Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Temat odnośnie kół do B8


seba.jedesign

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam na oku koła 245/40/18 ET29 felga 8,5J sprawdzałem według kalkulatora 0.1 % czyli tu jest ok. ale czy nic nie będzie ocierać mam 1BA póżniej obniżę na -30 ?

Edytowane przez marda16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dokładnie takie samo koło jak piszesz z A5 i zawias 1 BA, Z tyłu jest idealnie, z przodu przy oponie 245 wystaje ok 10mm poza błotnik, mi to nie przeszkadza a auto zyskało mocno, Gleba -30 może być za dużo, ale najlepiej założyć koło do ori s line i sprawdzić jak będzie siedzieć. ALe jeździ się bajecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz jakieś zdjęcia jak to będzie wyglądać i czy masz zamiar obniżać coś bo teraz na 1ba to chyba kiepsko wygląda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jutro uda mi się coś cyknąć. Miałem plan obniżyć ale zależy mi na komforcie i mam dylemat. Na S line będzie beton, na trasę spoko, ale miasto i dziury :facepalm:

Edytowane przez edraven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jutro uda mi się coś cyknąć. Miałem plan obniżyć ale zależy mi na komforcie i mam dylemat. Na S line będzie beton, na trasę spoko, ale miasto i dziury :facepalm:

ok,dzięki,czyli w sumie mogło by być troszkę mniejsze ET coś koło 35 wtedy może by nie wystawało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogloby, ale wtedy wszystkie fele od A5 odpadają, a niektóre wzory mają niezłe. Ewentualnie ET29 na 8J i będzie OK jak znadziesz. Muszę przymierzyć moje do zawiasu S line i wtdy bęzie wiedział jak na glebie wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

235 absolutne minimum, lepiej 245 z mniejszych

No to chyba najlepiej będzie 245/40/19

Ja mam u siebie na 8,5 ET43 19" opony 235/40/19 - wygląda naprawdę dobrze, felga ori rotor, a i lać nie jest przesadnie szeroki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi kupione takie jak w tej aukcji http://allegro.pl/felgi-18-oryginalne-audi-a4-a3-a6-a8-tt-s-line-i5235727803.html

i teraz będę się zastanawiał jaki rozmiar opon do nich dobrać, rozważam trzy bo przy feldze szer.8J chyba będą najbardziej odpowiednie i jeszcze jedno która opona z tych trzech będzie wyższa ?

1- 225/45/18

2- 225/40/18

3- 235/40/18

Edytowane przez marda16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

225/ są za wąskie wiem bo mam teraz takie założone na 8J i felga bardziej wystaje niż opona , 235 będzie na równo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

225/ są za wąskie wiem bo mam teraz takie założone na 8J i felga bardziej wystaje niż opona , 235 będzie na równo

czyli zostaje 235/40/18 i 245/40/18 do wyboru...przy ET 47 obie opcje będą pasować

Edytowane przez marda16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

225/ są za wąskie wiem bo mam teraz takie założone na 8J i felga bardziej wystaje niż opona , 235 będzie na równo

Jakie Ty masz opony 225 że na 8J jest za wąska? Przecież ta opona jest stworzona dla tej felgi... homologowana przez CCCO jako zamiennik 245/40.

Też mam u siebie 225 i nic nie wystaje.

Edytowane przez Kaju77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze przeskakuje z rozmiaru na rozmiar i dalej nie wiem na jaki się zdecydować po waszych opiniach myślałem na początku o 225/45 a wy piszecie że za wąska do felgi teraz myślę o 235/40 lub 245/40 ale ta będzie dla mnie za szeroka chyba na 8J ... :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi taką homologację pokazać?

Bo ja byłem zmuszony założyć 245/40/18 bo wg audi ta opona ma być w B8

Edytowane przez Moraj87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi taką homologację pokazać?

Bo ja byłem zmuszony założyć 245/40/18 bo wg audi ta opona ma być w B8

post 490...zapraszam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok co powiesz na to fcf0c586eef15f4696c4a9dbdb657d43.jpg

Podejzewam że zależne jest od silnika.

Edytowane przez Moraj87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli co 19" nie założysz bo nie ma we wlepie? :wink: na 18" zimowych o szerokości 8J i oponach 225/45 wszystko wygląda ok - idealny zamiennik.

Edytowane przez pieron82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Watek został założony aby wszystkie niedomówienia sprostować (dzięki Seba). Na jakich oponach, felgach kto będzie jeździł to już indywidualna decyzja każdego z nas. Uważam jednak że większość nie może się mylić...225/45 R18 na 8J wygląda dobrze.

Edytowane przez Kaju77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie twierdzę że mówisz źle, jednak w świetle przepisów opony muszą być zgodne ze specyfikacją, przynajmniej w niemczech. W Polsce jest to nieuregulowane prawnie więc można założyć co się tylko podoba. Sam bym założył węższe ale niestety w DE to nie przechodzi. Bez żadnej urazy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...