Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.9 Czy to dobry silnik ?


Darwek24

Rekomendowane odpowiedzi

Teoretycznie BKE moglo nie mieć DPFa. A zobacz po wlepce z kodami czy nie masz wpisu 0GG jak jest takie coś to nie masz DPFa.

Oto tłumaczenia kodów:

0GG = Emissions concept EU 4

7GG = Emissions concept EU4 DPF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlepka powinna byc na kielichu. Jak nie możesz znaleźć to sprawdź pod tylną kanapą tam też powinna być i jeszcze jedna na początku książki serwisowej

Wysłane z Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma reguły, mój miał robioną uszczelkę przy 122 tys. km w serwisie Audi. Inne latają 300 kkm bez takiego remontu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem czego ludzie obawiaja sie tego DPF-a, ja go mam i nie mam z nim problemow wiadomo od czasu do czasu trzeba samochod przeciagnac na wyzszych obrotach i po sprawie, jezdze 3 rok mam nalatane 270 tys i cisza z silnikiem tez nic sie nie dzieje jedyne co zmienilem to pokrywe zaworow bo w jednym miejscu przepuszczala olej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie obawiają się DPF, bo jak wysiądzie to jest drogi - wiadomo, zawsze można wyciąć i zemulować.

Poza tym, duża część aut ma poskręcane liczniki, i potem pojawiają się opinie, że przy 200 tysiach DPF na śmietnik.

Ja też mam DPF, i narazie spokój, 220 tys nalotu, tyle że ja mam 2.7 tdi. Raz zapalił się DPF na FIS-ie tak z pół roku temu. Przegoniłem fure i do dziś miód malina.

Olej dobrej jakości też pomaga w utrzymaniu żywotności DPF. Castrola zmieniłem i jeżdżę na Motulu 8100 X-clean. Castrol miałem wrażenie, że straszny szlam zlewałem przy wymianie oleju.

Aha, no i DPF wypalamy w konkretny sposób, nie chodzi o to żeby kręcić auto w czerwone pole, ważne żeby obroty były stałe w granicach 2 tys przez cały okres wypalania filtra. To gwarantuje jego równomierne wypalanie. Przynajmniej tak twierdzi kolega z ASO, który jest mechanikiem. I ja się na przyszłość będę do tego stosował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BRB z 2007 bez DPF nic złego nie mogę powiedzieć oprucz dolewek oleju

od wymiany do wymiany około 2 setki (10kkm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.9 to super silnik, szkoda tylko ze zmniejszyli moc z 131 w b6 na 115 w b7 i koncowce b6.

mam teraz 183tkm, 2 swiece zarowe poszly pozatym kompressor klimy, znane problemy jak szyby elektryczne u kierowcy, dzwiczki schowka (zawias zlamany) tez juz za mna, ale silnik chodzi.

janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem auto i również mam złamany zawias. Co z tym zrobić :D nowy cały schowek w różnym stanie to nawet 400 zł

---------- Post dopisany at 15:22 ---------- Poprzedni post napisany at 15:20 ----------

To widzę, że to standardowa awaria w tym autku :D

A powiedzcie mi czy w prawidłowo działającym schowku drzwiczki same opadają? Lekko się otwiera czy trzeba mocno naciskać i cisnąć? Bo u mnie z tym złamanym zawiasem od strony pasażera to trzeba całym ciałem naciskać żeby poszło jakby jakiś siłownik trzymał opór stawiał.

Również otwieranie od podłokietnika mam złamane, ten zatrzask! Mam kupować cały podłokietnik skórzany i dopasowywać do koloru czy może da się jakąś sam zamek zregenerować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schowek trzeba wyciagnac, a ten zawias skleic i polaczyc tez sruba. tak zaoszczedzisz 400zl a ja 150€.

janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,9 brb kupiony przy 95tkm przez 13 msc jezdzenia tylko olej zmienialem obecnie 138tkm polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniki BKE i BRB bez DPFa to bardzo fajne silniki.

Wbrew powszechnym opiniom nie są wcale słabe. Nie tracą mocy i na autostradzie lekko śmigają 180 km/h

Poza tym pracują wyjątkowo cicho. Mój silnik cichutko mruczy i wcale nie słychać pompowtrysków.

No i ten komfort jazdy. Zawieszenie jest usportowione, ale nadal bardzo komfortowe.

Na zakrętach świetnie się trzyma drogi.

Rzadko ludzie o tym piszą, ale zaraz po wejściu do auta kierowca je czuje tzn. człowiek szybko nabiera wyczucia przy manewrowaniu b7 szczególnie w Avancie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...