Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Temat odnośnie kół do B8


seba.jedesign

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz kupić taką jak piszesz, nie przejmój się tym że nie ma na wlepce ważne że przeliczona średnica jest OK. Możesz mieć inną wlepe ze względu na inną motorownie

Wg tej stronki różnica w średnicy między 245/40/18 a 225/45/18 jest 1% - czyli powinno być ok?

http://www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/245/40r18/

Nie chciałbym pakować do audi 245/40 - moim zdaniem te pół cm wyższa opona powinna być choć trochę bardziej komfortowa - mam rację, czy jestem w błędzie?

Felga będzie taka - proszę potwierdźcie że wszystko będzie ok.

5056689764_5.jpg

5056689764_3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam zimówkę 245/40/18 a lato 255/35/19 (a pod maską mam tylko 120 kucy) i moim zdaniem nie ma odczuwalnej różnicy więc nie wiem czy to pół cm coś Ci da :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kupujesz fele 8J to opona 225/45 18 będzie gitara, dla felgi 8,5J lepiej weź 245/40. Różnicy w komforcie ze względu na wysokość opony nie odczujesz, za mała różnica. Co innego prowadzenie auta.

@main

Jakie masz spalanie na tych kapciach? :) jeździłeś kiedys na 225?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam zimówkę 245/40/18 a lato 255/35/19 (a pod maską mam tylko 120 kucy) i moim zdaniem nie ma odczuwalnej różnicy więc nie wiem czy to pół cm coś Ci da :wink:

bardziej chodziło mi o tłumienie dziur a nie o moc:)

Pewnie za wiele to nie da ale tak szukam pocieszenia, żeby tańszą oponkę kupić.

... Różnicy w komforcie ze względu na wysokość opony nie odczujesz, za mała różnica. Co innego prowadzenie auta.

To prowadzić się będzie lepiej na 225 czy 245?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w poprzednim aucie miałem 225. teraz 18tkę i 19tke mam szerokości 8J i te opony zostały takie jak koła kupiłem. letnie są już do wymiany i zastanawiam się nad czyms węższym bo troszke baloniasto wygląda ta 225. spalanie nie patrze :grin: :grin: :grin: :grin:


ja mam zimówkę 245/40/18 a lato 255/35/19 (a pod maską mam tylko 120 kucy) i moim zdaniem nie ma odczuwalnej różnicy więc nie wiem czy to pół cm coś Ci da :wink:

bardziej chodziło mi o tłumienie dziur a nie o moc:)

Pewnie za wiele to nie da ale tak szukam pocieszenia, żeby tańszą oponkę kupić.


z tą mocą napisałem bo ktoś tu ostatnio bał sie takich szerokości opon przy mocy 143 KM :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zakrętach i równej drodze rządzi 245, ale koleiny juz troche gorzej. Jesli masz już to koło które pokazywałeś to kupuj 225, jesli nie masz to szukaj innego bo brzydkie :P

Jezeli zależy Ci na małym spalaniu i tańszej oponie to wiadomo 225 będzie lepsze, ale bardzo dużej różnicy nie będzie w cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jakiego rozmiaru najlepiej szukać do b8 , chyba najbardziej odpowiada mi 19 cali jaką szerokość i profil do 19 tki

najładniejsze modele to do a5 wejdzie rozmiar 19 / 35 / 255 et32 8,5j ??

Witaj,

Rzeczywiście felgi z A5 wygladają b.fajnie na B8 :D

Idealnie pasuje rozmiar 19 x 8,5 ET 32.

Nie musisz wrzucać żadnych dystansów felga jest prawie na równo z błotnikiem.

Odnośnie opony 255/35/19 jest za wysoka do B8 i może przycierać. Odpowiedni rozmiar to 245/35/19.

PS. Wrzuć zdjęcia auta jeśli się zdecydujesz na zakup 19" :D

Pozdrawiam!

tu masz dobrą ofere na 19". Gdybym się decydował na ten rozmiar to juz były by moje :D Cena podejrzanie niska. ale mozna pojechac po nie i tak będziesz do przodu!

http://allegro.pl/felgi-19-cali-audi-s5-a5-a4-a3a6-stan-idealny-4szt-i5055983607.html#thumb/1%22%5D

dzięki za podpowiedz , szukam 19 tki czarnej bo mam białe autko, dodam foty jak zamontuje jakie et maxmalnie wejdzie przy oponie 19 / 35 / 255 lub 245

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 255/35R19 i mam jeszcze zawieszenie 1BV i jest dobrze, tylko mam fabryczne felgi z ET4.. Nie pamiętam dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 255/35R19 i mam jeszcze zawieszenie 1BV i jest dobrze, tylko mam fabryczne felgi z ET4.. Nie pamiętam dokładnie.

ja mam zawieszenie 1BE , jak u ciebie wygląda felga z rantem budy ?? felgi wchodzą do środka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod uwagę musisz też wziąć szerokość felgi. ja mam 19" 8J ET 39 na tym oponę 255/35 i zawieszenie 1BE i jest schowana

kolega maniek@ miał felgi 19" 8,5J ET 32 opona na pewno węższa od mojej i autko na sprężynach eibach i mówił że jest wszystko ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim temacie z opisem auta są fotki. Ale lekko wchodzą do środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim temacie z opisem auta są fotki. Ale lekko wchodzą do środka.

dzięki , czy na 19 / 35 / 255 i 1BE jest jeszcze komfort ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy jaką masz granicę komfortu :wink: zawias 1 be miałem od początku a co do kół miedzy 18 a 19 cali nie odczuwam różnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecnie mam 17 / 50 / 225 na zimę i jest wygoda ale jak zmieniać to na 19 czarną ,

czy et 26 to za dużo do b8

http://allegro.pl/felgi-alu-oryginal-audi-a7-4g8-a6-a5-19-5x112-et26-i5089938256.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim temacie z opisem auta są fotki. Ale lekko wchodzą do środka.

dzięki , czy na 19 / 35 / 255 i 1BE jest jeszcze komfort ??

Na moim 1BV bardzo ładnie się trzyma drogi, fakt dziury czuć ale bez przesady. Jedynie zmorą są koleiny na drogach. trzeba mocno trzymać kierownice. Obecnie mam zimowe 225/50R17 i na tym profilu pływa auto. Na 19tkach kupiłem auto więc nic nie zmieniałem i nie mam porównania do innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Niektórzy myla te felgi z rotorami ale rzeczywiście wychodziły takie ori felgi, dosyć u nas rzadki wzór,

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy et 26 to za dużo do b8

Myślę, że będzie git.

Ja kupiłem felgi 18 8J ET28 i już nie mogę się doczekać, aż je założę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...