Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Temat odnośnie kół do B8


seba.jedesign

Rekomendowane odpowiedzi

Ja do swojej kupowałem felgi MAM zamawiałem z niemiec 425 jurków z wysyłką o ile pamietam, gdzieś wcześniej są zdjęcia auta.

A ET29 to głębokość osadzenia felgi,nie kombinuj tylko bierz fele z ET29 lub ET30 innych nie bo albo wylezą za budę albo się schowają.

A ten samochod nie będzie troche glupio wygladał na 18" z tym zwykłym zawieszeniem ? I jeszcze jakie opony polecacie ? Segment średni nie najsłabsze ani nie najlepsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co dla Ciebie znaczy głupio? będizesz miał felge i opone dopasowaną tak jak dopasowane masz teraz 16". Czyli dystans miedzy błotnikiem a oponą będzie taki sam. 18" na 1BA wygladają ładnie, możesz byc spokojny. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co dla Ciebie znaczy głupio? będizesz miał felge i opone dopasowaną tak jak dopasowane masz teraz 16". Czyli dystans miedzy błotnikiem a oponą będzie taki sam. 18" na 1BA wygladają ładnie, możesz byc spokojny. :)

No dobra to zaczynam twarde poszukiwania, jak kupie i wsadze to jakaś fote wrzucę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony dodałbym tylko tyle że felga od A5 ma 8,5J i nie każda opona 225/45 ładnie się na niej prezentuje. Zawsze możesz ogarnąć typową 8J felge od B8+dystans 20 mm.

Edytowane przez Kaju77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet powiedziałbym że 225 na felge 8,5J (szerokość 8,5 cala) nie powinna byc zakładana bo opona jest naciągnięta na obręcz i źle wygląda i będzie źle sie jeździło. Także decydując sie na koło od A5 decydujesz sie na opone 245 ew 235 9ale ta raczej nie jest polecana do b8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet powiedziałbym że 225 na felge 8,5J (szerokość 8,5 cala) nie powinna byc zakładana bo opona jest naciągnięta na obręcz i źle wygląda i będzie źle sie jeździło. Także decydując sie na koło od A5 decydujesz sie na opone 245 ew 235 9ale ta raczej nie jest polecana do b8)

No ja myslalem nad 245 bo tak najczęściej jest na tych felgach z tego co zaobserwowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stąd właśnie moja sugestia aby przy zwykłym zawieszeniu rozważyć oponę 225/45, 8J. Takie kolo zdecydowanie ładniej wypełni nadkola.

Edytowane przez Kaju77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stąd właśnie moja sugestia aby przy zwykłym zawieszeniu rozważyć oponę 225/45, 8J. Takie kolo zdecydowanie ładniej wypełni nadkola.

To fabryczne 18" od audi a4 b8 miały pakowane 225 opony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale opona 225/45/18 jest większa na średnicy od 225/55/16 raptem o 6mm a 245/40/18 nie różni się prawie w ogóle. Moim zdaniem 6mm nie robi żadnej różnicy na średnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/oryginalne-felgi-audi-a5-s5-a6-a8-s-line-18-8t0-i4981437340.htmlja na takie cos poluje, ale tu widze, że szerokość felgi 8,5 cala czyli 245/40 takie opony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale opona 225/45/18 jest większa na średnicy od 225/55/16 raptem o 6mm a 245/40/18 nie różni się prawie w ogóle. Moim zdaniem 6mm nie robi żadnej różnicy na średnicy.

Zgadzam się, faktycznie to tylko 6mm, jednak przy okazji przymiarek felg dla siebie testowałem i jedne i drugie. 225/45 wyglądało (zaznaczam...to tylko moja subiektywna opinia) lepiej. Może kubatura testowanych opon miała na to wpływ? Nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tej felgi musisz sie nastawiać na 245/40. Ładne koło :) Polecam tez 8T0 601 025 E, ja na takich jeżdżę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tej felgi musisz sie nastawiać na 245/40. Ładne koło :) Polecam tez 8T0 601 025 E, ja na takich jeżdżę.

i nawet są dostępne na forum http://a4-klub.pl/index.php?/topic/302000-felgi-ori-a5-18-cali-85j-et-29/

http://allegro.pl/oryginalne-felgi-audi-a5-s5-a6-a8-s-line-18-8t0-i4981437340.htmlja na takie cos poluje, ale tu widze, że szerokość felgi 8,5 cala czyli 245/40 takie opony ?

za te siano zdecydowanie wolałby zainwestować w te felgi... http://a4-klub.pl/index.php?/topic/301431-ori-audi-a5-s5-rs5-19/z miłą chęcią zamieniłbym na moje :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te mi też się bardzo podobają! Sam polowałem, ale cenowo nie były w zasiegu jak kupowałem no i to jest 19", są podobne w rozmiarze 18" też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te mi też się bardzo podobają! Sam polowałem, ale cenowo nie były w zasiegu jak kupowałem no i to jest 19", są podobne w rozmiarze 18" też.

No te są super ale też poza moim zasięgiem. Ja chce wydać do 2500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zostało czekać na okazję. Jak juz się uda nie zapomnij się pochwalić☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


No te są super ale też poza moim zasięgiem. Ja chce wydać do 2500 zł.

Jak chcesz ja mam 18stki takie jak ma Edraven sprzedam za 2500zł praktycznie nówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież propozycje Twoich juz koledze przedstawiłem...Gibo nie śledzisz uważnie wątku [emoji12]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...