlenkiem ceru....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej dokupic ubezpieczenie szyb..na rok koszt okolo 100paru zloty ..ew..wybita szyba przez kamien na drodze czy obojetnie jak i gdzie zgloszona do ubezpieczalni szkoda...nie traci sie znizek..a szybe wstawiaja za free..

ja mam testowalem na tylniej bo mialem mega porysowana i wymienili bez zadnego ALE :wink:

---------- Post dopisany at 10:33 ---------- Poprzedni post napisany at 10:30 ----------

wymienic mozna nawet w ASO na ori..bez zadnych kosztow

no fakt auto mamy z glowy na jakies 2 dni..ale szybka nowka i nie jakis nord glas czy cus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej dokupic ubezpieczenie szyb..na rok koszt okolo 100paru zloty ..ew..wybita szyba przez kamien na drodze czy obojetnie jak i gdzie zgloszona do ubezpieczalni szkoda...nie traci sie znizek..a szybe wstawiaja za free..

ja mam testowalem na tylniej bo mialem mega porysowana i wymienili bez zadnego ALE :wink:

---------- Post dopisany at 10:33 ---------- Poprzedni post napisany at 10:30 ----------

wymienic mozna nawet w ASO na ori..bez zadnych kosztow

no fakt auto mamy z glowy na jakies 2 dni..ale szybka nowka i nie jakis nord glas czy cus

Mam takie coś wykupione i u mnie odsyłają na wymianę do Nord Glasu :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy od ubezpieczenia ja mam w hestii zwykle szyb i moglem sobie wybrac czy ASO czy w warsztacie z ktorym wspolpracuja(bo niby szybciej i mniej formalnosci) i szybe maja zapewne na miejscu..w aso czekasz jeden dzien az przyjdzie z poznania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no,przez male prawie niewidoczne ryski,nie bede wymienia szyby:facepalm:,ale i tak dzieki za sugestie:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tlenek ceru biały

filc do polerowania szkła

Maszyna rotacyjna ( polerka )

Poziom trudności - Profesional

Czyli na co należy zwrócić największą uwagę przy polerowaniu szyby. Mam u siebie ryski na bocznych i jedną denerwującą rysę na szybie czołowej od wycieraczki (chyba lód na wycieraczce był) . Mam parę jakichś starych szyb od różnych aut, więc jet na czym trenować. Wszelkie wskazówki mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy od ubezpieczenia ja mam w hestii zwykle szyb i moglem sobie wybrac czy ASO czy w warsztacie z ktorym wspolpracuja(bo niby szybciej i mniej formalnosci) i szybe maja zapewne na miejscu..w aso czekasz jeden dzien az przyjdzie z poznania

Ja tez wymienialem z ubezpieczenia w hestii i na ubezpieczenie "autoszyby" dają zamiennik, oryginał dostajesz ale lecą zniżki z AC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli rysy nie są wyczuwalne pod paznokciem to usuniesz je tlenkiem ceru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy mogę wypolerować przednią szybę używając tlenku ceru proszek biały z padami polerskimi, czy trzeba używać do tego filcu,

mam sporo takich mikronowych dziurek w szybie tak samo z kloszami od świateł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej przedniej szyby nie dotykac. powstanie efekt soczewki i dopiero bedziesz mial klopot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...