Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmieniliście już opony ?


e2rd-85

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem wyznaczanie terminu jest i dobre i nie. W Polsce pewnie by sie przydało,

bo każdy przy kontroli by wymyślał inna bajkę, ale w Niemczech jest ok, jest obowiązek temperatura spadła co rano jest u mnie do 3-4 stopni ostatnio i każdy juz wie, ze jest czas na wymianę i jadąc dzis przez miasto stojąc na światłach widać dużo juz autek na zimowych

Widać mozna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie bo w Polsce jest trochę inne podejście do bezpieczeństwa (a może trochę zaoszczędzę jak nie zmienię opon na zimowe jakoś przejeżdżę zimę) :facepalm:

A w Niemczech ludzie sami poczuwają się do obowiązku zmiany opon na zimowe bo nie chcą stwarzać zagrożenia na drodze jeżdżąc na letnich oponach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie bo w Polsce jest trochę inne podejście do bezpieczeństwa (a może trochę zaoszczędzę jak nie zmienię opon na zimowe jakoś przejeżdżę zimę) :facepalm:

A w Niemczech ludzie sami poczuwają się do obowiązku zmiany opon na zimowe bo nie chcą stwarzać zagrożenia na drodze jeżdżąc na letnich oponach.

zdziwił byś się..jeszcze teraz na północy sporo aut jeździ na uniwersalnych przez cały rok ze znaczkiem m+s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zmienialem przez weekend - nie ma przeciez na co czekac, tym bardziej ze rano jak smigam do pracy to juz zdarzalo sie slizgac przy ruszaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzi trzeba uświadamiać, dlatego pitoli.

Nikt nie mówi by zmieniać na zimówki jak jest rano dziesięć stopni ale gdy jadąc do pracy masz od 0 do 2 to chyba czas o zimówkach pomyśleć.Wracając może zdarzyć się tak, że z +2 zrobi się -1 i spadnie śnieg. Jak ktoś jedzie do pracy km czy 2 albo pracuje w domu to dla niego nie ma pośpiechu (najwyżej wróci sobie do domu w tempie 20-30km/h) ale gdy ktoś dojeżdża kilkadziesiąt km jest różnica.

Spada pierwszy śnieg i paraliż bo fani letnich jeszcze nie zdążyli zmienić opon bo stalowa 15" im się nie podoba:polew:. Skoro się nie podoba to niech sobie kupią na zimę 18" nikt im tego nie broni.

Jeszcze rzucają k.. i ch... bo wyprzedzają ich auta na zimówkach. A oni biedni na letnich muszą się toczyć i nie jeszcze hamować:decayed: A na forach burza: jechałem 3km przez 1h, cała Warszawa stoi bla bla bla

Trzeba myśleć też o innych kierowcach a nie tylko o sobie:whistling:

Co roku to samo:whistling:

Zima zaskoczyła kierowców: "Jechaliśmy 2,5 godziny. Zwykle zajmuje to 10 minut" - TVN24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to przypomina sytuacje na drodze w lato jak powstaje korek, jadą sobie dwa tiry i z tyłu 3 "pisdy" żadna z nich nie potrafi wyprzedzic zawali drogi bo "boje sie wyprzedzić tira" powstaje korek, tutaj jest podobnie mimo że ma zimowe opony jedzie za zawalidrogą 20km/h bo zwawalidroga boi sie zastanej sytuacji na drodze:facepalm: niezaleznie czy ma zimówki czy letnie(jak te drugie to jeszcze wolniej jedzie)

a na lodzie nawet najlepsza opona zimowa boksuje:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to przypomina sytuacje na drodze w lato jak powstaje korek, jadą sobie dwa tiry i z tyłu 3 "pisdy" żadna z nich nie potrafi wyprzedzic zawali drogi bo "boje sie wyprzedzić tira" powstaje korek, tutaj jest podobnie mimo że ma zimowe opony jedzie za zawalidrogą 20km/h bo zwawalidroga boi sie zastanej sytuacji na drodze:facepalm: niezaleznie czy ma zimówki czy letnie(jak te drugie to jeszcze wolniej jedzie)

a na lodzie nawet najlepsza opona zimowa boksuje:whistling:

Owe pisdy, nie trzymają odległości. Sami nie wyprzedzą a i innym nie dadzą. Jeszcze gdy ktoś zacznie wyprzedzać to i oni przyśpieszą by po chwili:rant: , że ktoś im się wciął. To samo. Drogowy egoizm.

---------- Post dopisany at 19:52 ---------- Poprzedni post napisany at 19:51 ----------

Dalej to gów..o ciągniecie ?:thumbdown:

Dodałem przykład "z życia" by nie być gołosłownym:wink:

A ty co masz do dodania? :decayed::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już od siebie dodałem,wystarczy.

Poczytaj wątek jak nie wiesz.

Ja paluchem nie wskażę.:thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamknąć temat.....już dawno powinny być zimówki i kropka.....................................................................................................:a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...