Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Duże spalanie LPG


StachuCBR

Rekomendowane odpowiedzi

Mi niestety wychodzi 17-18 l w Warszawie. BRC Sq24 - kupiłem zagazowanego - wymieniłem wtryskiwacze i reduktor - efekt w spalaniu bez zmian, ale odpalać zaczął normalnie :) (przepuszczał reduktor). Przy wymianie w serwisie BRC powiedzieli, że instalacją LPG i wyregulowaniem jest wszystko ok.... Na benzynie mało jeżdżę, ale jak widzę to spala jej podobnie. Była też remontowana głowica i jakoś nie przyniosło to efektu.... Na VAG'u błędów nie wyrzuca, jeździ dość dynamicznie, parametry spalania na przeglądzie ok - sam już nie wiem co z tym jeszcze poszukać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

średnie spalanie ok 14l gazu trochę sporo .instalacja sterownik optima pro-tec wtryski barracuda reduktor sharka . sonda wskazuje od 0.74-0.04 na lpg i skacze na bp troche lepiej utrzymuje ok 0.74 ale się zdarza spaść do 0 a błędy wyskakują wypadanie zapłonu cyl 1 i 3 oraz losowe wypadanie zapłonu błędy sporadyczne raz na 100km wyskoczy .Nowe świece oraz cewki i dalej bez rezultatu . gdzie szukać przyczyny ?? :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ty to odczytałeś w vagu? Sondę masz szerokopasmową.

Ile masz w bloku 32 silnika?

Prawdopodobnie zapętlanie wtrysków lpg i dlatego masz wypadanie zapłonów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczyt programem od gazu wyświetlanie parametrów auta. Gdy pojawi się wypadanie i silnik zaczyna nierówno pracować wystarczy zgasić i na nowo uruchomić i wszystko wraca do normy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonda pewnie nie podłączona do lpg a odczyty nieważne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w firmie alex białystok zajmująca się produkowaniem sterowników optima i stwierdzili iż wszystko jest dobrze sonda dziala prawidłowo a wypadanie zaplonu to ten typ tak ma. I co robić dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz podłączony sterownik LPG do sondy to go odłącz , do szerokopasmówki nie podłącza się nic bo się cuda dzieją . Wypadanie zapłonów to nie jest normalne , jakie cewki , świece , czy robiony był rozrząd ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czym sprawdzili sondę, chyba że mają vaga, bo na pewno ten ich sterownik nie odczyta sondy szerokopasmowej.

Jeżeli na pb jest dobrze to ewidentnie wina lpg. Źle zestrojone lub wina montażu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawdopodobnie skopany montaż , albo regulacja . Zrób zdjęcia nawiertów , wtryskiwaczy , najlepiej wszystko co związane z lpg i jest pod maską .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje speca od instalacji w woj. Podlaskim ktory potrafil by uregulować ta instalacje auto pracuje masakra jest zmulone na lpg srednie spalanie cykl mieszany to 14~15 l lpg przy czym benzyny wychodzi max 11 l

dfe0993adcf7ff5b75e05f0eed1dde8d.jpg

ef15e9ae4d8c6c94c3e216a6a9e8d8ff.jpg

9b65ebef27c523a1941eeb695b106aa3.jpg

8b712eeb983d9b469e61025405c4259a.jpg

54f0638e9a765d75f39ab0c302afe94e.jpg

65211d0615ed16e888ab6316d74ca6fe.jpga5215947e2d326f62a5b8d48cd35e38f.jpg9ce99eac836c540b9bd253cab6cd5f21.jpg

Kto doradzi co zrobic by bylo lepiej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapa gazowa (zielona) w dół, przecież widać że go zalewa gazem.

Po za tym wtryski trochę za duże, ale można próbować na początek zmniejszyć ciśnienie gazu w reduktorze na np 1 bar

Czasy wtrysków jakoś pływają i wychodzi że jest ubogo bo na lpg wydłuża czasy.

Proponuję zebrać jeszcze raz obie mapy i najlepiej sprawdzać w vagu korekcję mieszanki

Edytowane przez edekxp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem z tym problemem u 4 gazoli i kazdy robil to samo nowa auto kalibracja jedz pan wroc za pare km zobacza dwa razy klikna i gotowe a pozniej wychodza cyrki

Ale dzieki kolego chociaz jeden zna sie na rzeczy .☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz znalezc takiego co wsiadzie do auta z laptopem podepnie fejsa od gazu i do tego najlepiej vaga i wystroi to na drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę za 500, albo 700 km.

Przepraszam za OT ale to chyba żart z Twojej strony , więc też zażartowałem .... :kox:

-------------------------

jaka butla , jaki silnik, w necie mnóstwo tematów .

pzdr.

Nadal myślę że to żart ....... :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...