Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak Ogrzewania


slimaczek89rz

Rekomendowane odpowiedzi

:hi:

Zauważyłem ostatnio że auto ledwo co grzeje, temperatura już sięga 90 a z nawiewów ledwo ciepło idzie. Myślałem że może układ zapowietrzony ale jest odpowietrzony, płynu nie ubyło:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak sprawdz bledy na vagu odnosnie klimatronika to podstawa ja dzis to robilem ;-) a okazalo sie ze nagrzewnica zapchana byla i teraz az pazy pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze to zobacz czy oba węże od nagrzewnicy te przy podszybiu są gorące,podłącz vag i zrób test klapek,usłyszysz czy chodzą albo zdemontuj schowek pasażera i wtedy zobaczysz czy się otwiera i zamyka,może sama nagrzewnica już przypchana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie zawsze jest tak że jak węże przy nagrzewnicy gorące to ok, u mnie były gorące a mimo wszystko letnie powietrze leciało, płukanie pomogło. Ale sprawdź tak jak koledzy wyżej piszą i bedzie wiedział co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak płukać? dolać po prostu tego płynu? Czy lepiej odpiąć nagrzewnice i podpiąć do jednego końca wąż z wodą?

Ten test klapek to gdzie dokładnie się robi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie płukaj samą nagrzewnice czystą wodą i tak jak piszesz wlot do bieżącej wody wylot przedłuż wezem i na zewnątrz auta. A test klapek to robi sie vagiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze to zobacz czy oba węże od nagrzewnicy te przy podszybiu są gorące,podłącz vag i zrób test klapek,usłyszysz czy chodzą albo zdemontuj schowek pasażera i wtedy zobaczysz czy się otwiera i zamyka,może sama nagrzewnica już przypchana

u mnie było tak samo. oba przewody parzyły, a mimo to nagrzewnica była zapchana.

sprawdź też na klimatroniku czy nie masz błędów silniczków, a najlepiej to VAG i ich test.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VAG > węże > odpowietrzenie na króćcu nagrzewnicy > płukanie + odpowietrzenie całego układu > wymiana nagrzewnicy

Zajmij się problemem w tej kolejności :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było gdyby plukanie wystarczyło...

Wysłane z mojego HTC Vision

---------- Post dopisany 30-11-2013 at 10:39 ---------- Poprzedni post napisany 29-11-2013 at 23:56 ----------

1. Nie mam vaga:facepalm:

2. Węże gorące

3. Odpowietrzyć nagrzewnicę

Nie było co odpowietrzać, od razu zaczęło lać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sprawdź błędy klimatronika na panelu, kanał 1c.

Opis jest na forum, poczytaj.

Szukaj "kody klimatronika".

---------- Post dopisany at 11:27 ---------- Poprzedni post napisany at 11:13 ----------

W skrócie:

- trzymając przycisk 'obieg wewnętrzny' naciskasz przycisk 'strzałka do góry',

- na wyświetlaczu temperatury pojawi się kod, domyślnie pierwszy czyli 1C (kody można zmieniać klikając przyciski '+' oraz '-' pod wyświetlaczem siły nawiewu)

- naciskasz przycisk 'obieg wewnętrzny' aby wywołać odczyt tego kodu,

- na wyświetlaczu temperatury (tam gdzie pisało np. 1C) wyświetli się jakaś wartość

W Twoim przypadku interesuje Cię właśnie ten kod 1C, będzie tam albo '0' albo jakaś inna wartość oznaczająca błąd, odczytujesz w/g listy 'Znaczenie kodów Diagnostic Trouble Code (DTC) ' z linka http://a4-klub.pl/klimatyzacja-98/kody-klimatronika-25/

Aby wyjść z kodów wystarczy ponownie nacisnąć kombinację przycisków 'obieg wewnętrzny' i 'strzałka w górę'. Można też po prostu nacisnąć na przycisk 'Auto'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie:wink:

---------- Post dopisany at 12:25 ---------- Poprzedni post napisany at 11:38 ----------

Sprawdziłem... .0 :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy właśnie płukałem:facepalm: podpiąłem węża od strony serwa do kranu a od akumulatora to wylot i dali d*pa:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...