Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Temat odnośnie kół do B8


seba.jedesign

Rekomendowane odpowiedzi

Czytaj, czytaj kolego...trafiłeś na idealny wątek. Myślę że znajdziesz i dopasujesz coś pod siebie. Nikt Ci nic nie doradzi jak nie sprecyzujesz czego oczekujesz, jakie masz zawieszenie, itp.

Opony o których piszesz to standard audi tak ze felga 8-8,5J. ET zależne od oczekiwań...im wyższe tym felga będzie bardziej schowana w nadkolu.

Edytowane przez Kaju77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo 8j 225/45/18 zastanawiałem się nad tym rozmiarem na setup zimowy ale czy aby jest to dobry pomysł? w porównaniu z 225/55/16 wydaje sie niewielka róznica, jakie są wasze odczucia z jazdy na tych rozmiarach. Na lato szukam felgi od a5ki 8,5j 245/40/18 et 29 idealnie dopasowany..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą macie jakieś rady jak jeździć na 19",20" żeby ich nie zniszczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno trzeba wolniej przejeżdżać przez wszelkiej maści dziury, przejazdy kolejowe, studzienki, włazy itd. No i w koleinach trzeba uważać bo potrafi nieźle prowadzić, bynajmniej na moich 19tkach z oponą 255/35 i omijać krawężniki by rantów nie poobdzierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy!

Pomóżcie na szybko z doborem felg, bo już mam dość tego co mam obecnie.

Po głowie chodzą mi oryginalne felgi 17".

Które z nich będą bezproblemowe w montażu?

http://allegro.pl/8v0601025bn-oryginalne-felgi-audi-a4-a6-17-5x112-q-i5877255535.html

http://allegro.pl/8s0601025-oryginalne-felgi-audi-a4-a6-17-5x112-q3-i5877217954.html

http://allegro.pl/oryginalne-alu-felgi-audi-17-et34-5x112-nowe-i5903824601.html

Do tego planowałem jakieś opony zimowe - może Michelin Alpin 5? W rozmiarze 225/50 R17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pierwszej kolejności poproś o podanie otworów centrujących do tych felg bo b8 ma otwór 66.6 a te które podałeś jedne są od TT, drugie od A3 8V a trzecie niewiadomo od czego. Obstawiam że mają otwór 57.1 i nie podejdą Ci .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Totalnie wypadł mi z głowy parametr otworu centrującego, dzięki!

Zamówiłem ostatecznie 8K0 071 497, dedykowane do A4 B8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Czy ma to sens: OZ ultraleggera 18' 8j et35 i na to opona 245/40/r18 ?
Myslalem tez o 225/45/r18.. nie wiem czy isc w wezsze do 3.0tdi q ?

dodam ze zawias z ADS..

Edytowane przez st4yKool
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Czy ma to sens: OZ ultraleggera 18' 8j et35 i na to opona 245/40/r18 ?

Myslalem tez o 225/45/r18.. nie wiem czy isc w wezsze do 3.0tdi q ?

dodam ze zawias z ADS..

Witaj,

Ta felga zawsze ma sens jeśli myślisz o "odchudzeniu" auta i osiągach :D

OZ Ultraleggera jest jedną z najlżejszych i jednocześnie najwytrzymalszych dostępnych 18"-ek.

Waga 1-ej to zaledwie 8,4 kg :D (jest ok 3kg. lżejsza od 18"-ki ori audi)

PS. Nie napisałeś czy zamierzasz włożyć ją na opony zimowe czy letnie?

Jeśli na lato to zważywszy, że masz mocne 3.0 TDI w Q do 8 x 18 zakładaj 245/40/18.

Jeśli w grę wchodzi zimówka to bierz węższą: 225/45/18

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia czy zima czy lato 245 dla 3.0 obowiązkowo. Kiedyś na zimę się dawało mniejszy rozmiar ale przy dzisiejszych oponach nie ma to znaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa teoria.

Śmiem twierdzić, że może w chipowanym 2.0 TDI FWD może coś dać opona 245.

W przyapdku Quattro koniecznie 245? Nie widzę podstaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku felgi 8" ja bym kładł 225/45/18. Również nie widzę sensu zakładania tak szerokich opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 500Nm na kołach 225 opona troche żartem trąci.

Ojciec ma A6 C6 271KM 595NM, są tam założone koła 225/55r16 i nie ma mowy o zerwaniu przyczepności na suchym, po deszczu też nie lada wyczyn. A4 będzie lżejsze w porywach o 80kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając moment lepiej prowadzi się taki samochód z oponą 245 niż 225 i lepiej wygląda duża oponą w takim aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za opinie :) Mam jeszcze troche czasu, wiec przemysle to.. jak sie wszystko powiedzie plan bedzie na 330+/650+ wiec moze lepiej brac wiekszego kapcia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim przypadku bierz te 245/40.

Ja jak kupowałem koła letnie to chciałem jak najwęższe opony, bo nie ma co się oszukiwać 2.0 tdi CAHA, nawet po programie to mistrz dynamiki nie jest. U mnie wybór padł na 235/35r19 ze względu na 8,5" szerokości i szczerze to i tak mam cały czas wątpliwości jak dodatkowa masa felg wpłynie na dynamikę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba po drodze gubicie jedną dość ważną zasadę: zalecane rozmiary przez producenta. Trzeba trzymać się najważniejszego parametru: średnicy całego koła, by np. nie oszukiwał licznik.
Bodas 235/35/19 to rozmiar dobry, ale do B7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie chcę wchodzić w polemikę, ale taki rozmiar mieści się w marginesie błędu "-2%"-"+1,5%" średnicy koła nominalnego, gdzie koło nominalne to 225/55r16. Licznik i tak zawsze przekłamuje, zatem mam w głębokim poważaniu, ze licznik pokaże mi 2km/h więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...