Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skaczące obroty po gwałtownym wciśnięciu gazu


vanrobertos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, gdy jadę i np. mocno gwałtownie wcisnę gaz do dechy np. na 3 to obroty podskakują, w tym momencie auto nie rwie do przodu, zaraz potem z powrotem opadają do momentu z którego doszło do skoku i dalej jedzie, co to może być? niektórzy mi mówią, że to kontrola trakcji aby nie wpaść w poślizg, ale wątpię, bo esp nie miga i chyba nie tak powinno działać. Dodam, że mechanik wymieniał mi niedawno intercooler i przewód intercoolera, dość głośno słyszę też egr, ale mechanik powiedział, że to normalne ( gdy na jałowym przygazuję to słychać egr, tak samo podczas zmieniania biegu na wciśniętym sprzęgle - taki szum). Podczas tej samej wizyty u mechanika wymieniono mi też simering półosi. Niedawno kupiłem to auto i nie mam porównania jak chodziło wcześniej, a poprzednie auto miałem w benzynie i uczę się dopiero diesla ;p Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, gdy jadę i np. mocno gwałtownie wcisnę gaz do dechy np. na 3 to obroty podskakują, w tym momencie auto nie rwie do przodu, zaraz potem z powrotem opadają do momentu z którego doszło do skoku i dalej jedzie, co to może być? niektórzy mi mówią, że to kontrola trakcji aby nie wpaść w poślizg, ale wątpię, bo esp nie miga i chyba nie tak powinno działać. Dodam, że mechanik wymieniał mi niedawno intercooler i przewód intercoolera, dość głośno słyszę też egr, ale mechanik powiedział, że to normalne ( gdy na jałowym przygazuję to słychać egr, tak samo podczas zmieniania biegu na wciśniętym sprzęgle - taki szum). Podczas tej samej wizyty u mechanika wymieniono mi też simering półosi. Niedawno kupiłem to auto i nie mam porównania jak chodziło wcześniej, a poprzednie auto miałem w benzynie i uczę się dopiero diesla ;p Pozdrawiam
jak można słyszeć EGR bo nie czaje tego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na vagu nie ma żadnego błędu.a co do egr, to tak mi powiedział mechanik, że to egr i że to normalne. Słychać go gdy mam na luzie auto i przygazuje i jak puszczam gaz słychać takie jakby coś kręcącego się i ocierającego, tak samo jest gdy np ruszam jedynką, wciskam sprzęgło i puszczam gaz i wtedy na wciśniętym sprzęgle też to słyszę, przy innych biegach podobnie.Dodam, że im dłużej jeżdzę, to jest to mniej słyszalne, bardziej gdy po odpaleniu jeżdzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaślep EGR i a ten dźwięk nie zniknie,nie wiem co to jest ale zmień mechanika:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vanrobertos Próbowałeś po prostu z wyłączonym ESP zrobić to samo? Nie zawsze mrugnie lampka na pulpicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile Ci te obroty podskakują i jak długo schodzą spowrotem? Może po prostu ślizga Ci się sprzęgło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile Ci te obroty podskakują i jak długo schodzą spowrotem? Może po prostu ślizga Ci się sprzęgło?

I tu masz dobrze postawioną diagnozę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpewniej sprzęgło się ślizga a ten dźwięk EGR to nic innego jak szum turbiny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak koledzy wcześniej...sprzęgło ślizga

masz coś więcej mocy niż fabryka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...