Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Duże spalanie LPG


StachuCBR

Rekomendowane odpowiedzi

Zrob kolego logi dynamiczne na benzynie po skasowaniu bledow kanaly 002+033 tam jest sonda szerokopasmowa i ma inne napiecia jak zwykla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co panowie powiecie na spalanie 12 L lpg w tym 90 km trasa. Prędkość tak do 100km/h i 10 km MIASTA czy to dobry wynik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie., udało mi się skasować Checka heh a mianowicie dojrzałem się że przewody od silnika do odmy nie są takie jak powinny i do ezektora, wymieniłem je na nowe i cóż postanowiłem zdjąć klemy była późna godzina a nie mam komputera i moim oczom błąd został skasowany, przejechane tak 150km i nic nie wyskakuje a ja już źle osądzałem OPTIME :D po tym zabiegu zrobiłem 370km na butli of cours dopiero naprawdę zobaczę ile będzie palił jak na nowo zatankuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy spokojnej jeździe w trasie do 100km/h (Mocne opady deszczu) gazu wyszło 8,33 L/100km zastanawiam się czy to możliwe, bo wcześniej zszedłem do 9L/100km najmniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kilka razy przekonałem się, że ALT przy spokojnej jeździe w trasie potrafi być oszczędny (zarówno na LPG jak i na Pb). Ja też Arku czasami przeliczałem po dwa razy spalanie i również udawało mi się zejść do okolic 8L :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kilka razy przekonałem się, że ALT przy spokojnej jeździe w trasie potrafi być oszczędny (zarówno na LPG jak i na Pb). Ja też Arku czasami przeliczałem po dwa razy spalanie i również udawało mi się zejść do okolic 8L :)

A Jednak :) Brak turbiny i momentu obrotowego w dolnym zakresie obrotów potrafi pozytywnie zaskoczyć nasze portfel, pod warunkiem, że dołożymy do tego odrobinę cierpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0 ALT Instalacja LPG-TECH miasto- 12litrów(zima), 11,2l.(lato), mieszana 11l.(zima), 10,5(lato), a trasa to jakieś 10l. Najniżej zszedłem do 9,5l ale przy normalnej jeździe średnia 110-120km/h. Dodam jeszcze że tankuje tylko na orlenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a4 b5 1.8t 180km KME Diego G3,magic jet,reduktor KME Red01 spalanie na poziomie9,5-10,5 nawet przy 150klm/h zaznaczam jeszcze jedno nigdy ale to nigdy nie jade na pb kilometry zawsze są naliczane na gazie a nie jak inni przejadą 5klm na paliwie i dopiero sią przełączy na gaz,tak też mogą odliczyć sobie z jakieś 20klm na butli i średnie im wyjdzie 12 ja na 41l robie do 420 zalezy od obciązenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inni przejadą 5klm na paliwie i dopiero sią przełączy na gaz,tak też mogą odliczyć sobie z jakieś 20klm na butli i średnie im wyjdzie 12 ja na 41l robie do 420 zalezy od obciązenia

W reszcie ktoś to zauważył :)

Jeśli po każdym odpaleniu potrzeba np. kilometra do przełączenia na LPG, a jeździmy do pracy 22 dni w m-cu, mamy 1*2*22 = 44km na Pb. Dalej, jeśli zużywamy na m-c ok. 10 litrów Pb, mamy spalanie średnie benzyny rzędu 10*100/44, co daje wartość 22,7 [l/100km].

Rzeczywiste spalanie lpg będzie wyższe niż wyliczone od tankowania do tankowania, chyba że jeździmy jak kolega siwy.

Zwykle latem odpalam i czekam chwilę na przełączenie, zimą na spokojnie wyprowadzam z garażu i po ok. kilometrze jazdy (przy obecnych temperaturach 0-5st.C i temp. przełączania 33st.C) zaczyna się jazda na LPG.

Edytowane przez erchi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie ja mam jedną zasade zapalam autko i czekam,miałem rózne pojazdy z gazem ale o A4 z turbiną dbam bardziej dlatego ze ma turbo i wole jak się troche zagrzeje/????? ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no wiadomo, ale ja podaję spalanie samego lpg. w mojej audi a4b6 2.0ALT (odliczyłem te km. na PB95). Do pracy mam około 100km. w obie strony więc co jakieś 3 dni tankuje lpg. Ale 1.8t 180km przy prędkości 150km/h 10lpg. strasznie mało. Znajomy miał passata b5 po lifcie 1.8T 150km. 2004rok. 1właściciel salon igiełka i w trasie 5 osób prędkość 140-170 skotłował 16literków PB95.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy trasach 2 x 50km spalanie Pb schodzi na margines. Jak ktoś ma dziennie więcej niż dwa rozruchy zimnego silnika, wtedy prócz lpg schodzi sporo benzyny.

W moim przypadku (ok.1200km/m-c) od początku listopada do końca grudnia poszło ok.22 litrów Pb. Spalanie średnie lpg oscyluje w okolicy 12l/100km (190KM i quattro).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatankuj do pełna przejedz 100 km i znów zatankuj wtedy będziesz wiedział ile ci spalił, bo nie wiadomo ile oni zaleli. Zazwyczaj tankują tylko za 20-30zł żeby ustawić rezerwę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci nie brakło to nie marudź jeszcze...

Zrób tak jak daro84.pl mówi, albo jeźdź do momentu aż wróci na benzynę i wtedy zatankuj ponownie.

Te wskaźniki są bardzo poglądowe... mój pokazuje rezerwę jak mam jeszcze 150KM na gazie, mimo, że już to przestawialiśmy kilka razy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

w ac na dawnej 27 lipca niezbyt znają się na ustawianiu gazu jak coś to lepiej jedz do boscha na tysiąlecia

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na początku szarpał na zimnym to pojechałem żeby ustawili to faktycznie zrobili że nie szarpał ale jak... temperaturę przejscia na gaz ustawili na 60 stopni ..bez komentarza.. na tysiąclecia ustawili temp. na 35 i nie szarpie.na gwarancji nie musisz tam jechać wszystkie autoryzowane zakłady staga w całej Polsce muszą honorować gwarancję od siebie dodam że mimo iż tam zakładałem gaz moja noga więcej tam nie postała

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szarpie bo nie potrafią ustawić zimnego VAG'a ... efekty szukania najtańszego montażu... (Paaanie czego tak drogo, przecież u tego i tego można taniej....)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

360 km na 45 litrach miasto 95% jazda dość dynamiczna 5 biegu w mieście nie wrzucam... :grin:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...