Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Temat odnośnie kół do B8


seba.jedesign

Rekomendowane odpowiedzi

Zostaw jak jest, fajnie to autko wygląda na 19tkach, sam mam ale opona 255/35, tak z fabryki wyjechało. Mam 17tki na zimę i spoko ale na 19tkach lepiej się prezentuje.

Z prezencją to na pewno na korzyść 19, ale jestem w stanie iść na kompromis jeżeli na takich 17 jest bardziej komfortowo. Ktoś może porównać byłbym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie na 17tkach zbyt pływająco. Tam profil 50 jest. U mnie zawieszenie 1BV.

Chociaż po przesiadce wiosną z 17tki na 19tki nie umiałem jechać ale to tak pierwsze wrażenie. Rzucało na koleinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie na 17tkach zbyt pływająco. Tam profil 50 jest. U mnie zawieszenie 1BV.

Chociaż po przesiadce wiosną z 17tki na 19tki nie umiałem jechać ale to tak pierwsze wrażenie. Rzucało na koleinach.

A jak sprawa z dzwoniącymi zębami przy 19" wysokość gumy 35 ? Mocna różnica w porównaniu do 17" będzie w Audi ? Nigdy nie miałem felgi większej jak 17 i mam opory, że przy każdej dziurce będę miał taką minę :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie na 17tkach zbyt pływająco

Raczej standard przy tej wysokości opony jeśli to nie były opony wzmacniane a zwykłe.

A jak sprawa z dzwoniącymi zębami przy 19" wysokość gumy 35 ? Mocna różnica w porównaniu do 17" będzie w Audi ? Nigdy nie miałem felgi większej jak 17 i mam opory, że przy każdej dziurce będę miał taką minę

Jak boisz się 19 to zawsze zostają 18, taki kompromis miedzy 17 a 19 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic szczęka nie dzwoni. Oczywiście trzeba zwracać większą uwagę na to co na drodze jest, jakie dziury itd, by opony nie rozwalić.

Na komfort nie narzekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko...rozglądam się za jakimiś nietypowymi felgami, na necie tak na szybko znalazłem kilka wzorów, które mi się spodobały i moje pytanie brzmi czy te felgi podpasują do b8 z zawiasem 1BE.

1.

http://allegro.pl/felgi-cades-apollo-19-8-5j-9-5j-5x112-i5103693162.html

2.

http://allegro.pl/axe-cs-19x-8-5j-et40-9-5j-et40-5x112-mb-i4904752433.html

3.

http://allegro.pl/promocja-zito-935-19-8-5j-9-5j-5x112-i4946488358.html

ewentualnie

4.

http://allegro.pl/19-8-5j-9-5j-5x112-audi-mercedes-i4878584655.html

Interesuje mnie głównie, czy z oponą 255/35/19 nic nie będzie ocierało ani za bardzo wystawało.

Przy okazji chciałem spytać, czy ktoś z Was ma jakąś opinie na temat tych felg. Zdaję sobie sprawę, że nie są to topowe firmy typu BBS, OZ itp. ale z drugiej strony po pierwsze akurat te wzory wizualnie mi podpasowały, poza tym w grę po części wchodzą kwestie finansowe (nie chcę kupować kompletu felg za 10-15 tys. PLN).

No i ostatnie pytanie, które wg Was najlepiej by wyglądały do czarnego B8 Avant?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko...rozglądam się za jakimiś nietypowymi felgami, na necie tak na szybko znalazłem kilka wzorów, które mi się spodobały i moje pytanie brzmi czy te felgi podpasują do b8 z zawiasem 1BE.

1.

http://allegro.pl/felgi-cades-apollo-19-8-5j-9-5j-5x112-i5103693162.html

2.

http://allegro.pl/axe-cs-19x-8-5j-et40-9-5j-et40-5x112-mb-i4904752433.html

3.

http://allegro.pl/promocja-zito-935-19-8-5j-9-5j-5x112-i4946488358.html

ewentualnie

4.

http://allegro.pl/19-8-5j-9-5j-5x112-audi-mercedes-i4878584655.html

Interesuje mnie głównie, czy z oponą 255/35/19 nic nie będzie ocierało ani za bardzo wystawało.

Przy okazji chciałem spytać, czy ktoś z Was ma jakąś opinie na temat tych felg. Zdaję sobie sprawę, że nie są to topowe firmy typu BBS, OZ itp. ale z drugiej strony po pierwsze akurat te wzory wizualnie mi podpasowały, poza tym w grę po części wchodzą kwestie finansowe (nie chcę kupować kompletu felg za 10-15 tys. PLN).

No i ostatnie pytanie, które wg Was najlepiej by wyglądały do czarnego B8 Avant?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Witaj,

Kolego te felgi, które zamieściłeś wg. mnie nie bardzo pasują do B8.

Kup ori niemieckie felgi z TUV.

Pięknie będzie na B8 wyglądał secik WheelWorld WH26 8,5 x 19 et 35:

https://www.oponylider.pl/felgi-aluminiowe/wheelworld/wh26-929/8-5x19-et35-5x112-66-6-360786

Felgi świetne jakościowo i w umiarkowanej cenie,

Bierz wszystkie jednakowych rozmiarów :D

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc wolałbym w jednym rozmiarze felgi, ale te z linków podanych przeze mnie niestety są sprzedawane tylko w takiej konfiguracji.

A tak odnośnie linku, który podałeś...korzystałeś może z tego sklepu? Opinii na necie raczej nie ma, firma zarejestrowana w Niemczech i trochę się obawiam szczerze mówiać. Coś tam nawet ciekawego u nich na stronie znalazłem, pytanie jak z bezpieczeństwem transakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie na 17tkach zbyt pływająco. Tam profil 50 jest. U mnie zawieszenie 1BV.

Chociaż po przesiadce wiosną z 17tki na 19tki nie umiałem jechać ale to tak pierwsze wrażenie. Rzucało na koleinach.

Czy jeżeli kupię opony 225/50/17 z oznaczenie XL będziew bardziej stabilny czy nie ma takiej potrzeby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc wolałbym w jednym rozmiarze felgi, ale te z linków podanych przeze mnie niestety są sprzedawane tylko w takiej konfiguracji.

A tak odnośnie linku, który podałeś...korzystałeś może z tego sklepu? Opinii na necie raczej nie ma, firma zarejestrowana w Niemczech i trochę się obawiam szczerze mówiać. Coś tam nawet ciekawego u nich na stronie znalazłem, pytanie jak z bezpieczeństwem transakcji.

Spytaj sprzedawcy jak sprzedaje , ja jak kupowałem 19" to też było na aukcji 8,5+9,5 J ale zadzwoniłem i były 4 x 8,5 J :decayed:

Bardzo dobry komfort i już niezły wygląd masz na 18" (Kompromis) między jazdą a wyglądem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

pragnę się przedstawić jako nowy właściciel A4 b8 avant 1.8 TFSI

Zdecydowałem się na Audi po poprzednich fordach i szczerze powiem, ze jest różnica... oczywiście na korzyść audi

W zakupionym modelu posiadam felgi 19" pompei z oponą na lato 235/35 - w takim zestawieniu wyjechał z salonu Audi

link: http://allegro.pl/19-rs-pompei-a3-a4-a5-a6-a8-tt-q3-q5-germany-rs6-i5202556552.html

zakupiłem już 17" na zimę, ale do sedna:

Jak wy z doświadczenia podchodzicie do 19 w tym modelu (dodam, że mam sportowe zawieszenie), czy czasem mój silnik nie za słaby na nie ?

no i jak jest z komfortem jazdy na oponach o profilu 35 ?

Zastanawiam się dlatego, iż jedna z felg jest do wymiany i nie wiem czy jest sens dokupić jedną felgę 19 czy raczej wygodniej będzie dokupić i jeździć na 17 również latem ?

Zawsze można te 19 spróbować sprzedać chociaż szkoda bo są w super stanie i kapcie dobre.

Jeżeli chodzi o styl jazdy to robię małe przebiegi do 10 tyś km w ciągu roku.

Pozdrawiam

Jesteś pewien że Twoje Audi wyjechało z salonu na nieoryginalnych felgach czy aukcję którą udostępniłeś jest tylko poglądowa? Oryginał to: http://www.original-felgen.com/8k0601025ak1h7.html

Wracając do tematu to czytając Twój post i biorąc pod uwagę chociażby taki argument jak mały roczny przebieg nigdy nie oszpeciłbym auta zaborem w/w felg :grin: fakt na 19" nie miałem okazji jeździć jednak mam porównanie pomiędzy 16" a 18" i nie zauważam istotnej utraty komfortu po zmianie kół na przełomie sezonu zima/lato przy zawieszeniu 1BE. Co do wymiany uszkodzonej felgi może da się ją uratować skoro gumy są zdrowe?

Edytowane przez Kaju77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc wolałbym w jednym rozmiarze felgi, ale te z linków podanych przeze mnie niestety są sprzedawane tylko w takiej konfiguracji.

A tak odnośnie linku, który podałeś...korzystałeś może z tego sklepu? Opinii na necie raczej nie ma, firma zarejestrowana w Niemczech i trochę się obawiam szczerze mówiać. Coś tam nawet ciekawego u nich na stronie znalazłem, pytanie jak z bezpieczeństwem transakcji.

Spytaj sprzedawcy jak sprzedaje , ja jak kupowałem 19" to też było na aukcji 8,5+9,5 J ale zadzwoniłem i były 4 x 8,5 J :decayed:

Bardzo dobry komfort i już niezły wygląd masz na 18" (Kompromis) między jazdą a wyglądem

Dzięki za odpowiedź.

Odezwę się w takim razie do sprzedawcy i podpytam, czy da się dobrać komplet tej samej szerokości.

Generalnie teraz mam 18" i mało mi :). Myślę, że dla 19" optymalna będzie szerokość 8,5" i ET 30-35, ale trochę się waham, czy nic nie będzie obcierało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8,5" minimalne ET 30 poniżej tego będziesz miał przecierki

Jak masz możliwość to bier między 32-35et zawsze możesz dołożyć wtedy dystans

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy RT 29 i 8,5J i kapciu 245 nie ma przycierek na 1BA, nie wiem jak na 1BE i 1BV. Za to jakies 5mm wystaje opona poza nadkole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Kup ori niemieckie felgi z TUV.



Pięknie będzie na B8 wyglądał secik WheelWorld WH26 8,5 x 19 et 35:



Felgi aluminiowe Wheelworld WH26 8.5x19 ET35 5x112 66.6 (CzerĹ) â Opony Lider

czy wszystkie te felgi na ich stronie są produkcji niemieckiej ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

pragnę się przedstawić jako nowy właściciel A4 b8 avant 1.8 TFSI

Zdecydowałem się na Audi po poprzednich fordach i szczerze powiem, ze jest różnica... oczywiście na korzyść audi

W zakupionym modelu posiadam felgi 19" pompei z oponą na lato 235/35 - w takim zestawieniu wyjechał z salonu Audi

link: http://allegro.pl/19-rs-pompei-a3-a4-a5-a6-a8-tt-q3-q5-germany-rs6-i5202556552.html

zakupiłem już 17" na zimę, ale do sedna:

Jak wy z doświadczenia podchodzicie do 19 w tym modelu (dodam, że mam sportowe zawieszenie), czy czasem mój silnik nie za słaby na nie ?

no i jak jest z komfortem jazdy na oponach o profilu 35 ?

Zastanawiam się dlatego, iż jedna z felg jest do wymiany i nie wiem czy jest sens dokupić jedną felgę 19 czy raczej wygodniej będzie dokupić i jeździć na 17 również latem ?

Zawsze można te 19 spróbować sprzedać chociaż szkoda bo są w super stanie i kapcie dobre.

Jeżeli chodzi o styl jazdy to robię małe przebiegi do 10 tyś km w ciągu roku.

Pozdrawiam

Jesteś pewien że Twoje Audi wyjechało z salonu na nieoryginalnych felgach czy aukcję którą udostępniłeś jest tylko poglądowa? Oryginał to: http://www.original-felgen.com/8k0601025ak1h7.html

Wracając do tematu to czytając Twój post i biorąc pod uwagę chociażby taki argument jak mały roczny przebieg nigdy nie oszpeciłbym auta zaborem w/w felg :grin: fakt na 19" nie miałem okazji jeździć jednak mam porównanie pomiędzy 16" a 18" i nie zauważam istotnej utraty komfortu po zmianie kół na przełomie sezonu zima/lato przy zawieszeniu 1BE. Co do wymiany uszkodzonej felgi może da się ją uratować skoro gumy są zdrowe?

Aukcja poglądowa oczywiście. Felgi niestety nie uratuję. Zakupiłem 17 na zimę. 19 przetestuję i się zobaczy jak znajdę takową w liczbie sztuk 1, bo coś ciężko jest. A co do linka, który dałem to szerokość 8.5. Na aucie mam 8'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Knabo podeślij proszę konkretne dane felgi, którą posiadasz (może być pw, zdjęcie uszkodzonej tez możesz podesłać) a może uda mi się pomóc odnośnie tej 1 szt

Edytowane przez Kaju77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie felg, do niedawna byłem całkiem zadowolny 1,5 sezonu bez kłopotu, natomiast w zeszłym tygodniu wydarzyło się coś dziwnego - w sumie jednak to nic dziwnego - wiele osób mówi, że ORI to ORI i dlatego pierwszy i ostatni raz "skusiłem" się na zamiennik. Dlaczego? Efekt poniżej....

Felga nie posiadała żadnych uszkodzeń sugerujących , że w coś wpadła, na coś trafiła - powietrza rówież było pod dostatkiem . . . jestem pewien , że żadnej dziury nie trafiłem

dla ciekawostki felga jeździła na prawym tyle, auto nigdy nie obciążane, zazwyczaj poruszałem się w konfiguracji kierowca/pasażerka.

Pytania o gwarancję? gwarancji brak - dają ją podobno tylko na lakier....

hotlink,139467238,20151001_133636.jpg

Edytowane przez pkrzysiek18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie felg, do niedawna byłem całkiem zadowolny 1,5 sezonu bez kłopotu, natomiast w zeszłym tygodniu wydarzyło się coś dziwnego - w sumie jednak to nic dziwnego - wiele osób mówi, że ORI to ORI i dlatego pierwszy i ostatni raz "skusiłem" się na zamiennik. Dlaczego? Efekt poniżej....

Felga nie posiadała żadnych uszkodzeń sugerujących , że w coś wpadła, na coś trafiła - powietrza rówież było pod dostatkiem . . . jestem pewien , że żadnej dziury nie trafiłem

dla ciekawostki felga jeździła na prawym tyle, auto nigdy nie obciążane, zazwyczaj poruszałem się w konfiguracji kierowca/pasażerka.

Pytania o gwarancję? gwarancji brak - dają ją podobno tylko na lakier....

hotlink,139467238,20151001_133636.jpg

Witam,

Dzięki Kolego za poglądowe foto.

Niech to będzie przestroga dla klubowiczy.

W końcu to kwestia bezpieczeństwa.

Coraz więcej jest na rynku felg niewiadomego pochodzenia i wątpliwej jakości.

Nie sugerujcie się przy decyzji tylko wyglądem!.

Proponuje, żeby ku przestrodze zamieszczać na forum dane felernych marek.

PS. zdecydowanie warto szukać ori.

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie felg, do niedawna byłem całkiem zadowolny 1,5 sezonu bez kłopotu, natomiast w zeszłym tygodniu wydarzyło się coś dziwnego - w sumie jednak to nic dziwnego - wiele osób mówi, że ORI to ORI i dlatego pierwszy i ostatni raz "skusiłem" się na zamiennik. Dlaczego? Efekt poniżej....

Felga nie posiadała żadnych uszkodzeń sugerujących , że w coś wpadła, na coś trafiła - powietrza rówież było pod dostatkiem . . . jestem pewien , że żadnej dziury nie trafiłem

dla ciekawostki felga jeździła na prawym tyle, auto nigdy nie obciążane, zazwyczaj poruszałem się w konfiguracji kierowca/pasażerka.

Pytania o gwarancję? gwarancji brak - dają ją podobno tylko na lakier....

hotlink,139467238,20151001_133636.jpg

Witam,

Dzięki Kolego za poglądowe foto.

Niech to będzie przestroga dla klubowiczy.

W końcu to kwestia bezpieczeństwa.

Coraz więcej jest na rynku felg niewiadomego pochodzenia i wątpliwej jakości.

Nie sugerujcie się przy decyzji tylko wyglądem!.

Proponuje, żeby ku przestrodze zamieszczać na forum dane felernych marek.

PS. zdecydowanie warto szukać ori.

Pozdrawiam !

tutaj wklejka z mojego posta z zakupu, można zlokalizować sprzedawcę

Fotki po montażu, mój nowy letni felunek :) komentarze, opinie na PW

Felgi wzór S8 19" 8,5J zakupione u Krystiana - ALUSPORT

NOWE FELGI AUDI S8 NEW MOVE A4, A5, A6,A8 19 CALI (4039811284) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

opony PIRELLI P ZERO NERO GT 255/35/19

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...