Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana uszczelniaczy


SMS

Rekomendowane odpowiedzi

do oporu raczej, nie pamietam jak bylo

najlepiej wziac kawalek rurki o takiej samej srednicy, prostej bez zadnych zadziorow (dla malych uszczelniaczy dobre sa nasadki z kluczy) i delikatnie wbic mloteczkiem przez rurke wczesniej smarujac ja swiezym/czystym olejem ze skrzyni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tez myslalem ale dzieki za utwierdzenie w tym

---------- Post dopisany 10-04-2014 at 20:58 ---------- Poprzedni post napisany 08-04-2014 at 21:10 ----------

koledzy kupilem dzis uszczelniacze corteco o oznaczeniu BASLDRWX67 CFW i mam pyt co to oznacza i wydaje mi sie ze wczesniej kupione tez corteco mialy inne oznaczenia czy moglo miec to wplyw na to ze olej ciekl? czy corteco moglo robic dwa rodzaje uszczelniaczy o tych samych wymiarach a innym przeznaczeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam pojecia co to sa za oznaczenia, uszczelniacze corteco maja numer 12017270B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie takie kupilem teraz i wczesniej tez takie byly ale z tego co pamietam byly troche inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieks. jak założę to napisze jak sie sprawuja ale napewno nie bede sie spieszyl przy zakladaniu.

---------- Post dopisany 06-05-2014 at 21:09 ---------- Poprzedni post napisany 10-04-2014 at 21:13 ----------

koledzy wymienilem ten uszczelniacz i na lewej flanszy dalej mam wyciek, pojawia sie on po jezdzie. czy w takim razie mam wymienic flansze?

---------- Post dopisany at 21:34 ---------- Poprzedni post napisany at 21:09 ----------

Jesli tak to prosilbym o numer tej flanszy bo szukalem w etce i jest pare numerow i wymiarow.

---------- Post dopisany 14-05-2014 at 20:26 ---------- Poprzedni post napisany 06-05-2014 at 21:34 ----------

Koledzy czy dostane gdzies element oznaczony nr 8 i czy jest go trudno wymienic?

409150.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kolego tylko leje mi na uszczelniaczu z tamtej strony a widzialem ze w miejscu gdzie idzie uszczelniacz jest rysa tak jakby ktos czyms ostrym wyciagal uszczelniacz i wydaje mi sie ze przez to ten wyciek.

---------- Post dopisany 16-05-2014 at 16:44 ---------- Poprzedni post napisany 15-05-2014 at 06:13 ----------

A moglbym miedzy uszczelniacz i ta obudowe dac jakis silikon? Pomoze to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz dac, uszczelniacz sie nie obraca wiec powinno byc ok przez pare lat, tyko dobrze odtlusc wpierw, i zapodaj dobry silikon najlepiej typowy do misek olejowych

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze to pomoze bo nie chce mi sie ciagle wchodzic pod samochod i sprawdzac ile oleju, a po drugie w moim aucie kazdy wyciek musi byc zlikwidowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymien uszczelke i po sprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi Ci o uszczelniacz? bo uszczelniacz juz drugi zalozylem i leje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie masz wyrobiona półoś talerzową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polos talerzowa to tzw flansza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 na focie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obudowie w ktorej jest uszczelniacz mam ryse tak jakby ktos wyciagal go czyms ostrym. moze to powodowac wyciek?

---------- Post dopisany at 20:54 ---------- Poprzedni post napisany at 20:50 ----------

czyli chodzi o flansze.

---------- Post dopisany at 20:58 ---------- Poprzedni post napisany at 20:54 ----------

a jak ocenic czy jest wyrobiona?

---------- Post dopisany at 21:11 ---------- Poprzedni post napisany at 20:58 ----------

a pomozecie dobrac ktora z 6 jest do mojej audicy

(15) 012409343H

flange shaft

108MM / CPD,CTE,DHM, DHW,CZW

(15) 012409343F

flange shaft

108MM / DDB,DEM,DHZ, DDU,DJA,CZY

(15) 012409343G

flange shaft

130MM / DDZ,DJE

(15) 012409343J

flange shaft

130MM / CPC,CZZ,CWZ, CXY,APL,DDK, DHL,DJB,DHX, DHU,DHF,DHY

(15) 012409343E

flange shaft

100MM / AOE,CTD,DCN, DCM,DHC,DHE

(15) 012409355AD

flange shaft

130MM / CWY,CXX,CWB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz na wlepie jaka masz skrzynię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ktore oznaczenie to skrzynia na wlepce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prawej na gorze obok kodu AFN lub 1Z jesli masz 90KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...