Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Temat odnośnie kół do B8


seba.jedesign

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę się boję że przód będzie za bardzo wystawał przy et29 i 8.5J. Na 8J można założyć 225/40/18 a na 8.5 to już wypadało by coś szerszego. No i mam 1BA więc sam nie wiem jak to będzie leżało jak koło będzie wysunięte prawie na równo z błotnikiem. Jakiej firmy dystansów szukać w razie czego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wystawania felg w tej chwili mam wrzucone et29 i 8.5J i opony 245. Nic nie wystaje poza obrys, wszystko się ładnie chowa w nadkolu i nie trze ( zawias obniżony sprężynami H&R). Fotki wrzucę jutro.


A co do dystansów, słyszałem dobre opinie o tej firmie http://www.dystom.pl/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki zestaw i felga owszem nie wystaje,ale już rant ochronny opony wystaje. inaczej mówiąc całość wystaje tyle ile rant ochronny na oponie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam S-line ( zawieszenie 1BV 2.0 TDI 143KM). Aktualnie założone opony to 235/45 R17 na alu 7.5 cala 35ET. Próbuje troszkę podnieść to auto i mam pytanie czy na tą felgę mogę założyć 225/55R17. Wiem żę średnica koła to już 679.3mm i że nie zatwierdzone i przekłamana prędkość, ale może ktoś z Was miał już jakieś doświadczenia z takim kołem na tym zawieszeniu. Na zimę rozważam zakup 215/60R16 na stalowych felgach. Wiem że maksymalne dopuszczone przez audi rozmiar to 255/35R19 czyli 661.5 średnicy ale one są znacznie szersze. Jeśli mieliście problemy z za dużymi kołami dajcie znać jakie miały one parametry i na jakim zawieszeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam S-line ( zawieszenie 1BV 2.0 TDI 143KM). Aktualnie założone opony to 235/45 R17 na alu 7.5 cala 35ET. Próbuje troszkę podnieść to auto i mam pytanie czy na tą felgę mogę założyć 225/55R17. Wiem żę średnica koła to już 679.3mm i że nie zatwierdzone i przekłamana prędkość, ale może ktoś z Was miał już jakieś doświadczenia z takim kołem na tym zawieszeniu. Na zimę rozważam zakup 215/60R16 na stalowych felgach. Wiem że maksymalne dopuszczone przez audi rozmiar to 255/35R19 czyli 661.5 średnicy ale one są znacznie szersze. Jeśli mieliście problemy z za dużymi kołami dajcie znać jakie miały one parametry i na jakim zawieszeniu.

225/55R17 to duża opona stosowana w audi a6 c7 nałożyć na felgę zawsze możesz , ale może ocierać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie będę kombinował z 225/55/r17 tylko poszukam 235/50R17 tu chyba nie powinno być problemu. ( wiem te też ciut duże ) No i trzeba bedzie zmienic nawyki z poprzedniego auta (a4 b5 ) i zwalniac drastycznie na garbach bo już musiałem szukać osłony pod skrzynię biegów bo się zdeko połamała. :) . Jednak jak ktoś posiada ponadnormatywne koła do swojego auta to proszę o podzielenie się opinią czy obcierają, a jak już obcierają to czy na hopkach, zakrętach czy innych przypadkach. Jak popatrzy się na te ztuningowane auta gdzie opony w ogóle nie widać bo jest schowana za nadkolem to zastanawiam się jak takie auto porusza się po mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwjw - po co kombinujesz z nietypowymi rozmiarami opon do A4 B8 ?

Jest duży wybór standardowych rozmiarów:

205/60 R16

225/55 R16

225/50 R17

245/40 R18

255/35 R19

Jedynym sensownych zamiennikiem jest 225/45 R18.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jedynym sensownych zamiennikiem jest 225/45 R18.

Ja mam takie u siebie założone, felga ET30 8J i moim zdaniem są trochę za wąskie. Dziwnie wygląda jak się na auto od tyłu patrzy.

Kolejne polecą 245/40 R18 tak jak bozia przykazała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

mam pytanie, chciałbym zamienić 225/55 R16 na 225/50 R17. Czy Waszym zdaniem spadek komfortu będzie odczuwalny?

Trochę się obawiam bo zameniłem kiedyś w A3 16' z balonem 55 na 17' z 45 i różnica w komforcie była bardzo odczuwalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie będzie spadku komfortu w takim stopniu byś to aż tak bardzo odczuwał, ja po zmianie z zimowych 16 na letnie 18 byłem zaskoczony że komfort spadł nieznacznie, o wiele mniej niż można się było spodziewać po przejściu na 18".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

mam pytanie, chciałbym zamienić 225/55 R16 na 225/50 R17. Czy Waszym zdaniem spadek komfortu będzie odczuwalny?

nic nie zauważysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, nie ma szans że coś poczujesz. Nawet nie widać za bardzo różnicy między 16 a 18. Takie jest moje doświadczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie opony na ori felgi 18 8J? 245/40/R18 najlepiej, czy jakieś zamienniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie opony na ori felgi 18 8J? 245/40/R18 najlepiej, czy jakieś zamienniki?

Sam sobie odpowiedziałeś :) Najlepiej 245/40/R18.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spokojnie dać 225/45/18, powinienes mieć ten rozmiar na wlepce w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega edraven dobrze radzi i śmiało montuj 225...temat wałkowany w tym wątku milion razy wystarczy poczytać. Nie na każdej wlepie to jest ja u siebie na wlepie mam te opony jako zamiennik post 490 dla niedowiarków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

pragnę się przedstawić jako nowy właściciel A4 b8 avant 1.8 TFSI

Zdecydowałem się na Audi po poprzednich fordach i szczerze powiem, ze jest różnica... oczywiście na korzyść audi

W zakupionym modelu posiadam felgi 19" pompei z oponą na lato 235/35 - w takim zestawieniu wyjechał z salonu Audi

link: http://allegro.pl/19-rs-pompei-a3-a4-a5-a6-a8-tt-q3-q5-germany-rs6-i5202556552.html

zakupiłem już 17" na zimę, ale do sedna:

Jak wy z doświadczenia podchodzicie do 19 w tym modelu (dodam, że mam sportowe zawieszenie), czy czasem mój silnik nie za słaby na nie ?

no i jak jest z komfortem jazdy na oponach o profilu 35 ?

Zastanawiam się dlatego, iż jedna z felg jest do wymiany i nie wiem czy jest sens dokupić jedną felgę 19 czy raczej wygodniej będzie dokupić i jeździć na 17 również latem ?

Zawsze można te 19 spróbować sprzedać chociaż szkoda bo są w super stanie i kapcie dobre.

Jeżeli chodzi o styl jazdy to robię małe przebiegi do 10 tyś km w ciągu roku.

Pozdrawiam

Edytowane przez knabo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw jak jest, fajnie to autko wygląda na 19tkach, sam mam ale opona 255/35, tak z fabryki wyjechało. Mam 17tki na zimę i spoko ale na 19tkach lepiej się prezentuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...